Witaj na forum Fabia Club Polska

Gaz sekwencyjny jak serwisować????

Temat utworzony · 3 Posty · 1013 Wyświetlenia
  • Chciałbym się spytać (korzystałem z opcji szukaj brak info), w jaki sposób dbacie o instalcje gazową? tzn co zmieniacie, po jakim czasie, czy tylko na rocznych przegladach... etc.
    Problem taki że kupilem pol roku temu fabie 2tys przjechane od kupna (połtora roczna, ale wszystko było w niej wymieniane i czyszczone) i jak czasem zatankuje gaz to mi samochod na niskich obrotach rzuca się i czasem gaśnie. PseudoMechnicy powiadają ze to nie wina zatankowanego gazu, tylko filtrów powietrza i jakiejś membrany. Niby cięższe gazy, z powodu brudów w tych filtrach są gorzej przepuszczane.

  • miałem podobny problem z gazem na niskich obrotach gasł=wymieniłem filterek gazu fazy lotnej,wyregulowałem komputerowo i grało koszt 70 PLN w poznaniu.A gaz radze tankować na normalnych stacjach - wiem z doświadczenia. Ja tankuje gaz tylko na Shelu, BP,Orlen resztę omijam szerokim łukiem.

  • Poprzednik ma rację, jak tankować to tylko duże koncerny, ja osobiście preferuję shell, sporadycznie statoil. Co do serwisowania co 15 tys km filtr powietrza, świece i komp-regulacja na analizatorze. Co 30 tys km wymiana filtra gazu.