Witaj na forum Fabia Club Polska

To co Nas boli w naszych skodzinach

Temat utworzony · 82 Posty · 22881 Wyświetlenia
  • [quote="Oskarus"]
    Może wszystko przedemna chodz mam Fabke 4 lata to przejechane 12tyś Km :] <!-- s:] -->[/quote]

    Łoł 🆗 to jakieś 3 tys rocznie :evil:

  • vanhouse nie pisze ze skrzynia jest beee, tylko u mnie wysypalo sie lozysko i trzeba bylo naprawic. ogolnie to ona chodzi ladnie i wsio ma na swoim miejscu

  • [quote="wolfmk"]Co do drog to czy w Rybniku masz takie super drogi ?? Bo jakos mi sie nie chce wierzyc[/quote]
    Powiem Ci, że nie są takie złe. Nie odczuwam dyskomfortu jeżdząc po Rybniku, ale ja robie rocznie 40 kkm więc Rybnik to zaledwie ułamek moich kursów.

  • Sam lewarek od zmiany biegów jest w super miejscu, i biegi się na prawdę super wrzuca. :super: <!-- s:super: -->

  • Zgadzam Się 😉 Gładko Chodzi 🆗 Jeszcze nie zdarzyło mi się miec trudnosc z tym lewarkiem..A w innych autach, no cóż czasem były kłopotoy w pomyłkach 😛 <!-- s:P -->

  • Główne bolączki:

    • nietrwałe wspomaganie (szybko pada czujnik wspomagania lub pompa lub gnije wiązka)
    • cieknące tylne drzwi (usterka usunieta we własnym zakresie)
    • falujące obroty silnika 1,4 50kW
    • przygasanie świateł
    • trzeszczące plastiki
    • skrzypiąca i nietrwała zawiecha
    • [b]GÓWNIANE Autoryzowane Stacje Obsługi[/b] !!!!, gdyby nie forum to tylko :mur: <!-- s:mur: -->
  • Dodam ze mnie jeszcze Wkurza COŚ Przy tylnich drzwiach..Strasznie piszczy przy małych wybojach :] <!-- s:] --> Albo cos z uszczelką drzwi albo to półeczka tak lata i ociera..

  • [quote="Oskarus"]Dodam ze mnie jeszcze Wkurza COŚ Przy tylnich drzwiach..Strasznie piszczy przy małych wybojach :] <!-- s:] --> Albo cos z uszczelką drzwi albo to półeczka tak lata i ociera..[/quote]

    Potwierdzam. W mojej Fabce z tyłu od strony pasażera (sedan).

  • [quote="vanhouse"]Każde ASO jest to dupy tak na marginesie [/quote]
    nie zgodzę sie, znam jedno jedyne które jest w porządku i sie tam Fabcia serwisuje już pare dobrych lat i zawsze wszystko było ok, zero problemów itp, no wiadomo że drogo, ale więcej wad nie widze.

  • [quote="Oskarus"]Dodam ze mnie jeszcze Wkurza COŚ Przy tylnich drzwiach..Strasznie piszczy przy małych wybojach :] <!-- s:] --> Albo cos z uszczelką drzwi albo to półeczka tak lata i ociera.[/quote]

    zgadzam się ja również, coś przy tylnych drzwiach - prawych
    poza tym:

    • znaczny spadek mocy przy włączonej klimie - wiadomo w mocniejszych silnikach mniej odczuwalne,
    • słaba jakoś materiału siedzeń, w wersji Classic :dobani:
  • WOLFMK jeżdżąć 64 km nie mów o mocy to nieporozumienie (silnik nadaje się do kosiarki a nie do samochodu który waży 1200kg)
    jeżeli chodzi o tarcze to też miałem problem z doborem tarcze+klocki ale to już za mną powiem tyle kupujesz tarcze z gumy to się nie dziw że się krzywią!
    Co do zawieszenia to Masz rację jest twardsze ze względu na cięższy silnik ale reszta jest identyczna a łączniki i gumy na drążku wymieniałem 1 raz i znowu łączniki z gumy lub MADE IN CHINA ja za łącznik płaciłem 120 zeta
    Chcę dodać że jeżdżę szybko a nawet jak wariat
    PS:
    JESTEM MECHANIKIEM I JESTEM BARDZO WYCZULONY MA RóżNEGO RODZAJU STUKI,ZGRZYTY I INNEGO RODZAJU PISZCZENIA I PO PROSTU ZWRACAM NA TO UWAGę

  • [quote="mario_tg"]WOLFMK jeżdżąć 64 km nie mów o mocy to nieporozumienie (silnik nadaje się do kosiarki a nie do samochodu który waży 1200kg)
    jeżeli chodzi o tarcze to też miałem problem z doborem tarcze+klocki ale to już za mną powiem tyle kupujesz tarcze z gumy to się nie dziw że się krzywią!
    Co do zawieszenia to Masz rację jest twardsze ze względu na cięższy silnik ale reszta jest identyczna a łączniki i gumy na drążku wymieniałem 1 raz i znowu łączniki z gumy lub MADE IN CHINA ja za łącznik płaciłem 120 zeta
    Chcę dodać że jeżdżę szybko a nawet jak wariat
    PS:
    JESTEM MECHANIKIEM I JESTEM BARDZO WYCZULONY MA RóżNEGO RODZAJU STUKI,ZGRZYTY I INNEGO RODZAJU PISZCZENIA I PO PROSTU ZWRACAM NA TO UWAGę[/quote]

    [b]mario_tg[/b] mowilem, ze w tym silniku jest odczuwalny brak mocy i nic w tym dziwnego wiec nie rozumiem Twojego oburzenia.. Ponadto na jakiej podstawie oceniasz, ze kupuje tarczy "z gumy" ?? Co do lacznikow i gum - ostatnio wybily mi sie dwa laczniki NIE oryginalne, ktore zalozylem 2 miesiace teamu.. To bylo moje drugie podejscie do zamiennikow. Wiecej ich nie zaloze. Ciekaw jestem rowniez co to za lacznik za 120 zl - za oryginal place 70 zl..

  • [quote="Oskarus"]Dodam ze mnie jeszcze Wkurza COŚ Przy tylnich drzwiach..Strasznie piszczy przy małych wybojach :] <!-- s:] --> Albo cos z uszczelką drzwi albo to półeczka tak lata i ociera..[/quote]

    U mnie piszczala klamka do rozkladania tylnej kanapy. Sprawdz ja sobie..

  • Mnie denerwuje, że nie mam klapki do schowka... Z tego co mówią to taki model.

  • Nie rozumiem - ktorej klapki od ktorego schowka ??

  • ja też nie... Może nas oświecisz? 🙂 <!-- s:) -->

  • Czy chodzi Ci o półkę - schowek pod radiem :?: <!-- s:?: -->

  • wersja basic nie miała zamykanego schowka przed pasażerem...

  • kolega "pala lysy" wytłumaczył mi na gg że chodzi właśnie o schowek przed pasażerem 🙂 <!-- s:) -->

  • O tego to nie wiedziałem, myślałem, że wszystkie fabki miały zamykany schowek przed pasażerem.