Witaj na forum Fabia Club Polska

Linki z allegro

Temat utworzony · 149 Posty · 35498 Wyświetlenia
  • Z góry przepraszam jeśli piszę w złym temacie ale nic bardziej odpowiedniego nie znalazłem.
    Mam na imię Andrzej, na co dzień użytkuję zupełnie inne auto ale ostatnio pomagam siostrze kupić auto. W związku z tym, że na forum mojego auta pomagamy w ocenie aut i wiem, że czuje oko forumowicza wszystko wykryje chciałbym was prosić o ocenę tego auta:
    http://allegro.pl/show_item.php?item=1932860892<!-- m -->
    Wybieram się na oględziny w przyszyłym tygodniu i chętnie poznam wasze opinie. Pozdrawiam i z góry dziękuje!

  • nie ma wątpliwości że jest wysprzątana i wymyta. No i te drobne uszkodzenie z tyłu do zrobienia. Co do przebiegu to patrząc na stan kierownicy (o ile nie była zmieniana), nakładek na pedały (o ile nie były zmieniane) to całkiem prawdopodobny. Szkoda, że silnik też wyczyszczony, ale to nie musi być wada. Zobacz na wiązkę leżącą na podłużnicy w komorze silnika czy nie gnije i w jakim jest stanie. Jeżeli by miała stuki w zawieszeniu to prawdopodobnie łącznik stabilizatora lub tylna tuleja wahacza. Zobacz czy działają wszystkie oświetlenia wnętrza (co może wskazywać na tą nieszczęsną wiązkę), czy nie ma z tyłu na klapie rdzy. Po za tym na srebrnym lakierze bardzo łatwo widać czy był malowany pod różnymi kątami. W przypadku tego koloru jeśli był malowany jeden element a nie cały bok to od razu widać różnicę bo nie da rady dobrać koloru perfekt. Bagażnik wydaje się OK ale zobacz czy nie śladów naprawy po wjechaniu w tył.
    To tak na szybko tyle i zapewne koledzy dorzucą jeszcze coś od siebie.

  • Za te puknięcie bym zbijała cenę nawet do 10 tyś. Jak zacznie gadać, że mały przebieg , że zadbana - ok, ale na zewnątrz nie jest zadbana. Musisz wtedy szybko zrobić, by rdza nie brała itp. Ja tak zbijałam cenę w mojej 🙂 <!-- s:) -->

  • Dzięki wam za opinie, rozumiem, że ogólnie auto nie wygląda na jakieś składane z kilku? O padającej wiązce słyszałem, Czy jest możliwie że w ASO skody będą mi mogli potwierdzić wykonane przeglądy? Jeszcze raz dziękuje.

  • całe tylne oparcie - wg mnie trochę to będzie uciążliwe w eksploatacji bagażnika w kombi.
    ta "wgniotka" - jak sugerują poprzednicy - można sprawę negocjować, ale wydrukuj sobie te zdjęcie i podjedź do blacharza żeby od razu "wstępny" kosztorys ci zrobił, bo sprzedający na pewno kase z OC wziął i wyjdzie na swoje.

    oczywiście - ASO potwierdzi wykonane przeglądy.
    a wiązka gnije - nie opada 🙂 <!-- s:) --> - na podłużnicy oraz w podszybiu.

  • [quote="qdziux"]
    Wybieram się na oględziny w przyszyłym tygodniu i chętnie poznam wasze opinie.[/quote]

    Jak dla mnie jest dyskwalifikacja tego auta z powodu silnika. 1.2 miał problemy z rozrządem.

  • To jakaś wada fabryczna? Nie pomoże po prostu jego wymiana po kupnie?

  • Owszem pomoże i nawet należy wymienić teraz są już rozrządy po modyfikacji, pytanie jest jednak takie czy tam już w przeszłości nie doszło do zderzenia w silniku i czy zostało to prawidłowo naprawione.

  • Dzięki wszystkim za wypowiedzi, dzięki wam będę wiedział o czym porozmawiać ze sprzedawcą. Pozdrawiam.