Witaj na forum Fabia Club Polska

Archiwum

Temat utworzony · 4843 Posty · 326065 Wyświetlenia
  • A tutaj link do aukcji:
    [url=http://www.allegro.pl/item465156385_skoda_fabia_1_9_tdi_uszkodzona.html]Skoda Fabia 1.9 Tdi uszkodzona[/url]

  • O widze ze juz ktos kupil za cale 1.100 zl 😄 <!-- s:D -->

  • No widzę, że uszkodzenia dość mocne, ale czy silnik nie tknięty to bym polemizował skoro koło tyle poszło wraz z zawieszeniem, bo, że odpalił o niczym jeszcze nie świadczy. Niedawno widziałem autko o wiele mnie uszkodzone, a okazało się, że blok pękł. Jeśli by chciał robić wraz z poduchami to cena spokojnie przekracza 10 tys zl.

  • Moja fabka jak jade bardzo delikatnie spala 4,5l, w trasie tak 110-120km/h to 4,9l, miasto to juz zalezy od korkow ale ok 7,5l. Jechalem nia 180km/h ale pod pedalem gazu bylo jeszcze troche miejsca:)

  • Jako nowy użytkownik forum Witam wszystkich serdecznie

    Chciałbym zaczerpnąć informacji na temat FABII I z silnikiem 1.4 TDI. Chodzi mi o to jak w rzeczywistości to autko się spisuje bo w różnych czasopismach rożnie piszą a tu miałbym informacji z życia wzięte. Do tego na temat tego autka z tym silnikiem jest dużo mniej informacji niż na temat 1.9 TDI.
    Chciałbym wiedzieć jakie są koszty utrzymania tego auta w porównaniu do 1.9 TDI i 1.9 SDI chodzi mi to ubezpieczenie jaka jest różnica, czy jest dużo mniej, jak ten silnik ma się do w/w silników (spalanie mniej więcej znalazłem na forum), jak on w rzeczywistości jeździ, czy rzeczywiście jest dużo gorszy od 1.9 TDI jak niektórzy piszą, jak wypada porównanie do 1.9 SDI.

    Obecnie jeżdżę użyczoną Fabia z 2006 roku 1.2 HTP 12V 64 KM i powiem, że jak jeżdżę spokojnie to nawet jak narazie wystarcza. Ostatnio tym autem zrobione było 20 000 km w ciągu roku. W tym momencie ma 46 tys km. Silnik miał już wymienianą głowicę ze względu na wypalenie gniazd zaworowych (Powiedzieli, że to wada fabryczna z napinaczem łańcucha, przeskoczyło i tak się stało, usterkę usunęli jeszcze na gwarancji i podobno ma już się tak nie robić). Do tego autka jeśli jest możliwość też chciałbym jakieś porównanie.

    Myślę właśnie o jakimś diselku i tak myślałem właśnie o 1.4 TDI 75 KM ze względu na mniejsze koszty eksploatacji i ubezpieczenia. Może jednak lepszym rozwiązaniem byłby inny silnik. Na co uważać przy kupnie używanego egzemplarza. Liczę na wszelkie opinie na temat tego auta z tym silnikiem.

    Pozdrawiam
    Grzegorz

  • [quote="grzesk"]Fabia z 2006 roku 1.2 HTP 12V 64 KM [/quote]
    Trochę mnie zadziwiłeś z tym przeskoczeniem łancucha , bo podobno w 2004 już to poprawili. Z wypaleniem gniazd też , bo moja ma prawie 58 tyś i jest z 2004. Odpukać zero problemów. Co do 1.4TDI to słyszałem, że całkiem dobrze sobie radzi tylko że jest troszkę głośny.Sam nie jeździłem więc nic mądrego nie powiem.

