Witaj na forum Fabia Club Polska

Zamienniki

Temat utworzony · 11 Posty · 2160 Wyświetlenia
  • Stała się rzecz straszna 😞 niestety mi i mojej fabce w poruszaniu sie po drodze przeszkodzila ciezarowka 😞 <!-- s:( --> wynikiem czego teraz poznam fabke od podstaw niestety dosc mocno pokiereszowana
    Ale do tematy chodzi o to ze zakupiłem juz troche części w tym kilka zamiennikow i co sie okazuje że ręce mi opadaja to jest czysta kpina nic nie pasuje do siebie w kazdym elemencie ktory kupilem wystepuja jakies roznice niż w oryginale przykładowo
    wachacz - nie moge założyć swożnia źle wyciete dziury
    drążek kierowniczy niby prosta konstrukcja jak cep 🙂 no i chyba cep to robi po pierwsze jest węższy co za tym idzie nie mozna dobrze zalozyc oslony po drugie frez na klucz jest tak krutki ze po zalozeniu nie mozna dokecic w zaden sposob bo poprostu chowa sie w przekladni
    łącznik stabilizatora urwal sie na drugi dzien po zalozeniu 🙂
    blotnik niemozliwe zeby go dopasowac do reszty karoserii

    Co mnie jeszcze czeka nie mam pojęcia !!!!
    A wy jakie macie przygody z zamiennikami potraktujmy ten temat jako przestrogę a moze macie pozytywne opinie wiec sie pochwalcie

  • Miałem podobny przypadek z klockami hamulcowymi. Kupiłem jakiś szit za 60zł i w ogóle nie pasowały. Kumpel jak mi zakładał to musiał je trochę pod szlifować, bo nie chciały wejść. Zrobiłem parę tys i zmieniłem znowu, tym razem na sprawdzone 😄 <!-- s:D -->

    Także nie ma też co generalizować, trzeba mieć sprawdzone firmy i ich produkty kupować.

  • ano też mam złe doświadczenia.. za czasów Felicji fakt faktem niby najdroższe zamienniki hamulcow kupilismy bo w gory jechaliśmy więc pomyślalem , przydadza sie lepsze... to był ostatni zamiennik jaki kupiliśmy. Droga hamowania sie wydłużyla o kilka metrów, do tego grzały sie koszmarnie i piszczały ;\ na niektórych rzeczach nie można poprostu oszczedzac, chyba ze ma się 100% pewność, że zamiennik jest w 100% komptaibliny i spełnia swoja funkcje!! Zresztą o wycieraczkach też niedawno pisałem jakie zamienniki są klawe;))), ostatnio podczas mycia samochody wycieraczka mi wyleciala hehe, ale juz nowa zamowilem z spoilerem uff 😉 <!-- s;) -->

  • Apropo drążka kierowniczego to ostatnio wymienialem na zamiennik i pasowal wiec moze zly dopasowales [b]bolo[/b] bo wydaje mi sie ze sa dwa rodzaje..
    Co do innych zamiennikow - kupilem kiedys tarcze hamulcowe zamienniki i klocki do tego tez zamienniki. Zwichrowaly sie po paru tysiacach km.. Malo tego.. Kiedy wymienialem na nowe tarcze, zostawilem sobie stare klocki (zamienniki). Efekt byl taki, ze klocki zle scieraly tarcze! I nowe tarcze znow do wymiany...
    Laczniki stabilizatora - polski zamiennik, po paru tysiacach km wybity.. Ostatnio zrobilem drugie podejscie do lacznikow stabilizatora i znow wymienilem na polskie.. ale nie wiem czy juz sie nie urwal 😕 <!-- s:/ -->
    To byly problemy, a teraz zamienniki z ktorymi nie mialem problemow 🙂
    Praktycznie zawsze kupuje zamennik filtra przeciwpylkowego, bo tam sie nie ma co popsuc 😉
    Mam rowniez filtr paliwa - zamiennik.. Tez nie mam problemow 🙂 ale to tez jest tylko filtr..
    Reasumujac - wymieniajac pewne partie czesci mechanicznych trzeba wykazac sie doza ostroznosci i najlepiej zasiegnac opinii u osob trzecich 😉

