Witaj na forum Fabia Club Polska

Czyszczenie wtryskiwaczy

Temat utworzony · 24 Posty · 9606 Wyświetlenia
  • przegladalem forum i kazdy pisze ze przy falujacych obrotach nalezy wyczyscic przepustnice GAdalem z kilkoma macherami i zalecaja rowniez czyszczenie wtryszkiwaczy CZy ktos juz wykonywał te operacje? No i moze orientujecie sie jaka jest cena tego. Najwazniejsze jest to by mi pomoglo bo falujace obroty doprowadzaja mnie do bialem goraczki i to tylko podczas jazdy na benzynie. Dziekuje za pomoc

  • zacznij od termostatu powietrza na dolocie
    najczęstszą przyczyną falowania jest rozregulowanie zaworu gorącego powietrza
    tylko kto tam zagląda?:)
    http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=2684<!-- m -->

  • po kolejnej wizycie u jakiegos machera powiedzial mi ze moga to byc uszkodzone jakies wezyki dolotu powietrza czy cos takiego jezeli dobrze zrozumielem Wszystko oczywiscie do tyczy falujacych obrotow

  • na dolocie powietrza masz regulator temperatury który gdy się rozreguluje
    zbyt szybko zmienia parametry temperatura + ciśnienie
    wtedy procesor nie nadąża i obroty falują
    opisałem/poprawiłem dokładniej temat w linku powyżej
    pozdro

  • Norek strasznie fajnie ze odpowiadasz na moj problem al odpowiedzi sa dla mnie strasznie nei jasne 😞 <!-- s:( -->( nie jestem za dobryw mechanice
    Ale co do falujacych obrotow to dzis wyczyscilem przepustnice. Problemem bylo jedynie to ze przepustnica byla zamknieta i nie moglem ruszyc tej blaszk i ktora jest w srodku Zostalo wszystko wyczyszczone poza miejscem w ktorym ta blaszka styka sie ze scianka przepustnicy. Po wyczyszczeniu przejechalem kilka km i obroty dalej faluja wiec kolejny raz odiwedzilem jakiegos machera ktory pierwsze co to krzyczal ze trzeba podlaczyc pod kompa za co kasuje 50 zł i pozniej robic. Po ostatnim podpinaniu kiedy tez mialem falujace obroty komputer wykazal tylko zbyt uboga mieszanke ( co chyba jest standardem) , wiec zapytalem co w takim przypadku zrobi wezmie 50 zł i powie ze nie wie co jest Uslyszalem odpowiedz ze trzeba bedzie szukac moze silnik krokowy jest brugny moze to co innego. Odwrocilem sie na piecie i wyszedlem Co wy na to Co powinienem zrobic teraz jezeli czyszczenie przepustnicy nie pomoglo??

  • przepustnicę można uchylić naciskając, przy włączonej stacyjce a przed uruchomieniem silnika, pedał gazu (naciska oczywiście zaufany pomocnik) potrzebne dwie osoby
    lub silnie ją nacisnąć palcami z lewej strony a otwartą zablokować drewnianą listewką
    po mojemu to p. mechanik rżnie Cię na żywca i bez mydła :cisza: <!-- s:cisza: -->
    zajżyj na cytowany wcześniej link
    poprawiłem treść powinno być czytelniejsze
    łatwiej by było wygładzić gdybyś pytał o konkrety których nie rozumiesz
    i uzupełnił opis, wiedział bym o jakim silniczku rozmawiamy;)

  • niestety nie da sie otworzyc przepustnicy tak jak piszesz Jeden ze znajomych polecil mi srodek Liquid Moly do czyszczenia wtryskiwaczy Czy ktos z was tego uzywał?

  • jak się nie da? :rozpacz: <!-- s:rozpacz: -->
    z kolegą czy palcami?
    używałem do czyszczenia przepustnicy benzyny marki ronson
    do napełniania zapalniczek (4.5zl)
    bo szybciej odparowuje niż benz. ekstrakcyjna

  • Po czyszczeniu przepustnicy, należy autko podłąćzyćpod vaga po to by przywrócić fabryczne ustawienia.

