Witaj na forum Fabia Club Polska

Brak przyśpieszenia

Temat utworzony · 8 Posty · 1315 Wyświetlenia
  • Witam ponownie

    Kolejny problem... gdy rano wsiadam do fabii zanim przełącze na gaz, jeżdżę trochę na benzynie. Gdy chcę przyśpieszyć (wciskam mocniej pedał gazu) to auto zaczyna się dusić, w ogóle nie przyśpiesza ale gdy przełączę na gaz od razu dostaje kopa, gdy przełącze z powrotem na benzynę znowu zaczyna sie dławić. Co to może być?

  • [quote="Feliniusz"]Witam ponownie

    Kolejny problem... gdy rano wsiadam do fabii zanim przełącze na gaz, jeżdżę trochę na benzynie. Gdy chcę przyśpieszyć (wciskam mocniej pedał gazu) to auto zaczyna się dusić, w ogóle nie przyśpiesza ale gdy przełączę na gaz od razu dostaje kopa, gdy przełącze z powrotem na benzynę znowu zaczyna sie dławić. Co to może być?[/quote]

    Od dawna gaz?
    Wtryski się mogły przytkać, używasz środków do czyszczenia układu?

  • Gaz jest od dawna założony i na gazie śmiega i równo pracuje. Gdy przełączam na benzynę chodzi trochę gorzej i się przytyka przy dodawaniu gazu. Problem nie występuje gdy silnik jest rozgrzany.

  • Jest to poprawna reakcja silnika, ponieważ do instalacji gazowej jest przerobiony dolot powietrza i przez to dostaje go mniej. 😉 <!-- s;) -->

    Jeśli na gazie jest OK to jest 🆗

  • [quote="zdono"]Jest to poprawna reakcja silnika, ponieważ do instalacji gazowej jest przerobiony dolot powietrza i przez to dostaje go mniej. 😉 <!-- s;) -->

    Jeśli na gazie jest OK to jest 🆗 [/quote]

    Jak tak było to ok, jak się teraz zrobiło to nie jest OK, poza tym trochę dziwi takie cuś, nie powinno być problemu.

  • Kolego jeżeli masz LPG to musisz wymieniać benzynę max. co 3 miesiące, wypalaj ją lub usuwaj ze zbiornika.
    Stare paliwo powoduje zapychanie się wtryskiwaczy ( wytracają się z niego rożnego typu osady ).
    Pomaga czyszczenie wtryskiwaczy ultradźwiękami, to chyba najlepsza metoda lub dodatki do mycia wtryskiwaczy.
    Niestety nie wszystkie dodatki są skuteczne, mogę to polecić dwie firmy Wynns i Forte sprzedawany w ASO Toyoty.
    Co jeszcze można by zrobić ? Proponuje dodawanie do paliwa dodatków przeciw starzeniu się benzyny takich jak np. Xeramic LPG.

    Pozdrawiam M.

  • Też miałem auto z LPG i od czasu do czasu należy wyjeździć bak Pb.

  • Witam ponownie. Dziękli za wszystkie rady. Ile kosztuje czyszczenie wtryskiwaczy? Tak mniej więcej.

    A wracając do problemu - na pb95 - gdy dodaję gazu silnik zatrzymuje się na ok 2500 obrotów na jakieś 3-4 sekundy (mimo że gaz jest wciśnięty do dechy, po chwili się odblokowuje i przyśpiesza. Zazwyczaj na drugim biegu. Kiedy przełączę na gaz - problem znika, na benzynie znowu się pojawia.

    Co miesiąc tankują około 8litrów i zużywam je prawie do końca, potem znowu tankuję.

    Czy może to być wina filtra paliwa? Chyba go nie wymieniałem od roku...tyle, że nie jeżdżę na benzynie...jak myslicie?