Witaj na forum Fabia Club Polska

Łożysko do wymiany

Temat utworzony · 10 Posty · 6484 Wyświetlenia
  • Chciałem zapytać ile kosztuje wymiana łożyska w Fabce. Bo zawiozłem do mechanika fabke bo strasznie głośno buczało w srodku i stwierdził że łożysko do wymiany lub łożyska 😕 <!-- s:/ -->

  • To zależy jakie łożysko.. Piszesz, że huczy więc domyślam się, że chodzi Ci o łożyska piast.

    Z przodu czy z tyłu?

  • [quote="zdono"]To zależy jakie łożysko.. Piszesz, że huczy więc domyślam się, że chodzi Ci o łożyska piast.

    Z przodu czy z tyłu?[/quote]

    Jeszcze nie wiem czy z przodu czy z tyłu a w jakich granicach cenowych by to wyniosło

  • Jeśli chodzi o wymianę to z tyłu jest ona bardzo prosta, więc mógłbyś to zrobić sam, z przodu jest więcej zabawy.. robocizna? nie wiem 😛 <!-- s:P -->

    Natomiast ceny łożysk to około 180zł za sztukę z FAG'a

  • Jak będziesz kupował łożysko to znanej firmy jak pisze zdono, bo podróbka się szybko może wysypać powtórnie szczególnie jeśli jest made in china.

  • Tylko i wyłączni łożysko firmowe 😉 Lepiej dać więcej i być pewnym. Ale najpierw zlokalizuj które to 🙂 <!-- s:) -->

  • Ja płaciłem 50 zł za wymianę przedniego prawego plus 200 za łożysko Fag do skody z ABS

  • W sumie miałem do wymiany:
    Lewa końcówka drążka kierowniczego
    Wymiana łożyska piasty tył lewy

    Końcówka 46zł
    Łożysko 231 zł
    Robocizna 70zł
    Zbiezność 60zł
    w sumie 407zł

    Nie wiem czy dużo zabuliłem bo pierwszy raz to wymieniałem w fabce.

    I czeka mnie też wymiana prawą tylną piastę oraz tuleje stabilizatora przód wew ale to po nowym roku.

  • [quote="Ozyr"]W sumie miałem do wymiany:
    Lewa końcówka drążka kierowniczego
    Wymiana łożyska piasty tył lewy

    Końcówka 46zł
    Łożysko 231 zł
    Robocizna 70zł
    Zbiezność 60zł
    w sumie 407zł

    Nie wiem czy dużo zabuliłem bo pierwszy raz to wymieniałem w fabce.

    I czeka mnie też wymiana prawą tylną piastę oraz tuleje stabilizatora przód wew ale to po nowym roku.[/quote]

    Koszt raczej normalny 😉 Po cenie łożyska widać, że firma 🆗 <!-- s🆗 -->
    Co do wymiany drugiego łożyska to możesz zrobić to sam i już zaoszczędzisz 😉

  • [quote="zdono"][quote="Ozyr"]W sumie miałem do wymiany:
    Lewa końcówka drążka kierowniczego
    Wymiana łożyska piasty tył lewy

    Końcówka 46zł
    Łożysko 231 zł
    Robocizna 70zł
    Zbiezność 60zł
    w sumie 407zł

    Nie wiem czy dużo zabuliłem bo pierwszy raz to wymieniałem w fabce.

    I czeka mnie też wymiana prawą tylną piastę oraz tuleje stabilizatora przód wew ale to po nowym roku.[/quote]

    Koszt raczej normalny 😉 Po cenie łożyska widać, że firma 🆗 <!-- s🆗 -->
    Co do wymiany drugiego łożyska to możesz zrobić to sam i już zaoszczędzisz 😉 [/quote]
    tylko nie zapominajmy, że z tyłu na łozysku też jest nakrętka 12-to kątna i równiez należy ją dokręcić z odpowiednim momentem. ( w przypadku hamulców tarczowych) - nie wiem jak jest przy bębnach ale chyba podobnie.
    o tulejach i innych elementach gumowych mamy dosyć obszerny wątek - wystarczy poszukać.
    nadmienie - że występują rózne średnice stabilizatora więc nie kupuj ich "na pałe" .... ( tzn wczesniej, niż zmierzysz średnice 😛 )