  • Nie drązka napewno nie pomyliłem przekładnia koyo drażek do koyo gwinty pasuja dlugosc tez z tym nie ma problemu nawet go zamontowalem ale tak jak napisalem wyzej nie ma mozliwosci jezeli przyjdzie koniecznsc wymiany odkrecenia skubanca 🙂 no i grubosc gladkiej powierzchni sie nie zgadza czyli po zalozeniu oslony ona niestety jest luzna a co za tym idzie beda sie przedostawac nieczystosci wolfmk a czy sam wymieniales czy moze jakis majster ?? bo te niedogodnosci ktore wymienilem mozna zlikwidowac malymi przerubkami no ale przeciez nie o to chodzi zeby kupujac nowa czesc trzeba bylo ja przerabiac !!! Moze twoj mechanik wlasnie dokonal takich przerubek 🙂 <!-- s:) -->

  • Drazek wymienialem w warsztacie.. Watpie zeby byly robione tam jakies przerobki. Niestety nie umiem ci odpowiedziec dlaczego u Ciebie nie pasowal.. Masz racje w kazdym razie, ze nie w tym rzecz zeby przerabiac nowa czesc..
    A jaka cena byla tego drazka i gdzie go kupiles ??

  • Dobór części do Fabii jest wkurzający. Mam Fabię kilka miesięcy i już zauważyłem, że nie każdą część da się dobrać po roczniku, typie silnika nr silnika ew. Vin-ie (nawet w ASO). Parę razy usłyszałem w sklepie "Są dwa typy proszę powiedzieć który ...". :cenzura: <!-- s:cenzura: --> A nawet jak mi dobiorą na podstawie katalogu to zdarzały się pomyłki.
    Najbardziej sie wkurzyłem jak robiłem rozrząd w Białej Podl. Samochód rozgrzebany a okazało się że pompa wody nie pasuje. Zwiedziłem wtedy chyba wszystkie sklepy z częściami w mieście bo 1,4TDI nie jest popularny.

    Jak miałem Corsę to wszystko dobierałem na rocznik i silnik. I żadnej wtopy nie było.

  • [b]bolo.ate[/b] z zamiennikami jest różnie to fakt, ale myślę, że [b]twe[/b] problemy wzięły się stąd, iż niektóre elementy do których mocjesz te zakupione po prostu Ci się odkształciły przy uderzeniu i dlatego problemy.

  • [b]MirekS[/b] no niestety nie bo wachacza nie moge zmontować z nowym oryginalnym swożniem poza samochodem 🙂 osłona gómowa drążka też sie nie odkształciła 🙂 jak widzisz nie jestem na tyle zielony żeby pisać o rzeczach które nie pasuja z powodu mechanicznego odkształcenia spowodowanego wypadkiem 🙂 ja piszę o nowych elementach których nie można ze soba zmontować nie o jakiś kombinacjach nowe stare zniszczone 🙂 <!-- s:) -->

  • A to zmienia postać rzeczy, ja w takim razie bym to oddał i pchał się w oryginał.

  • co do zamienników mam mieszane odczucia.
    Zamienniki klocków i tarcz (ferrodo + brembo) to porażka. Po 2 tys. km zmieniłem na oryginały i jest super.
    Łącznik stabilizatora kupiłem zamiennik na allegro od 4 tys. km nic nie słychać (okazało się że na allegro sprzedają łączniki za fabryki, która kiedyś produkowała dla skody - RAMECH http://www.ramech.pl/katalog.php?groupId=11<!-- m -->) - ich polecam - są tani.
    Więcej doświadczeń z zamiennikami nie mam - rozrząd i tuleje wahacza kupiłem org.