Witaj na forum Fabia Club Polska

Świerszcz w kabinie.

Temat utworzony · 8 Posty · 1709 Wyświetlenia
  • Mam pytanie do was drodzy użytkownicy. Czasem jadąc swoją fabią po włączeniu nawiewu do kabiny zdarza się iż zaczyna mi wiatrak grać jak świersz. Obstawiam iż to może być problem z łozyskiem na którym sie on kręci. Miał ktoś z was taki problem i czy wie jak go usunąć :?: :help: <!-- s:help: -->

  • Kolego - masz liscia w wentylatorze...

    Sproboj najpierw wyjac sam filtr p/pyłkowy i wygrzeb co mozesz...

    A jak nie wyjdzie i bedzie dalej bzykac, musisz wykrecic schowek, odkrecic pokrywe wentylatora i drutem wydobyc liscia.

    Ja mialem identyczny problem, ale lisc wyszedl razem z filtrem.

    Dokladny opis operacji masz na forum w dziale zrob to sam.

    Pozdrawiam 😉 <!-- s;) -->

  • A ja proponuje odkurzaczem ;]

  • najlepiej po wyjęciu filtra włącz wentylator na max i włączaj i wyłączaj obieg wewnętrzny jeżeli to nie pomoże to musisz demontować wentylator dobrze czasami wyczyścić spływy wody i podszybie z liści wtedy unikniesz tego problemu 🆗 <!-- s🆗 -->

  • jeśli ci turkocze to bankowo jakiś syf w postaci liścia.
    Tak jak pisali wyjmij filtr kabinowy i dmuchawa na max i łap to co będzie wylatywać. :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->

    Jeszcze chyba na forum nie było przypadku żeby komuś tam piszczało łożysko

  • Dzięki koledzy za odpowiedzi. Będziemy zatem z tym problemem walczyć po weekendzie. Zobaczymy co uda się uzyskać tą techniką co proponujecie 😉 Mam nadzieje że to liść i że wyskoczy bo przyznam się iż czasem krew mnie zalewa jak go słyszę. Jak pytałem w serwisie czego to może być przyczyna to chłopaki zgodnym chórem odpowiedzieli że to pewno łożysko sie przytarło i albo wystarczy jego przesmarowanie (czyt. usunięcie ewentualnego liścia) albo wymiana całego wiatraka. Ale ten to ponoć ma kosztować 700 zł :!: <!-- s:!: -->

  • ja mam to samo, ale to raczej jest lozysko 😞 zmienial ktos samo lozysko, bo nie wiem czy w ogole sie da. Po rozebraniu, to kiepsko mi to wygladalo na rozbieralny element 😕 <!-- s:/ -->

  • [quote="Hildek"]ja mam to samo, ale to raczej jest lozysko 😞 zmienial ktos samo lozysko, bo nie wiem czy w ogole sie da. Po rozebraniu, to kiepsko mi to wygladalo na rozbieralny element 😕 <!-- s:/ -->[/quote]

    A masz może jakieś zdjęcia z akcji rozebrania nawiewu i dogrzebania sie do łożyska wiatraka. Mi niestety akcja odkurzanie niepomogła ;/