Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Kierunkowskazy - temat zbiorczy

Temat utworzony · 85 Posty · 20899 Wyświetlenia
  • Witam.

    Mimo że temat jest wiekowy to w celu wyjaśnienia tematu odgrzeje kotleta. Może komuś się przyda.
    Szybsza praca kontrolki od kierunków zarówno Lewej jak i Prawej strony spowodowana jest brakiem styku na którejś z lamp od danego kierunku. Dotyczy to głównie lamp kierunkowskazu przedniej lub tylnej lampy gdzie występują żarówki 12V / 21 Watt. Lampki montowane w błotnikach jeżeli się przepalą nie dają takiego efektu (nie wpływają na poprawną pracę układu kierunkowskazów i szybsze miganie kontrolki kierunku).

    Pozdrawiam.

  • Witam,
    Zabrałem się za montaż centralnego zamka w mojej F1 i stanąłem przed problemem podłączenia sterownika do kierunkowskazów. Gdzie i w jaki sposób najłatwiej się podpiąć ? Dodam, że centralka ma jedno wyjście generujące +12V w momencie gdy mają zapalić się kierunki.
    Pozdrawiam

  • [quote="Lopezooo"]Witam,
    Zabrałem się za montaż centralnego zamka w mojej F1 i stanąłem przed problemem podłączenia sterownika do kierunkowskazów. Gdzie i w jaki sposób najłatwiej się podpiąć [/quote]

    Uważam, że najlepszym miejscem jest BSI.

    Gniazdo XS6
    wtyczka T16a/14 - wyjście na prawy kierunkowskaz
    wtyczka T16a/16 - wyjście na lewy kierunkowskaz

  • W uzupełnieniu tego co napisał kol. Koleś jeśli masz jeden przewód od alarmu i chcesz podłączyć go do kierunków musisz zrobić to przez diody prostownicze puszczające zasilanie z centralki do kierunków i sprawiający że nie będą przy włączeniu jednego kierunku świeciły obie strony 😄 <!-- s:D -->

  • Witam,
    Dokładnie tak zrobiłem - wszystko działa.
    Dziękuję za pomoc