Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Osłony przegubu zewnętrznego

Temat utworzony · 7 Posty · 5819 Wyświetlenia
  • Dziś nadszedł dzień przeglądu technicznego...
    W mojej Fabii oczywiście wszystko jest ok, z jednym wyjątkiem.
    Wszedłem do kanału i z osłony przegubu ciekł tawot.
    Moje pytania:
    Jak bardzo ważna jest to usterka, jeśli chodzi o bezpieczeństwo moje i samego samochodu?
    Czym mam się kierować przy kupnie nowych osłon? Osłona plastikowa czy gumowa?
    i czy ktoś już kiedyś to wymieniał? Jakieś porady dotyczące wymiany?

  • [quote="Piioterr"]Jak bardzo ważna jest to usterka, jeśli chodzi o bezpieczeństwo moje i samego samochodu? [/quote]
    wyciek smaru powoduje pracę przegubu na sucho i drastyczne skrócenie jego zycia
    [quote="Piioterr"]Czym mam się kierować przy kupnie nowych osłon? Osłona plastikowa czy gumowa? [/quote]
    kieruj się sprawdzonym producentem - zakup w intercars lub coś podobnego. a nie allegro.
    [quote="Piioterr"] czy ktoś już kiedyś to wymieniał? Jakieś porady dotyczące wymiany?[/quote]
    tak, i moja rada - oddaj do warsztatu.

  • [quote="kapi"]wyciek smaru powoduje pracę przegubu na sucho i drastyczne skrócenie jego zycia [/quote]
    OK rozumiem, że to dość poważne, a z układem kierowniczym nie ma co sobie żartować.
    [quote="kapi"]kieruj się sprawdzonym producentem - zakup w intercars lub coś podobnego. a nie allegro. [/quote]
    Jak będę już kupował te osłony, kierując się producentem, to lepsza będzie chyba gumowa tak?
    Bo słyszałem, że te plastikowe są zupełnie do niczego.
    Posłucham się Ciebie i oddam go do mechanika może więc lepiej.

  • [quote="Piioterr"]Bo słyszałem, że te plastikowe są zupełnie do niczego.
    Posłucham się Ciebie i oddam go do mechanika może więc lepiej.[/quote]
    oddaj do warsztatu, oni zakupią odpowiednią dla Twojego przegubu, a jak znów sie coś bedzie działo to bedziesz "kryty" i nie bedzie tekstu - "panie, to coś przyniósł, to my założyli i tak wyszło " 🙂 <!-- s:) -->
    i weź paragon :!: albo FVAT.

  • Witam, Piioterr jak skończyła się przygoda z przegubami? Oddałeś do warsztatu? Ile skasowali?

  • U mnie to kosztowało prawie co łaska. Dałem 40,- jakoś... raz zmieniałem osłonę bo się okazało, że poprzedni mechanicy zamówili za dużą i spadała... Kupiłem inną i pojechałem na warsztat.

    Reasumując - koszt całkowity:
    Osłona przegubu, smar i opaski: ~30-40,-
    Nakrętka piasty: ~12,-
    Robota: ~40,-

    To tak z mojej historii 😉 <!-- s;) -->

  • Dzięki 🙂 <!-- s:) --> Szykuje mi się przegląd, a ostatnio mechanik zwracał uwagę, że trzeba będzie zająć się osłoną...
    Bałem się, że to jakieś wielkie koszta.
    Raz jeszcze dzięki 🙂