Witaj na forum Fabia Club Polska

1,9 SDI a Verva

Temat utworzony · 7 Posty · 1813 Wyświetlenia
  • Witam serdecznie,
    Mam pytanie do uzytkowników Fabki z silnikiem 1,9 SDI. Wcześniej jeździłem na orlenowskim ekodieslu, a ostatnio zalałem Vervy (ma czyścić siknik, zapewniać dynamiczniejszą jazdę itp chwyty reklamowe). Po przejechaniu ok 400 km na Vervie zacząłem zauważać, że trudno jest utrzymać stałą prędkość jazdy np. 60 km/h na 4 biegu, obroty ok 1800 i jechac "miękko". Autko, jeśli popuszczę delikatnie pedał gazu zaczyna się przyksztuszać, a jak delikatnie go przycisnę zaczyna wyrywac do przodu. Czy ktoś z Was też tak miał ? Verva nie pasuje do SDI ?

  • nie no ja jeździłem na Vervie wielokrotnie i nic niepokojącego nie zauważyłem, wprost przeciwnie 😉 silnik jakby troszkę ciszej i bardziej miękko pracuje, no i chyba troszkę mniej pali, generalnie to jeździ sie super na paliwach ulepszanych typu Verva, V-Power Diesel, BP Ultimate Diesel, jednak z doświadczenia wiem i uważam że jeśli chodzi o SDI to nie warto przepłacać i zwykły On jest dla niego w porządku 🙂 <!-- s:) -->

    No jedynie po zrobieniu kilku tyś km. na ukraińskim ON nie do końca wiadomego pochodzenia, zalałem parę razy do pełna Vervy, aby silnik wyczyścić z tego syfu i co ciekawe udało sie. A było już tak że przy odpalaniu na zimno puszczał dymek podejrzany po tej ropie z Ukrainy, ale po paru bakach porządnego paliwa objaw ten zniknął (podejrzewam ze wtryski sie wyczyściły)

  • z tego co mi wiadomo to paliwo na ukrainie wcale nie odbiega jakosciowo od tego polskiego,a problem "wzbogacania" paliwa jakimis rozcienczalnikami jest im obcy i malo oplacalny :oczami: <!-- s:oczami: -->

  • [quote="szmigi"]z tego co mi wiadomo to paliwo na ukrainie wcale nie odbiega jakosciowo od tego polskiego,a problem "wzbogacania" paliwa jakimis rozcienczalnikami jest im obcy i malo oplacalny :oczami: <!-- s:oczami: -->[/quote]
    to ja nie wiem co to sobie załatwiałem za paliwo, ale nawet zapach spalin był nie podobny do normalnego zapachu i ciut więcej tego silnik spalał i tak jakby bardziej głośno chodził... No takie sobie było to paliwo.

  • [quote="tomz43"]Witam serdecznie,
    Mam pytanie do uzytkowników Fabki z silnikiem 1,9 SDI. Wcześniej jeździłem na orlenowskim ekodieslu, a ostatnio zalałem Vervy (ma czyścić siknik, zapewniać dynamiczniejszą jazdę itp chwyty reklamowe). Po przejechaniu ok 400 km na Vervie zacząłem zauważać, że trudno jest utrzymać stałą prędkość jazdy np. 60 km/h na 4 biegu, obroty ok 1800 i jechac "miękko". Autko, jeśli popuszczę delikatnie pedał gazu zaczyna się przyksztuszać, a jak delikatnie go przycisnę zaczyna wyrywac do przodu. Czy ktoś z Was też tak miał ? Verva nie pasuje do SDI ?[/quote]

    Witam,
    możesz stosowac zarówno jedno jak i drugie paliwo bez uszczerbku na zdrowiu dla twojego silnika... 🆗 <!-- s🆗 -->

  • Ja do swojej tankowałem Vervę i BP Ultimate, ale wyraźną różnicę zauważyłem TYLKO po zalaniu V-power Diesel. Silnik może nie był żwawszy (bo czego tu się spodziewać po SDI), ale był znacznie cichszy. Tankuje zawsze te niby ulepszone paliwa bo jest to różnica rzędu 6-7zł na pełnym baku, ale jakoś na sumieniu lżej hehe 😉 <!-- s;) -->

  • Powodem moich dolegliwości okazał się niesprawny zawór recyrkulacji spalin. Chwilowo mam go odłączonego i jest OK, nie mniej na Vervie było dynamiczniej. Zmieniłem Vervę na Shell Diesel Extra (nie jest to paliwo premium) i muszę powiedzieć, że nie czuję różnicy, a między ON Orlenu a Vervą różnicę czuję.