Witaj na forum Fabia Club Polska

Ciśnienie oleju

Temat utworzony · 14 Posty · 4852 Wyświetlenia
  • Witam.
    Po wymianie oleju pali mi sie lampka ciśnienia oleju , czy to moze czujnik sie spierniczyl?
    Help mi plizzzzz

  • z tym nie ma zartów bo mozna zatrzeć silnik jezeli faktycznie nie ma cisnienia
    na początek wizyta w warsztacie i podłączenie w miejscu czujnika mamnometru czy jak to się tam nazywa który dokładnie pokaze jakie cisnienie panuje w ukadzie potem mozna zacząc myśleć nad przyczynami

  • Dzieki mernar

  • Jak cisnienie bedzie za niskie to pewnie wlałeś jakiś rzadki olej (niski dolny parametr SAE) i pompa nie jest stanie wytworzyć odpowiedniego cisnienia bo na nowym czystym filtrze nie napotyka prawie żadnego oporu.
    z tego co wiem to na twoim silniku (nie jest to specjalnie nowoczesna konstrukcja) powinno sie jeżdziś na 10/40 dopuszczalne dolne 5 lub 15 ale nigdy 0 chociarz słyszłem o przypadkach wlaniu i to przez ASO castroli 0/30 zgroza

  • Siema Mernar.
    Zalałem lotosem 10w/40 .Fabie mam 2 lata i zalewam ja drugi raz.Jutro wymieniam czujnik ,zaobaczymy.Dam znac
    Pozdr

  • [quote="mernar"]to przez ASO castroli 0/30 zgroza[/quote]
    mała przesada ze taki leja bo sie go leje do sportowek a nie to fabii mi od nowosci wlali castrol gtx magnatec 10w40 i tego sie trzymam ale mało prawdo podobne zeby miało to znaczenie ze za rzadki olej zalał

  • [quote="kornat"]mała przesada ze taki leja bo sie go leje do sportowek[/quote]

    tez wydawało mi się to nieprawdopodobne ale coś jest na rzeczy po zmianach dostwaców olejowych w skodzie taki olej był wlewany

    cytaty z fabiaclub

    lapidarious napisał

    Na przeglądzie po 15 tysiącach zalali mi castrola 0w30 - taki wpis widnieje w książce gwarancyjnej. Dzisiaj byłem w innym serwisie i trochę mnie nastraszyli stwierdzeniem odważnie byli

    debowymocny napisał

    Wcześniej w ASO lali mi Castrol 5w-30 Magnatec GTX, i dwa razy Castrol 5w-30 TXT

    może u kolegi po prostu padł czujnik podobno często siadają tylko była by to dziwna zbieznośc że natychmiast po wymianie oleju oleju

  • Witam wszystkich.
    No i w pizdu wylądowala moja skodzina w serwisie!!!I co sie okazało??? Wyobrazcie sobie ze nalali mi jakiegos gówna rzadkiego (oleju niby) nie wiem co to ale masakra 2 tysia pojszło w ch...Uszczelka pod głowica do wymiany i zabryzgany rozrząd, o fuck

  • Jeżeli to jest z winy serwisu to dlaczego 2 tysiące, przecież oni ponoszą odpowiedzialność za to co robią.

  • No niestety to nie serwis zalewał. Przy drobnej naprawie zawieszenia kazałem wymienic olej.Nie wiem czy to aby nie podrobiony LOTOS byl bo nie podejrzewam zeby nalali mi jakiegos zylca.
    Uwazajcie na podróbki!!!!!!!!!

  • Witam wszystkich
    No to jestem po serwisie.Zapłaciłem mniej niz mówili 1370 :-).
    Wymiana uszczelki pod głowicą,czujnika cisnienia,uszczelki katalizatora,kolektora ssacego,wydechowego,rozrządu.
    Robota ASO Skoda, chyba nie jest żle!!!
    Pozdro

  • Według mnie bardzo dużo.

  • [quote="MirekS"]Według mnie bardzo dużo.[/quote]

    Wziales uwage ze to robione w ASO bylo.

  • Wiem, że w ASO i to nawet jak na nich dużo.