  • No niestety zdarzyło się to pod koniec sierpnia zeszłego roku. Auto miało przejechane wtedy coś około 30000 km. Silnik na wolnych obrotach zaczynał gasnąć, np. na krzyżówkach i mocno wibrował. na początku w ASO mówili właśnie o przeskoczeniu łańcucha bo niby to wada fabryczna tych silników. Później jak tłumaczyli jeszcze wypalenie gniazd zaworowych podejrzewali, że za dużo było jeżdżone na rezerwie i pompka za dużo łapała powietrza z paliwem, zamiast samego paliwa. Koniec końcem wymienili głowice i prowadnice łańcucha i teraz jeździ jak trzeba.

    Co do 1.4 TDI interesują mnie koszt utrzymania (ubezpieczenie, itp.)i na co głównie trzeba zwracać w tym modelu przy kupnie z drugiej ręki i jak to jeździ w porównaniu z obecnym 1.2 HPT, 1.9 SDI i 1.9 TDI (choć to ostatnie domyślam się że jest wielka różnica ale czy warto wydać więcej an taki silnik, teoretycznie cena mniejsza, spalanie też). W każdym razie liczę na informacje od użytkowników takiego autka

    Pozdrawiam

    PS coś sie tu niebobrego na tym forum dzieje bo jakies błedy wywala... Poniżej wklejam co bylo wczesniej pisane o widze, ze gdzie zjadlo...

    Jako nowy użytkownik forum Witam wszystkich serdecznie

    Chciałbym zaczerpnąć informacji na temat FABII I z silnikiem 1.4 TDI. Chodzi mi o to jak w rzeczywistości to autko się spisuje bo w różnych czasopismach rożnie piszą a tu miałbym informacji z życia wzięte. Do tego na temat tego autka z tym silnikiem jest dużo mniej informacji niż na temat 1.9 TDI.
    Chciałbym wiedzieć jakie są koszty utrzymania tego auta w porównaniu do 1.9 TDI i 1.9 SDI chodzi mi to ubezpieczenie jaka jest różnica, czy jest dużo mniej, jak ten silnik ma się do w/w silników (spalanie mniej więcej znalazłem na forum), jak on w rzeczywistości jeździ, czy rzeczywiście jest dużo gorszy od 1.9 TDI jak niektórzy piszą, jak wypada porównanie do 1.9 SDI.

    Obecnie jeżdżę użyczoną Fabia z 2006 roku 1.2 HTP 12V 64 KM i powiem, że jak jeżdżę spokojnie to nawet jak narazie wystarcza. Ostatnio tym autem zrobione było 20 000 km w ciągu roku. W tym momencie ma 46 tys km. Silnik miał już wymienianą głowicę ze względu na wypalenie gniazd zaworowych (Powiedzieli, że to wada fabryczna z napinaczem łańcucha, przeskoczyło i tak się stało, usterkę usunęli jeszcze na gwarancji i podobno ma już się tak nie robić). Do tego autka jeśli jest możliwość też chciałbym jakieś porównanie.

    Myślę właśnie o jakimś diselku i tak myślałem właśnie o 1.4 TDI 75 KM ze względu na mniejsze koszty eksploatacji i ubezpieczenia. Może jednak lepszym rozwiązaniem byłby inny silnik. Na co uważać przy kupnie używanego egzemplarza. Liczę na wszelkie opinie na temat tego auta z tym silnikiem.

    Pozdrawiam
    Grzegorz

    koko
    klubowicz
    koko

    Silnik: 1.2 HTP/64 KM
    Lakier: Szary Graphite met.
    Pomógł: 1 raz
    Dołączył: 24 Sie 2007
    Posty: 339
    Skąd: W-wa
    Wysłany: Dzisiaj 21:33
    grzesk napisał/a:
    Fabia z 2006 roku 1.2 HTP 12V 64 KM

    Trochę mnie zadziwiłeś z tym przeskoczeniem łancucha , bo podobno w 2004 już to poprawili. Z wypaleniem gniazd też , bo moja ma prawie 58 tyś i jest z 2004. Odpukać zero problemów. Co do 1.4TDI to słyszałem, że całkiem dobrze sobie radzi tylko że jest troszkę głośny.Sam nie jeździłem więc nic mądrego nie powiem.


