Witaj na forum Fabia Club Polska

Jaki wybrac silnik?

Temat utworzony · 49 Posty · 14627 Wyświetlenia
  • Witajcie chcialbym sie Was poradzic jaki silnik jest najbardziej odpowiedni do Skody Fabii.Skoda ma sluzyc jako typowo miejskie auto i bardzo fajnie gdyby bylo ekonomiczne.Co sami byscie wybrali?Prosze o pomoc w tym temacie.Pozdrawiam.

  • Skoro autko ma jeździć głównie po mieście to nie sięgałbym po silnik z turbinką czyli 1,9 TDI. Jeżeli chodzi o ekonomikę, żywotność, niezawodność i osiągi się nie liczą to 1,9 SDI bym polecił 🙂 <!-- s:) --> Benzyniaczki mimo że mają małe pojemności to palą dość sporo chyba że pokusiłbyś się o LPG.

  • Wlasnie tez tak myslalem,ze diesle raczej odpadaja.Pozostaja benzynowe i tu musze sie rozeznac w temacie.A LPG niestety odpada,poniewaz w Danii nie jest dostepne.

  • No to bierz tego 1,9 SDI to jest diesel, a pali tyle co nic 🙂 Benzynowe dość sporo palą jak wspomniałem zwłaszcza w ruchu miejskim, a ten czy trasa czy miasto pali podobnie mało 😉 <!-- s;) -->

  • Wlasnie sprawdzam auta z silnikiem SDI i szok.Na oficjalnej stronie Skody jak i w uzywanych nie ma silnikow SDI.dostepne sa tylko benzyna,TSI i TDI.Czy to mozliwe aby w Danii wogole ten silnik sie nie pojawil?Ciekawe jak w innych krajach?

  • Ty chcesz kupić F2, czy F1 ????

  • Bardziej podoba mi sie F1 i najlepiej nie starsza niz 3lata.

  • [quote="dr O."]Skoro autko ma jeździć głównie po mieście to nie sięgałbym po silnik z turbinką czyli 1,9 TDI. Jeżeli chodzi o ekonomikę, żywotność, niezawodność i osiągi się nie liczą to 1,9 SDI bym polecił 🙂 <!-- s:) --> Benzyniaczki mimo że mają małe pojemności to palą dość sporo chyba że pokusiłbyś się o LPG.[/quote]

    ja mam 2.0 w benzynie i palenie w cyklu mieszanym to 8.1 litra i jakos niechce sie pakowac w gaz

  • [quote="maciek_UTG"]
    ja mam 2.0 w benzynie i palenie w cyklu mieszanym to 8.1 litra i jakos niechce sie pakowac w gaz[/quote]

    no to właśnie sporo w porównaniu np do SDI, ale patrząc z drugiej strony 1,4 pali w mieszanym nie wiele mniej niż Twoje 2.0

  • [quote="dr O."][quote="maciek_UTG"]
    ja mam 2.0 w benzynie i palenie w cyklu mieszanym to 8.1 litra i jakos niechce sie pakowac w gaz[/quote]

    no to właśnie sporo w porównaniu np do SDI, ale patrząc z drugiej strony 1,4 pali w mieszanym nie wiele mniej niż Twoje 2.0[/quote]

    na trasie przy włączonym tempomacie 130km/h spokojnie w 7 sie zamykam 🙂 <!-- s:) --> a pod noga jeszcze troszke mocy zostaje

  • Silniki SDI byly produkowane w F1 i zostaly wycofane,dobrze przeczytalem?

  • no tak, ale autko ma być użytkowane w mieście. SDI w takich warunkach nie spali więcej niż 6 litrów ropy, gdzie spokojnie można w mieście spalić 5 jak ktoś w miarę rozsądnie jeździ 🙂 <!-- s:) -->

    Z tego co się dowiedziałem to do 2005 r. były.

  • Zona uparla sie na 3letnia a wogole to nie moge nawet znalezc zadnej Skody z SDI.A co sadzisz o TDI 1.2 ?

  • chyba 1.4 TDI miało być 😉 Wiesz jeśli to do miasta to trochę turbinka dostanie po tyłku na tak krótkich odcinkach 😞 generalnie nie służy jej takie użytkowanie, ale wiele ludzi jeździ więc czemu nie 😉 Ja bym jednak do miasta szukał benzyny w takim wypadku skoro nie może być SDI. Zasze możesz kupić jej SDI i powiedzieć że ma 3 lata 🙂 <!-- s:) -->

  • Powiem Ci,ze bardzo trudno znalesc Fabie SDI.Moze rzeczywiscie to dobre silniki.Na blisko 100 ofert znalazlem tylko 3 auta.Rocznik 2003 i 2004 a przebieg 105tys. 214tys.i 159tys

  • ciężko je dostać, bo to bardzo dobre silniki są. Przebiegi robią po 500 tys i dalej jeżdżą bez zarzutów więc ludzie nie chcą się ich pozbywać.

  • Trzeba sukać znalezienie mojego SDi zajęło mi około pół roku, są głównie z dużym prebiegeim jak napisałeś, ale trafiaja z małym trochę cierpiwości jak koniecznie chcesz już SDI.

  • Jakbyś chciał F2 to polecałbym ci do miasta 1,2 htp 70KM do spokojnej jazdy. Spalanie masz jak wejdziesz na moją historię w otomoto - dane z tankowania do 1 odbicia do pełna.

    Max na mieście spalił mi na razie 7,6 l/100 km, jazda typowo miejska, korki dojazdy po 3 km.

    [b]Są to wskazania z komuterka, ale niewiele odbiegają od rzeczywistych sądzę, że maks 0,1-0,2 może być więcej.[/b]

             |
             |
            \/
    

    Po przejechaniu 12 km (nagrzaniu się silnika) spalanie przy spokojnej jeździe na poziomie 5,9 - 6,5 l/100 km - zależy od ilości przejechanych kilometrów i zagęszczenia ruchu na drodze.

    Na trasie na odcinku do 30 km udało mi się zejść na dotarciu do 4,9 l/100 km cieszynka i A1, spokojna jazda bez klimy. Z klimą na dłuższej trasie spalanie na poziomie 5,1 - 5,2 l/100 km jazda do 130 km/h.

    Są to wskazania z komuterka, ale niewiele odbigają od rzeczywistych sądzę, że mak0,1-0,2 może być więcej.

  • Patrzylem na nowa Skode silnik 1.2 70KM Ambiente ale cena to prawie 97tyś.Fakt,wyposazenie jest super i gwarancja wiec bede sie jeszcze zastanawial.Zobacze za dwa miesiace jak cena bedzie wygladac chyba,ze wczesniej trafie jakies SDI.

  • [quote="Stanislawski"]ale cena to prawie [b]97tyś[/b][/quote]
    chyba koledze coś na klawaiturze źle wskoczyło ....

    chyba że to był Superb ale nie z tym silnikiem - to zwracam honor.
    SDI nowego nie uświadczysz - EURO5 go zabiło.