Witaj na forum Fabia Club Polska

Wysokie spalanie

Temat utworzony · 14 Posty · 3135 Wyświetlenia
  • Zime mamy dosyc ciepla a auto pali mi w miescie okolo 10l a na krotkich odcinkach nie schodzi ponizej 11l...wskazania podaje dzieki pomiara komputera i raczej takie sa tylko dlaczego,jezeli mamy caly czas powyzej 5st.to spalanie jest lekka przesada,latem jak sie postaralem potrafil spalic 8l w godzinach szczytu

  • [quote="vanhouse"]Może za dużo gazu? Ja jak zacząłem jeździć spokojniej mam spalanie 7litórów.[/quote]
    Latem nie raz sie deptalo do podlogi na kazdym biegu i 9l sie nie przekraczalo

  • [quote="vanhouse"]Napisz jeszcze jaki masz silnik. Bo trochę mało informacji podałeś.

    silnik
    przebieg[/quote]
    ok.4tys.km.a silniczek 1.4 75KM

  • [quote="lepper89"]Zime mamy dosyc ciepla a auto pali mi w miescie okolo 10l a na krotkich odcinkach nie schodzi ponizej 11l...wskazania podaje dzieki pomiara komputera[/quote]

    Musisz wziąść pod uwagę, że w "zimie" auto zawsze więcej pali, temp to raz, a kolejna rzecz to więcej odbiorników prądu, pewnie i klimę masz. Poza tym wskazaniami kompa na krótkich dystansach nie możesz się sugerować choćby z powodu, że on sobie w średnią wlicza róznież i ssanie zaraz po rozruchu, a to sporo zawyża wynik.

  • Ja mam taki sam silnik jak Twoj - W trasie pali mi 5,5 - 6,5 l/100km a w miescie 6-7 l/100km ... (oczywiscie benzyny)

    Trzeba sie nauczyc jezdzic skoda ekonomicznie 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="vanhouse"][quote="lepper89"]ok.4tys.km.a silniczek 1.4 75KM[/quote]

    To co nówka jest?
    [/quote]
    nie ale przez 4 lata byla autem na niedziele mojego dziadka stad niski przebieg ale teraz jest uzytkowana na codzien...

  • to moze w tym przyczyna. Silnik sie nieprawidlowo dotarl i tyle

  • [quote="Zygus"]to moze w tym przyczyna. Silnik sie nieprawidlowo dotarl i tyle[/quote]
    Zalezy co rozumiec przez dotarcie silnika ale moj dziadek nie ma ciezkiej nogi i na pewno silnik byl podczas jazdy dobrze uzywany zwlaszcza ze czesto towarzyszylem mu w podrozach,poza tym zawsze bylo elegancko wszystko teraz natomiast dziwi mnie wyskie spalanie,moze ma to zwiazek z lamka Check Engine ktora czasem sie zapala i gasnie z niewyjasnionych przyczyn,moze wlasnie tutaj szukac problemu spalnia

  • właśnie mam taki sam problem co kolega dwa dni temu zatankowałem 10 litrów benzynki i zrobiłem na nich 88,5 km lekka przesada co jest z tym spalaniem.Dodam że jeżdżę po mieście i staram się jeździć spokojnie .Co może być przyczyną takiego dużego spalania proszę o radę. :rozpacz: <!-- s:rozpacz: -->

  • polecam przeczyscic przepustnice i podpiac pod vag, mooze za bogata mieszanke podaje i to temu mialem juz taki przypadek blad sie zapisal i tak sie to objawialo

  • Ano dobrze rzeczą ludzie:) też mam taki silnik tylko że 16V, w zime o jakis 1l wzrosło spalanie na benzynie, a jezdzac na gazie ok 2-3!:\ a normalnie paliwka kolo 7l po miescie spala, a gazu ~8l

  • Byłem u zaprzyjaźnionego mechanika i wyczyściłem przepustnice podłączył vaga oraz wymieniłem świece na nowe NGK 3 elektrodowe.Zdziwiłem się po wykręceniu starych świec od nowości były tam takie same świeczki też 3 elektrodowe NGK,no i na 10l po tym zabiegu przejechałem 105 km ,spalanie dalej za wysokie co to może być ,dodam że sondy są ok.Czy ma ktoś jakiś pomysł,bo ja nie.

  • Wiesz od spalania to zalezy styl jazdy kierowcy 😉 <!-- s;) -->

  • styl jazdy raczej spokojny,przedtem palił w granicach 8-8,5 l.na 100km,przy takim samym stylu jazdy.