Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Zawieszenie przód/tył

Temat utworzony · 192 Posty · 37154 Wyświetlenia
  • [quote="Luku"]Koko, nie mam na co dzień dostępu do podjazdu/tunelu, da radę to zrobić samemu?
    O jaki biały smar chodzi?[/quote]
    Poprostu biały smar , tak to się nazywa i jest w sprayu. Ja smarowałem na " ziemi" bez zdejmowanie kół. Trzeba skręcić koła w lewo czy w prawo. I sie położyć , żeby sięgnąć . Jakoś mi się udało. Smar ma taką rurkę jak wd-40 żeby lepiej wciskać w szczeliny. Postaraj się wcisnąć trochę do środka, w miejscu styku gumy z drążkiem.

  • ten biały smar to takie coś
    http://www.allegro.pl/search.php?sg=0&string=biały+smar<!-- m -->

  • Ja użyłem preparatu jakiego używają wulkanizatorzy taki biały proszek - talk.

  • na ile po takim nasmarowaniu ustępuje skrzypienie :?: <!-- s:?: -->

  • U mnie było to spowodowane czymś innym. Pewnego dnia na jednej małej dziurce wielki huk! i od tamtej pory skrzypienie. Rezultat? Po paru dniach zorientowałem się że jednak coś nie tak, na początku meteliczny odgłos, później stuki, wszystko nie na dziurach tylko na nierównościach jak zabujało autem. Pękło łożysko...

    Wymieniałem łożysko amortyzatora, sprężynę amortyzatora i łącznik stabilizatora. Koszt naprawy około 300zł. I narazie jest okej.

    powodzenia 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="kornat"]na ile po takim nasmarowaniu ustępuje skrzypienie :?: <!-- s:?: -->[/quote]

    Był spokój około 2 lata, a później autko sprzedałem.

  • [quote="kornat"]na ile po takim nasmarowaniu ustępuje skrzypienie [/quote]
    W moim przypadku już ok 1,5 roku.

  • dzięki Panowie. Ale ma problem jeszcze jeden jeździłem po sklepach za biały smarem w spray i nigdzie nie mają (widać zaopatrzenie sklepów w małych miasteczkach :looka: ) w jednym sprzedawca stwierdził, że biały smar to WD-40 :rotfl: <!-- s:rotfl: --> W końcu udało mi się załatwić biały smar tylko że nie w spray'u tylko jak te zwykłe smary są i tu moje pytanie czy się to nada i jeżeli tak to czy trzeba odkręcać te gumy
    dziękuję za wszelkie info
    pozdrawiam i szczęśliwego sylwestra życzę

  • Jak gum nie zdemontujesz to i w środku nie nasmarujesz.

  • A może mnie ktoś troszkę naprowadzić jak to szybko było można ściągnąć nasmarować i skręcić bo nie chce mi się kombinować bo to będę wykonywał na polu jak wiadomo pogoda nie jest rewelacyjna na takie prace 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="kornat"]jak to szybko było można ściągnąć nasmarować [/quote]
    Ja nie zdejmowałem i nasmarowałem używając spray-u. W moim przypadku to wystarczyło.

  • [quote="koko"]Ja nie zdejmowałem i nasmarowałem używając spray-u.[/quote]
    w moim przypadku jest gorzej 😕 <!-- s:/ --> bo w sprayu nie mogłem dostać

  • Bez garażu kanału i kluczy nasadowych, płaskich, torxów nawet się za to nie bierz.

  • [quote="MirekS"]Bez garażu kanału i kluczy nasadowych, płaskich, torxów nawet się za to nie bierz.[/quote]
    aha. A to najwyżej sobie znowu na dzień wypożyczę garaż
    dzięki za info

  • [quote="MirekS"]Bez garażu kanału i kluczy nasadowych, płaskich, torxów nawet się za to nie bierz[/quote]
    MirekS a nie da sie ich ściągnąc po poluzowaniu? Gumy są chyba naciete żeby łatwiej wchodziły...tylko pytam bo nigdy nie zdejmowałem a też jestem ciekaw jak to się robi.

  • Tak są nacięte, ale by je ściągnąć musiałem wsio poluzować.

  • ja zrobiłem to dzisiaj, bo już mi tak skrzypiało przy przejeżdżaniu progów zwalniających że normalnie wiocha na maxa była hehe 🙂 ludzie sie odwracali i patrzyli co to za ufo jedzie 😄 <!-- s:D -->

    tylko że nie miałem żadnego innego smaru poza miedziowym, ale stwierdziłem ze też sie nadaje i posmarowałem tym miedziowym 🙂 trochę później pojeździłem no i jest cisza 🙂 mam nadzieje że będzie z tym spokój dość długo.

    ciasno tam strasznie w okolicy tych gum, trzeba mieć zwinne rączki i dużo cierpliwości, o kanale nie wspomnę i kilku rodzajach kluczy 13 🙂

  • No mi też tak skrzypi... byłem u mechanika i stwierdził, że trzeba wymienić tuleje na wahaczach i te gumy też ... a okaże się jak będzie za tydzień jak już tą usterkę :oczami: <!-- s:oczami: --> mi usuną...

  • [quote="maniek91"]tuleje na wahaczach [/quote]
    U mnie tuleje dają efekt stuków a nie skrzypienia ( czeka mnie wymiana). Może przy okazji stwierdził ,że się kończą. Bo związku ze skrzypienieniem to raczej nie mają.

  • I już po problemie. Mechanik wymienił tuleje ( prawie w nich gum nie było) i skrzypienie ustało. Nareszcie można jeździć i "wiochy" nie robić.
    Pozdrawiam użytkowników.