Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Jakie opony, felgi - temat zbiorczy

Temat utworzony · 1814 Posty · 308738 Wyświetlenia
  • [quote="Pain in da ass"] fajnie by mi pasowały do białego koloru [/quote]
    Zgadza się, sam mam białą Fabkę i Dezenty V Dark (czarne z polerowanym frontem) i wygląją bardzo fajnie w połączeniu z bielą 😉 <!-- s;) --> (ale to oczywiście kwestia gustu)

  • Jakie oponki wybrac?? Toyo Proxes T1-R, Uniroyal RainSport 2, Dunlop SP Sport 01, a może coś innego. Prosze o wasze opinie i rady 🙂 <!-- s:) -->

  • Czy alufelgi o takim rozmiarze [b]6Jx15H2 ET 38 5x100[/b] będą pasowały do Fabi II

  • będą pasowały - ja mam alu o identycznych parametrach i jest ok

  • [quote="Alex"]Jakie oponki wybrac?? Toyo Proxes T1-R, Uniroyal RainSport 2, Dunlop SP Sport 01[/quote]
    Ja postawiłbym na TOYO
    No a najlepiej na Yokohama PARADA 😄 <!-- s:D -->
    (bo sam na takich jeżdżę)

  • [quote="melony"]Yokohama PARADA[/quote]
    jakie masz fele rozmiar oczywiscie V Dark'ów i jakas fotke z tylu

  • ja mam MAM W2 14" na oponkach Yokohama 185/60
    [img]http://img402.imageshack.us/img402/8972/05062008017hx0.jpg[/img]

  • nooo 12 fele wygladaj zawodowo super 🙂 az mam na :padam: nie chrapkę 🙂 :padam: :padam: <!-- s:padam: -->

  • Mi też te fele bardzo się podobają[b] 12[/b], widziałem już kiedyś coś podobnego na [b]TS[/b] w poprzednich latach.

  • Felgi bardzo ładne, nie wyglądają na 14"

    Mój typ na fele do fabki to:
    [img]http://www.abbco.pl/images/felgi_borbet_bs_big.jpg[/img]

    Podobne felgi mam teraz, jednak te są ładniejsze. W odpowiednio dużym rozmiarze oczywiście 😛 <!-- s:P -->

  • [quote="manii"]jakie masz fele rozmiar oczywiscie V Dark'ów i jakas fotke z tylu[/quote]

    Co do felg to są to Dezent V Dark 15x6,5 (5x100 ET 38)
    Oponki Yokohama Parada SPEC-2 195/50/15 82V

    a fotka ..... muszę pstryknąć :oczami: <!-- s:oczami: -->

  • [quote="Zygus"]Mój typ na fele do fabki to:[/quote]
    Zygus kultowo lecisz.....tez mialem na nie smak ale 9'na tyl nie wejdzie musialo by byc mega twardo....chyba zeby blotniki poszerzyc ...bo rant musi byc....

  • Czy felgi ENZO H 15X6.5 o rozstawie 5x100x57 i ET: 40 będą pasowały do Fabki? Zastanawia mnie to ET bo reszta raczej odpowiednia. Generalnie widzę tutaj że macie głównie felgi w ET 38. Można też kupić ten model felgi w ET 48, ale to już chyba nie będzie pasować. Jak sądzicie?

  • Witam. Panowie (nie wiem czy Panie są obecne na forum) Mam problem. Chcę sprawić dla rodziców felgi aluminiowe Dezent V wraz z oponami. Pytam ponieważ zestaw będzie zamawiany z internetu, chciałbym być pewnien zakupu. Felgi mają mieć rozmiar 15 cali i oponki 185 na... właśnie ile. Proszę napisać łopatologicznie rozmiar felgi, ET, szerokość itd, podobnie sprawa ma się z oponami. Przeglądałem tabelki, różne fora, ale każdy piszę inaczej. Wszystko ma być bez żadnego kombinowania, wejdzie, nie wejdzie. Kupuje zakładam i śmigam. samochód to F1 1.2/54km. dziękuje serdecznie za odpowiedzi. Pozdrawiam machar02

  • [b]machar02[/b],
    Ja mam felgi 15x6,5 5x100x38 a opony 195/50/15 nic nie kombinowane
    kupione -> założone -> i śmigam 😉 <!-- s;) -->

    jeśli chodzi o oponki to możesz kupić węższe 185/55/15

  • [b]machar02[/b], po to jest ten obszerny temat, żeby nie zadawać w kółko tych samych pytań tylko czytać co poprzednicy napisali.
    Ja wiem że 49 stron trochę odstrasza, ale my naprawdę mamy dość w kółko wałkowanie jednego i tego samego tematu.
    Czytanie nie boli 🙂 <!-- s:) -->

  • Starałem się przeglądnąć cały temat i to uczyniłem, ale tyle myśli co rodzajów felg i naprawde ciężko doszukać się odpowiedzi. Większość z tych postów mówi nam "jakie zmieścicie największe felgi" lub chwalicie się co macie, ale mało kto ma standardowe rozmiary bez kombinowania, stąd moje pytanie.

  • [b]machar02[/b], ale dlaczego chcesz zakladac oponke 185 na 15 calowa felge ??
    Co do ET: fabia przy felgach stalowych o rozmiarze 14 cali i szerokosci 6 cali ma ET 43 (jakbym sie pomylil to prosze mnie poprawic). Zakladajac, ze wiekszego ET nie moze byc, aby felga nie zahaczyla o nic, to: zakladajac felge 15 cali o szerokosci 6 cali maksymalne ET wynosi rowniez 43 (bo szerokosc nam sie nie zmienia).. Oczywiscie w druga strone ET nie musimy sie obawiac (czyli jak bedzie 38,33,28 to nic sie nie stanie, a auto bedzie lepiej wygladalo - felgi beda dalej odsadzone).
    Przy feldze 15 calowej o szerokosci 7 cali, felga poszerzyla nam sie o 2,5 cm, czyli jesli ma ET nadal 43 to jest o 1,25 cm blizej blotnika ( :???: <!-- s:???: --> ) i juz moze nam nie pasowac. Teraz, aby zlikwidowac te 1,25cm felga musi miec mniejsze ET, czyli powinno wystarczyc ET 33. Z doswiadczenia wiem jednak, ze felga z ET 38 (15 cali o szer. 7 cali) pasuje bez problemu.
    (no chyba, ze kupisz jakies starsze felgi to przy ET 38 moze troche braknac 😉 ).

  • A przy feldze o szerokości 6,5 cala? Czy ET40 styknie? Te Dezenty V są właśnie szerokości 6,5 cala.

  • Przy szerokosci 6,5 cala felge bedziesz mial blizej o 6 mm, a ET bedzie mniejsze o 3 mm od standardowych wiec kolo przesunie sie o 3 mm blizej blotnika. Biorac pod uwage, ze przy szerokosci felgi 7 cali i ET 38 felga jest glebiej o 6 mm i nadal pasuje to teoretycznie twoja felga bedzie rowniez pasowac.