Witaj na forum Fabia Club Polska

Sygnał dźwiękowy poniżej +4 stopnie przy temp zew, dlaczego?

Temat utworzony · 22 Posty · 7970 Wyświetlenia
  • Witam
    Może ktoś z miał taki przypadek a mianowicie, jadę samochodem pojawia się dźwięk podobny do dźwięku sygnalizujacego rezerwę paliwa ale faktycznie mam więcej paliwa około pół baka paliwa, żadne kontrolki się nie zapalają tylko na wyświetlaczu po prawej stronie jeżeli mam ustawione na chwilowe spalanie to po tym dźwięku przestawia się mi na wyswietlanie temperatury zewnętrznej i przez kilka sekund wyświetlanie temperatury na wyśwwietlaczy miga i przestaje ( tak chyba mam ustawione domyślnie bo przy uruchamianiu samochodu zawsze wskazuje temperature zewnętrzną). Dodam że przy jeżdzie nic się nie dzieje prócz tego dzwięku w samochodzie i zmianie wyświetlania na temperaturę zewnętrzną.
    Może miał ktoś taki przypadek co radzicie w tej sytuacji robić ?

    [size=75][color=green]Edit MirekS - temat przeniosłem do odpowiedniego działu i zmieniłem nieco tytuł by wiadomo było o co w nim chodzi.[/color][/size]

  • ... to jest czujnik temperatury ma on ten sam dzwiek co sygnal rezerwy a wskazuje fakt ze temp otoczenia (zewnetrzna) spadla ponizej 4.0 st C. :rotfl: :rotfl: Wg skody w tych warunkach dochodzi do oblodzenia i dlatego wyje ci auto przyprawiajac o zawal serca. 😛 <!-- s:P -->

    [size=75][color=green]Edit MirekS - wykropkowałem pewne słowo by nikt nie czuł się dotknięty.[/color][/size]

  • [quote="Lord_Nikkon"] ... to jest czujnik temperatury ma on ten sam dzwiek co sygnal rezerwy a wskazuje fakt ze temp otoczenia (zewnetrzna) spadla ponizej 4.0 st C. :rotfl: :rotfl: Wg skody w tych warunkach dochodzi do oblodzenia i dlatego wyje ci auto przyprawiajac o zawal serca. 😛 <!-- s:P -->[/quote]

    Czy to normalne zjawisko i tak bedzie mi w zimie wyło ? wy też tak macie ??

    [size=75][color=green]Edit MirekS - wykropkowałem pewne słowo by nikt nie czuł się dotknięty.[/color][/size]

  • tak, wszystkie nowoczesne auta posiadające komputer mają tą funkcję - myślę, że w UE są jakieś przepisy nakazujące producentom od niedawna montować ten system, ostrzega ona przed prawdopodobieństwem wystąpienia gołoledzi.
    W moim Smarcie ForTwo włącza się to przy 2*C

  • Taaaa ja w stilo i C30 mojej matki tez to zaobserwowalem ale ten dzwiek jaki wydaje fabia moze przerazic. Mnie sie raz zdarzylo ze sie przestraszylem i zaczolem tanczyc na drodze, bo nie wiedzialem co sie dzieje. 😕 <!-- s:/ -->

  • trza czytać instrukcję obsługi :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

  • A już myślełem że się coś skopało dzieki za info.

  • [b]nikon[/b], ... jestes, instrukcje sie czyta jak sie auto juz zepsuje :hyhy: Nie mow mi ze nie wiedziales :rotfl: <!-- s:rotfl: -->

    [size=75][color=green]Edit MirekS - wykropkowałem pewne słowo by nikt nie czuł się dotknięty.[/color][/size]

  • Sam jesteś ..., a regulamin forum czytałeś? jak bym znalazł w instrukcji to bym sie nie pytał Po to jest forum chyba żeby rozwiązywać problemy ... .

    [size=75][color=green]Edit MirekS - wykropkowałem pewne słowa by nikt nie czuł się dotknięty.[/color][/size]

  • [b]marekrudz[/b], Rany boskie zartowalem. Nie obrazaj sie na mnie. Po prostu zazartowalem a swoja droga w instrukcji jest informacja o tym dzwieku. Jak przyjde do domu to podam ci nawet nr strony. :kwasny: <!-- s:kwasny: -->

    No teraz juz wiem str 15 🆒

  • [quote="Lord_Nikkon"][b]nikon[/b], ... jestes, instrukcje sie czyta jak sie auto juz zepsuje :hyhy: Nie mow mi ze nie wiedziales :rotfl: <!-- s:rotfl: -->[/quote]

    ja nie musialem czytać ale jak ktoś się na nowinkach technicznych nie zna to jest mu to wskazane :cwaniak:

    [size=75][color=green]Edit MirekS - wykropkowałem pewne słowo w cytacie by nikt nie czuł się dotknięty.[/color][/size]

  • Panowie [b]spokojnie[/b], zbliża się okres świąt, łamiemy się opłatkiem, godzimy więc nie ma co używać ostrych słów. Jedna z osób poczuła się mocno dotknięta w związku z tym zrobiłem nieco porządku w temacie, pewne słowa kropkując, zmieniając tytuł by było wiadomo o co w nim chodzi oraz przenosząc go do odpowiedniego działu. Mam nadzieję, że na tym sprawę zakończymy.

    Podać sobie ręce i :zdrowko: <!-- s:zdrowko: --> .

  • [b]MirekS[/b], Nie no tak jak pisalem chcialem zazartowac. Emotki chyba to jasno wyrazaly.Niestety kolega [b]marekrudz[/b], jest chyba przewrazliwiony na punkcie swojej osoby i nie przyjmuje zartow na temat blachy. Jesli Cie urazilem to przepraszam i nie bylo moim celem Cie obrazic. Jestesmy od tego by sobie pomagac, ale faktem jest ze nie trzeba bylo daleko szukac w instrukcji aby wiedziec o co chodzi. A co stwierdzenia ktore slusznie lub nieslusznie [b]MirekS[/b], wykropokowal to wzielo sie ono z dawien dawna jak gadalem z jednych serwisantow ktory stwierdzil ze ludzie zagladaja do instrukcji dopiero wtedy jak cos sie zepsuje co okrasil perlistym smiechem.

  • uważam za temat zamknięty i życzę wesołych świąt. A propo instrukcji obsługi jak bym ją miał pod ręką na ewno bym zajrzał ale niestety nie mam jej przy sobie.
    Pozdrawiam

  • A u mnie nie brzęczy.
    Czyżbym miał wyłączone???

  • A przy otwartych drzwiach i zapalonych światłach lub przy rezerwie ?

    pozdro

  • [b]wawrzkok[/b], a zauwazyles ze masz Fabie 1?? My tu mowilismy o Fabii 2 😛 <!-- s:P -->

  • Ale w 1 też powinno piszczeć.

    pozdro

  • A to przepraszam 🙂 <!-- s:) -->

  • Piszczy. Dziś mi zapiszczało i właśnie tutaj znalazłem wyjaśnienie. Dziwi mnie tylko to, że jak była temperatura na zewnątrz 2,5 a potem 0 to koputer nawet się nie zająknął 🙂 <!-- s:) -->