  • Jakieś dziwne rzeczy sie tu dzieją wiec wklejam jeszcze raz to co bylo i zniknęło...

    Przepraszam za zamieszanie....

    Jako nowy użytkownik forum Witam wszystkich serdecznie

    Chciałbym zaczerpnąć informacji na temat FABII I z silnikiem 1.4 TDI. Chodzi mi o to jak w rzeczywistości to autko się spisuje bo w różnych czasopismach rożnie piszą a tu miałbym informacji z życia wzięte. Do tego na temat tego autka z tym silnikiem jest dużo mniej informacji niż na temat 1.9 TDI.
    Chciałbym wiedzieć jakie są koszty utrzymania tego auta w porównaniu do 1.9 TDI i 1.9 SDI chodzi mi to ubezpieczenie jaka jest różnica, czy jest dużo mniej, jak ten silnik ma się do w/w silników (spalanie mniej więcej znalazłem na forum), jak on w rzeczywistości jeździ, czy rzeczywiście jest dużo gorszy od 1.9 TDI jak niektórzy piszą, jak wypada porównanie do 1.9 SDI.

    Obecnie jeżdżę użyczoną Fabia z 2006 roku 1.2 HTP 12V 64 KM i powiem, że jak jeżdżę spokojnie to nawet jak narazie wystarcza. Ostatnio tym autem zrobione było 20 000 km w ciągu roku. W tym momencie ma 46 tys km. Silnik miał już wymienianą głowicę ze względu na wypalenie gniazd zaworowych (Powiedzieli, że to wada fabryczna z napinaczem łańcucha, przeskoczyło i tak się stało, usterkę usunęli jeszcze na gwarancji i podobno ma już się tak nie robić). Do tego autka jeśli jest możliwość też chciałbym jakieś porównanie.

    Myślę właśnie o jakimś diselku i tak myślałem właśnie o 1.4 TDI 75 KM ze względu na mniejsze koszty eksploatacji i ubezpieczenia. Może jednak lepszym rozwiązaniem byłby inny silnik. Na co uważać przy kupnie używanego egzemplarza. Liczę na wszelkie opinie na temat tego auta z tym silnikiem.

    Pozdrawiam
    Grzegorz

    koko
    klubowicz
    koko

    Silnik: 1.2 HTP/64 KM
    Lakier: Szary Graphite met.
    Pomógł: 1 raz
    Dołączył: 24 Sie 2007
    Posty: 339
    Skąd: W-wa
    Wysłany: Dzisiaj 21:33
    grzesk napisał/a:
    Fabia z 2006 roku 1.2 HTP 12V 64 KM

    Trochę mnie zadziwiłeś z tym przeskoczeniem łancucha , bo podobno w 2004 już to poprawili. Z wypaleniem gniazd też , bo moja ma prawie 58 tyś i jest z 2004. Odpukać zero problemów. Co do 1.4TDI to słyszałem, że całkiem dobrze sobie radzi tylko że jest troszkę głośny.Sam nie jeździłem więc nic mądrego nie powiem.


    No niestety zdarzyło się to pod koniec sierpnia zeszłego roku. Auto miało przejechane wtedy coś około 30000 km. Silnik na wolnych obrotach zaczynał gasnąć, np. na krzyżówkach i mocno wibrował. na początku w ASO mówili właśnie o przeskoczeniu łańcucha bo niby to wada fabryczna tych silników. Później jak tłumaczyli jeszcze wypalenie gniazd zaworowych podejrzewali, że za dużo było jeżdżone na rezerwie i pompka za dużo łapała powietrza z paliwem, zamiast samego paliwa. Koniec końcem wymienili głowice i prowadnice łańcucha i teraz jeździ jak trzeba.

