Witaj na forum Fabia Club Polska

Skrety

Temat utworzony · 7 Posty · 1459 Wyświetlenia
  • witam mam problem jak parkuje jakde powoli i skrecam to slychac takie stuki jakby sprezyna puszczala czy cos takiego niewiem sam jak to nazwac co to moze byc

  • Zapewne padnięte łożyska McPersona - sprężyna się nakręca, a nie powinna.

    pozdro

  • ile gdzies naprawa kosztuje

  • Łożysko macpersona, robiłem to w poprzedniej fabii koszt 120 zł. Łożysko 60 lub 70 zł nakrętka piasty, bo tamta miała gwint niepewny i wymiana 50 zł. Namiary masz [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=664&start=0]TU[/url]. Żeby się upewnić, że to to druga osoba niech Ci pokręci kierą na włączonym silniku, a Ty luknij na sprężynę jak nią szarpie to 100% łożysko.

  • łożyska kolumn mcpherson'a to standard w fabii, i nie ma co sprawdzać 😉 <!-- s;) -->

    jeżeli auto ma już znaczy przebieg, proponuje odrazu wymienić poduszki, żeby za chwile nie robić podobnej operacji raz jeszcze.

  • mnie tak strzela co jakiś czas właśnie jakby ze sprężyny chyba już ze 3 lata.mam nowe kpl.amortyzatory(amortyzatory łożyska odboje)i dalej to samo sie dzieje.

  • Witam!

    Mam to samo, raz jest raz cisza, bylem na przegladzie w serwisie i podalem ze cos mi stuka jakby sie nakrecalo i strzelalo taki dziwny dzwiek.
    Serwis nie stwierdzil zadnych luzow w zawieszeniu, zadnych luzow w amortyzatorach, zuzytych lozysk itp. Jedyne co mi powiedzieli to to ze dzwiek moze byc od napinania sie oraz stukania tlumika bo ponoc jest tak malo miejsca i przy skrecie naciagniety tlumik wali w jakas oslone i slychac to tak jakby cos sie napinalo (tlumik nieoryginalny).
    Nie wiem co to moze byc, moze to wlasnie taka diagnoza? Narazie jezdze tak jak jest, raz jest raz cisza. Jak zawieszenie ok to chyba nic sie groznego stac na drodze nie powinno.