  • W moim przypadku ja nie odlaczalem kabli od przepustnicy wiec nie potrzebna jest jej adaptacja A co do otwarcia Nie chcialem na sile pchac palcami zeby jej nie uszkodzic a przekrecenie kluczyka w stacyjce na pozycje zaplon i naciskanie na pedał gazu nic nie daje

  • aż tak delikatna to ona nie jest
    opór powoduje dość solidna sprężyna powrotna
    śmiało :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->
    ale z uwagą, bo łapie za paluchy :help:
    mnie złapała, na szczęście za jedną rękę :piwo:
    czyść czystą, nasączoną szmatką,
    nie nalej do środka bo przy odpaleniu złapie max obroty

    pozdrawiam

  • a ktos zna jakis dobry srodek do wyczyszczenia wtryskiwaczy np co sie dodaje do benzynki :?: <!-- s:?: -->

  • używałem, w dieslu, firmy sTp
    tylko to dawało się na minimalną ilość ON w baku,
    po przeczyszczeniu wtrysków dopiero tankowanie
    zbyt długie czyszczenie (obecność środka w większej ilości paliwa) powodowało ich rozkalibrowanie

  • co do wyczyszczenia przepustnicy Kolejny raz rozebralem dolot powietrza i tym razem psikalem w przepustnice srodkiem specjalnym do czyszczenia gaznika i przepustnicy Wszystko robilem na odpalonym silniku.

    Kornat jest taki srodek tez go obecnie wlalem do baku firmy Preston do czyszczenia wtryskiwaczy. Znalazlem go w realu za 22 zł Srodek firmy amerykanskiej wiec nie ma sie czego bac jak narazie u mnie bez zmian obroty dalej faluja Za tydzien bede jechal na dluga trase Przelacze sie na benzyne i wcisne pedal gazu w podloge moze to cos pomoze wtryskiwaczom. Dam znac

  • oki to czekam na efekt 🆗 <!-- s🆗 -->

  • Witam
    Chciałem się podpiąć pod temam. A mianowicie mam zamiar wyczyścić 2 wtryskiwacze(wcześniejsze dwa wtryski zostały zregenerowane prze mojego mechanika wziął 600 zł za cała usługe i już nie jest moim mechanikiem:/:) Chce sie dowiedzieć ile moze kosztować regeneracja jednego wtryskiwacza? Prosiłbym o info jak odpiąć wtryskiwacze, jakie są poprzedzające tą czynność.? Czy moge to zrobić samemu. Mam ze szrota 2 wtryskiwacze i chaiłbym by ktoś mi je zregenerował a potem sam bym podpiął.

  • co ię dzieje ze robisz wtryski ?? bo ta operacja sie nie opłaca http://allegro.pl/item844982841_fabia_1_4mpi_wtryskiwacz_wtrysk_listwa_wtryskowa.html<!-- m -->

  • UŻYWAJCIE "STP" LUB "CARLUBE" JA WLEWAŁEM ZAWSZE CAŁĄ BUTELKE NA ZBIORNIK I WSZYCHO LALA

  • Co sie dzieje mało dynamiczne auto i obroty szaleją. Wqszyscy doradzaja by pozostałe dwa wtryski zrobic.. moze pomoze ta operacja. Szczerze mówiąc to naprawdę niemam ochoty wydawac 500 zł za regeneracje wtrysków:/. Myslałem nad kupnem na allegro listwy z wtryskiwaczami ale niemam zadnej gwarancji ze to coś zmieni. Wiem ze po regenreracji pierwszych dwóch pomogło autku-złapał ddech(chwilowy niestety). A środek taki jak STP to testowałem zero zmian w pracy auta:) więc niewiem co robic

  • taki sam efekt daje dokładne czyszczenie i adaptacja przepustnicy autko zrywniejsze ma ducha ... a wtryski hmm moim zdaniem powinno wywalic bład w vag-u ze cos z nimi nie tak