    Co do 1.4 TDI interesują mnie koszt utrzymania (ubezpieczenie, itp.)i na co głównie trzeba zwracać w tym modelu przy kupnie z drugiej ręki i jak to jeździ w porównaniu z obecnym 1.2 HPT, 1.9 SDI i 1.9 TDI (choć to ostatnie domyślam się że jest wielka różnica ale czy warto wydać więcej an taki silnik, teoretycznie cena mniejsza, spalanie też). W każdym razie liczę na informacje od użytkowników takiego autka. Jakie w końcu w pierwszej Fabii były silniki 70 czy 75 KM ?

    Pozdrawiam

  • [quote="Ciacho"]Pewnie że sie nie zaleca, ale jest to dobre rozwiązanie kiedy jedzie się zaraz w długą trasę i nie jest jakoś zbyt gorąco...[/quote]

    Akurat jechałem na Mazury więc się przydało 😄 po przejechaniu 300km nic sie wskazówka nie ruszała myślałem że się zje** ale jednak potem poszła w dół troche to odetchnąłem 😉 <!-- s;) -->

  • Tak też zrobiłem 😛 Po kilku pomysłach wyjąłem postojówki 😉 Tą z Bagażnika nie wyjąłem :zdegustowany: Poprostu nie dało rady heh..Tak też zamówiłem sobie postojóweczki :luka: <!-- s:luka: -->

  • Jak tanio tankuję to z reguły zalewam min. 55l - przed wyjazdem w trasę bardzo wskazane 🙂 <!-- s:) -->
    Zero problemów.

  • Ja też jak jadę w trasę to leję aż się prawie wylewa. Uzywam guziczka do odpowietrzania i wchodzi jak do wiadra. Zero problemów. 😛 <!-- s:P -->

  • [quote="Oskarus"] po przejechaniu 300km nic sie wskazówka nie ruszała myślałem że się zje** ale jednak potem poszła w dół troche to odetchnąłem 😉 <!-- s;) -->[/quote]

    Hehe pierwszy szczęśliwy 🙂 , ja tam nie lubię wędrujących wskazówek szczególnie po ostatnich doświadczeniach z sieną :niepewny:

  • [quote="grzesk"]1.9 TDI i 1.9 SDI chodzi mi to ubezpieczenie jaka jest różnica, czy jest dużo mniej[/quote]

    Ja od 1.9TDI płacę OC 494 zł za rok. Doświadczenia z 1.4 TDI nie mam. W pozostałych rzeczach poza silnikiem problemy są podobne.

  • Na dystansie ponad 10 tys km średnia wychodzi około 6,5 litra. Przyspieszenie niezłe choć czasami mocy brakuje. Do około 200 ciągnie przyzwoicie później trochę gorzej. Max V nie sprawdzałem, narazie doszła do licznikowych 210.

  • Ja mam jakieś 2 mandaty nie zapłacone i nie duze bo po 50zl oczywiscie mialy byc wieksze ale sie dalo pogadac z glinami. Martwi mnie jednak to ze koncem sierpnia wracalem z nad morza i wiem ze zrobilo mi fotke, jechalem 120 na 50 i do tej pory mi nic nie przyszlo a jak przyjdzie to 500zl nie moje.

  • [b]Pinek[/b] w takim razie już zacznij odkładać, będzie później mniej bolało.

  • a jak nie przyjdzie to będziesz miał kaskę odłożoną na przepicie 😄 <!-- s:D -->

  • [b]Pinek[/b] z tymiradarami na pomorzu to pic na wode jak zreszta wszedzie w Polsce> W internecie znalazlem statystyki ze ok 65% fotoradarów jest nie czynne!!! ;]

  • wczoraj mi ciśnienie podnieśli - Renault Traffic na poboczu, klapa w górę i resztę sie domyślcie :zly: <!-- s:zly: -->

    uratowało mnie to ze jechałem za ciężarówką i ona zwolniła w porę i ja też,gdyby nie ona to pewnie bym nie zauważył, ciemno było itp