Witaj na forum Fabia Club Polska

[Inne] Żarówki

Temat utworzony · 116 Posty · 40541 Wyświetlenia
  • Ja wam powiem tak. Ocen i opini jest wiele. Ja doszedlem do wniosku, ze jak sam czegos nie sproboje, to sie nie dowiem. Kazdy eksploatuje inaczej.

    Ja kupilem zestaw : pozycyjne - Osram Cool Blue Intense (ktore znajda swoje zastosowanie rowniez w podsufitce), oraz mijania - Night Breaker Plus.

    A wrazeniami sie podziele jak juz dojdzie do skutku wymiana reflektorow razem zarowkami 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="K0_VOITH"][quote="marcing040381"]

    Ja już pisałem - jestem zwolennikiem produktów Tungsram z serii Megalight +60 i +90. Takie też z czystym sumieniem polecam - bardzo jasne, białe światło.

    .[/quote][/quote]
    Potwierdzam, szczególnie +90 🙂 <!-- s:) -->

  • kilka dni temu padła mi jedna żarówka,a miałem założone osram night breakery,od dnia zakupu byłem pod wielkim wrażeniem jak pięknie w nocy świeciły,ale jak już kiedyś wspominałem że nocą w deszczu to porażka a na jednej żarówce jechałem max 40km/h drogą szybkiego ruchu,musiałem kupić coś na szybko więc zakupiłem w REALu xenon blue vision za 29.99 komplet,powiem tak : świecą tak samo pięknie jak osramy,tylko odległość światła troszkę mniejsza,a co ważniejsze testowane w deszczową noc i dają radę,a jak z trwałością to czas pokaże,osramy wytrzymały nie cały rok

  • A co powiecie o Tungsramach +120? Mial ktos? Dolozyc pare złoty i miec te czy lepiej +90? Bo boje sie ze np +120 beda tylko nieco lepsze niz +90 a krotsza zywotnosc.

  • Ja powiem bezstronnie chociaż nie którzy wiedzą co popieram i tego nie kryje 🙂 <!-- s:) -->

    Na co zwrócić uwagę przy kupnie żarówki:

    1. Zobacz czy żarówka posiada takie coś jak UV. Jeśli tego nie ma to nie kupuj bo w czasie max 5 lat będziesz miał reflektor/y zółte jak brzoskwinia
    2. Te wszystkie +50%, +90% itp to po części są chwyty reklamowe. Faktem jest że żarówki świecą lepiej ale nie jest to tak jak mówi reklama.
    3. Żywotność żarówek +XX%, +XXX% jest krótka. Z tych wszystkim plusikowych żarówek najlepiej wypadają te po 50%. Te które mają więcej plusikowego świecą zdecydowanie krócej.
  • Hmm. Z tego co chwile poszperalem to te +50 i +90 maja UV ale informacje ze +120 to mają to juz nie znalazlem.

  • Ostatnio mój tata kupił sobie te thursramy +50% i nie mają UV.
    Nie wiem czy którekolwiek thursramy mają UV 😐 <!-- s:| --> .

  • ja Ci pisze to co jest napisane na pudełku. Ludzie po sklepach różne rzeczy piszą.

  • To sa w ogole warte ceny jakies zarowki ktore maja te filtry UV?

  • Powiem Ci że ja bym dopłacił za UV 🙂 <!-- s:) --> .

  • Witajcie,
    W mojej Fabii bidzie edyszyn rozgościły się fabrycznie żarówki H4. Poprzednio używałem lamp z żarówkami H7 i różnica jest kolosalna - na niekorzyść. Doradzi ktoś, czy warto wymienić słabo świecące sztuki H4 na jakieś inne, lepsze, markowe tego typu? Z lepszym zasięgiem świecenia, jaśniejsze? Jak będzie z ich trwałością? Czy może jednak szkoda peso i nie jeździć po nocy?

  • [quote="skotnicki"]Witajcie,
    W mojej Fabii bidzie edyszyn rozgościły się fabrycznie żarówki H4. Poprzednio używałem lamp z żarówkami H7 i różnica jest kolosalna - na niekorzyść. Doradzi ktoś, czy warto wymienić słabo świecące sztuki H4 na jakieś inne, lepsze, markowe tego typu? Z lepszym zasięgiem świecenia, jaśniejsze? Jak będzie z ich trwałością? Czy może jednak szkoda peso i nie jeździć po nocy?[/quote]

    Witam.
    Powiem tak. Jeżeli masz problem ze wzrokiem to zachęcam/ zalecam kupić jakieś markowe lepsze żarówki.
    Pamiętaj im większy + tym krócej świecą. Tego się nie da przeskoczyć. Faktem jest że przy takich żarówkach widać więcej i światło jest lepsze.
    Kasa, hmmm. Zależy jakie chcesz kupić i ile chcesz dać kasy za nie oraz co oczekujesz od nich.

  • Ogólnie peso nie ma znaczenia. Byle kupić i się nie naciąć, a efekt poprawy uzyskać :padam: <!-- s:padam: -->

  • Ja bym brał takie z środka bo stosunek jakość/trwałość/cena jest dobra 🙂 <!-- s:) -->

  • A ja się podepnę do tego tematu 🙂 obecnie cały czas jeżdżę (w fabii) na tungsramie +90% lub +120% i jestem zadowolony, w poprzednim autku przerabiałem różne typu OSRAM cool blue czy Philips Bluevision i jeszcze jakiś niby niebieskawy BOSCH. Teraz chciałbym mieć w swoich lampach zimną biel lekko przechodzącą w niebieski. Jakie żarówki kupić żeby miały przy okazji homologację 😉 ? bo niestety odnosiłem wrażenie, że te wynalazki były blue tylko z nazwy 🙂 <!-- s:) -->

  • Hej,
    Wiesz co przez jakiś czas miałem w toyocie żarówki Osram Night Breaker. Miały niebieski filtr i świeciły rewelacyjnie. Niestety żywotność to w moim przypadku 2 miesiące 😕 <!-- s:/ --> a kosztowały kolo 60-70 zł
    Dawały biało niebieską barwę i miały same zalety, poza ceną i żywotnością 🙂 obecnie mam seryjne w fabianie i w nocy jestem bardzo miło zaskoczony, reflektory fabii u mnie na prawdę dają radę 😉

  • Piotrek > Pamiętaj im większy + tym krócej świeci żarówka 🙂 <!-- s:) --> . Standardowe (bez żadnego plusika) żarówki wytrzymują nawet 7 lat.
    Powiem tak że do nowej lampy standardowa żarówka to 🆗 . Efekt fajny. Do kilkuletniej lampy gdzie szybka jest pożółkła to już trzeba dać jakąś lepszą żarówkę bo na zwykle to będzie kiepsko.
    Sam kupuje silverstary do stosunek cena/jakość/żywotność jest dobra. Nie świecą tak krótko jak nighty.

  • Ale to te s osramy?
    Czy tugsramy 🙂 <!-- s:) -->?

    Pozdrawiam

  • Ja tylko kupuje Osram 😄 <!-- s:D --> .