Witaj na forum Fabia Club Polska

Air bag i wspomaganie

Temat utworzony · 9 Posty · 2299 Wyświetlenia
  • Witam kupilem Fabie 1.4 MPI z 2002r po lekkim dzwonku niestety wystrzelila poduszka kierowcy i brak jest wspomagania kierownicy. Czy brak wspomagania jest efektem wystrzelenia pierzyny? Slyszalem ze jezeli kupie poduche i ja wstawe wspomaganie powroci. Czy to prawda? Czy moze byc inna przyczyna braku wspomagania? Czytalem ze najczesciej trzeba wymienic czujnik skretu. Pozdrawiam wszystkich forumowiczow i dziekuje z gory za kazda odpowiedz

  • wspomaganie może nie działać, bo może został uszkodzony zbiornik z płynem od wspomagania, który znajduje sie z przodu samochodu, po prawej stronie, powiedzmy między zderzakiem a kołem (stojąc przodem do auta), albo inaczej - wlew jest pod akumulatorem. A jak sie zbiornik uszkodził to płyn (olej) sie wylał i wszystko jasne. Ale ja tylko gdybam bo nie znam szczegółów żadnych.

  • a gdzie dostała :?: <!-- s:?: -->

  • Dzwonek byl z przodu ale delikatny pekl zderzak tylko i wywalilo poduche kierowcy nic innego nie jest uszkodzone. Ale dla pewnosci sprawdze ten zbiorniczek od wspomagania

  • Sprawdzilem zbiorniczek jest caly i plynu jest pod korek prawie nic nie jest popekane i nigdzie nie widac wycieku plynu.

  • jak by był czujnik to jeszcze by Ci swiatła przygasały

  • A czy po wystrzeleniu autko podłączałeś pod vaga :?: <!-- s:?: --> Podczas wystrzału jest odcinane przez sterownik wiele podzespołów auta, trzeba później wykasować błędy od poszczególnych urządzeń. Ja w 2001 roku miałem drobną stłuczkę moją poprzednią fabią i niestety mimo niewielkiej prędkości wystrzeliły poduchy. Potem po podłączeniu pod vaga było ponad 10 błędów, jednak nie pamiętam już od czego. Poza tym uważam, że układ wspomagania nie ma nic wspólnego z tym czy jest nowa poducha zainstalowana czy nie.

  • Nie podlaczlem jeszcze ale mam zamiar w najblizszym czasie i wtedy zobaczymy. A jeszcze jedno pytanie jak zdjac ta wystrzelana poduche aby zalozyc nowa?

  • Skorzystaj z [b]SZUKAJ[/b], wiem, że [b]Mlody[/b] gdzieś to opisywał.