Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] i [F2] Układ wstępnego żarzenia

Temat utworzony · 25 Posty · 12825 Wyświetlenia
  • Witam,

    od kilku dni na pomarańczowo mruga mi lapka kontrolna "Układu wstępnego żarzenia". W instrukcji jest napisane, że trzeba udać się do warsztatu. O co chodzi? Co się mogło zepsuć? Czy niezbędna jest wizyta w warsztacie?

    Pzdr

  • Właśnie w dniu dzisiejszym podczas jazdy pojawił się u mnie ten sam problem i wszedłem na forum aby znaleźć jakiej rozwiązanie, jak coś wymyślę lub rozwiążę ten problem to sie odezwę pozdrawiam

    Właśnie znalazłem podpowiedź na FCP w warsztacie mechanicznym - temat świece w SDI, skąd dowiedziałem się, że migająca lampka świec żarowych oznacza uszkodzony czujnik świateł stopu więc spraw światła stopu czy działają. U mnie sie zgadza właśnie wczoraj sprawdzałem, że nie mam prawego światła stopu i sprawdziłem żarówkę i jest ok, co może oznaczać faktycznie uszkodzony czujniku, chyba dziś wymienię ten czujnik to jutro dam znać czy wszystko jest ok

  • no też tutaj wyczytałem już dawno że chodzi o czujnik załączający światła stopu, z tym ze kontrolka ta migała mi dwukrotnie jakiś rok temu, ale gdy sprawdziłem w czym problem okazało się ze światła stopu się świecą i wszystko jest ok 🙂 <!-- s:) -->

    tzn. może to miało związek z jedną żarówką od stopu, która za jakiś czas sie przepaliła

  • Jeśli masz na myśli kontrolkę od podgrzewania świec żarowych taki zwinięty drut, to trzeba by sprawdzić czy któraś z świec nie jest uszkodzona. Z tego co ja miałem mając dwie fabki jeśli jest problem z stopem to świeci kontrolka EPC.

  • Właśnie wymieniłem włącznik świateł stopu i pomogło, kontrolka od układu wstępnego żarzenia przestała migać i światła stopu działają bez zastrzeżeń. Koszt nowego włącznika 32 zł, włącznik znajduje się na pedale hamulca tuż pod osłoną, trzeba ją zdjąć, wyjąć rurę nawiewu powietrza i wtedy jest idealny dostęp. Wyłącznik polecam wymieniać delikatnie poprzez obrócenie go w lewo i dopiero wyjęcie. Powodzenia hej

  • [quote="MirekS"]Z tego co ja miałem mając dwie fabki jeśli jest problem z stopem to świeci kontrolka EPC.[/quote]
    Z tego co pisze na forum to w benzynowych Fabiach świeci kontrolka EPC a w dieslach kontrolka świec żarowych 🙂 <!-- s:) -->

  • Wszystko możliwe 🙂 <!-- s:) --> , dobrze, że awaria zlokalizowana i usunięta.

  • Witam wszystkich,

    dziwna sprawa, kontrolka świeciła 4 dni, 5. odpalam i nie świeci. Nic nie robiłem (nie zdążyłem). Dzięki za pomoc. Pzdr.

  • Rzeczywiście dziwna sprawa z tymi czujnikami w fabkach. Trochę więcej niż pół roku mam to autko, a już trzy czujniki wymieniłem (czujnik skrętu w tym miesiącu:(). Dziś sobie jadę, a tu mi w czasie jazdy też kontrolka żarzenia świec zaczęła mrugać i po chwili przestała, a światła stopu mam. Poczekam sobie cierpliwie i zobaczę czy pojawią się znowu jakieś efekty świetlne;).

  • jak masz światła stopu mimo że kontrolka migała to możliwe że któraś świeca żarowa sie spaliła,

    dziś byłem w aso na przeglądzie i właśnie sie okazało ze świeca na 3 cylindrze jest spalona więc ją wymienili

  • Tak myślałem, myślałem i wymyśliłem. Może się mylę ale... Skąd komputer wie, że jest skopany włącznik świateł stopu? Myślę, że ma potwierdzenie z jakiegoś innego miejsca, że hamujemy, a włącznik nie zadziałał i wtedy wyskakuje błąd. Dwa tygodnie temu zmieniałem klocki i tarcze, może pedał się podniósł (tym bardziej, że stałem w korku i co chwile hamowałem) i hamulce już działały, a włącznik jeszcze nie, bo nie został wciśnięty. Tam jest też jakaś regulacja podobno. Jak uważacie? Może to co wymyśliłem nie jest takie głupie co? 🙂 <!-- s:) -->

  • też tak mam że jak lekko nacisnę hamulec to autko coś tam troszkę hamuje, a jeszcze stop nie świeci, trzeba nacisnąć na pedał mocniej żeby zaświecił, ale uważam że jest to ustawione dobrze 🙂 <!-- s:) --> nigdy nie miałem problemów z tym włącznikiem świateł stopu..

    tak jak napisałem, może być walnięta któraś świeca (po podpięciu pod kompa to widać ponoć)

  • [quote="Reda"]Skąd komputer wie, że jest skopany włącznik świateł stopu? [/quote]

    Ponieważ po zapaleniu silnika kompik sprawdza sobie wszystkie obwody czy ma przejście, w mojej fabce nawet jak się spali stop, mijania, pozycyjna zaraz mam info na desce.

  • No tak, ale mi się spiralka zaświeca w czasie jazdy. Więc musi sobie sprawdzać co jakiś czas. A stopy dalej świecą. Dziwne to wszystko:/. A jak Cię informuje o spalonej żarówce? U mnie chyba tego nie ma, bo spaliło mi się już kilka i nie zauważyłem żeby mi się coś zaświecało:(

  • Chyba mnie coś strzeli... Znowu pali mi się ta kontrolka. Najgorzej, że padły też światła stopu. A co najlepsze - przestała mi się świecić [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?p=51499&sid=27453ca065cd5e83b11ae57bab65a562#51499]ta[/url] kontrolka.

    Raz jeszcze - czy jedynym sensownym rozwiązaniem jest podłączenie do komputera w salonie Skody? Poradźcie, dobrzy ludzie! :oczami: <!-- s:oczami: -->

  • Podpiecie pod VAG'a - owszem, ale niekoniecznie w salonie Skody 😄 <!-- s:D -->

  • [quote="wolfmk"]Podpiecie pod VAG'a - owszem, ale niekoniecznie w salonie Skody 😄 <!-- s:D -->[/quote]

    Niestety, wydaje mi się, że nie mam innej możliwości - żadnej znajomy nie zajmuje sie tymi sprawami.

  • no i pewnie wyjdzie że padnięty włącznik światła stop

  • [quote="Reda"]A jak Cię informuje o spalonej żarówce?[/quote]

    Koło kontrolki świateł drogowych mam drugą od spalonych żarówek.

  • Aha. Dzięki. Ja jej chyba nie mam:(