Witaj na forum Fabia Club Polska

Śląsk i okolice

Temat utworzony · 61 Posty · 32307 Wyświetlenia
  • P.H. Piotr Śliwka
    ul. Lenartowicza 104
    41-219 Sosnowiec
    tel. 032 / 292 01 07
    fax 032 / 292 01 33
    [url=http://skody.w.sosnowcu.internetem.pl]skody.w.sosnowcu.internetem.pl[/url]

    Dzisiaj bylem w [size=150][b]ASO Piotr Sliwka[/b][/size] lecz dla odmiany pojechalem do [size=150][b]Sosnowca[/b][/size] (zamiast Katowic).
    Z plusow moge wymienic: Pan, ktory przyjal ode mnie samochod wydawal sie byc czlowiekiem! i to z ludzkimi uczuciami! i mialem wrazenie, ze naprawde przejal sie tym,ze skrzypi mi cos w zawieszeniu..
    Dodatkowo ogolnie likwidacja problemu,z ktorym zglosilem sie do serwisu przebiegala jakby dokladniej (jest to moge subiektywne odczucie po tym, jak obserwowalem mechanika) lecz....
    I tu minusy!!
    Bylem umowiony na 12 - o 12:45 dopiero autko moje wjechalo do srodka.
    Naprawa trwala okolo godziny - z czego okolo 30-40 minut autko wisialo i czekalo nie wiem na co.
    Panujaca atmosfera na serwisie - atmosfera beztroski itp. Serwisanci maja zwyczaj zbierac sie w kupie i gawedzic sobie nie wiem o czym.
    Gdy powiedzialem, ze troche dlugo msialem czekac, Pan raczyl udzielic mi nastepujacej odpowiedz: "a bo dzis duzy ruch mamy, a nas malo jest", co pozostawie bez komentarza bo osobiscie nie swiecilo tam pustkami..
    I koronne:
    [b]Jesli masz zamiar zostawic im auto - NIE ROB TEGO! [/b] Bylem swiadkiem, jak gosciu odbieral samochod i niestety stwierdzil,ze przejechane zostalo nim 250km!! ..nic wiecej nie dodam...

  • [quote="dawid"]Skoda Katowice Piotr Śliwka
    zdecydowanie złe miejsce by zostawić swoje auto. Poplamili mi połowę tapicerki w aucie, podrapali ( i to głęboko) próg. Nie doprowadzili auta do stany sprzed-serwisu. Żadnej rekompensaty za stracony czas i paliwo.

    Sytuacja gdy przyjeżdżam umówiony na godzinę a auto stoi dwie godziny na placy to norma.

    Nie mają lakierni w Katowicach - wożą gdzies auto.

    Przez dwa lata pomimo wielokrotnych prób nie potrafili zlokalizowac usterki w abs, w innym serwise zrobili to w kwadrans.

    Krótko: ciarachy i partacze. Omijać.[/quote]

    no wzupelnosci potwierdzam !!!!!!!!
    mialem taka sytuacje z felicia pojechalem na przeglad i okazalo sie ze sa jakies diody do wymiany i mialem za malo kasy to chcialem do taty zadzwonic czyby przywiozl to mi powiedzieli ze musze isc na miasto zadzwonic bo odnich telefon nie sluzy do dzwonienia ze strony klijentow........ 😕 <!-- s:/ -->
    a droga sytuacja pojechalem tam bo cos kierownica bila to chcieli mi polowe auta wymienic wszystko cos mialo kosztowac ponad 1200 zl a okazalo sie ze tylko opone wystarczylo zmienic bo cyc wyskoczyl <nie powiem> takze rowniez w 100 % odradzam

  • [quote="maniek"][quote="dawid"]Skoda Katowice Piotr Śliwka
    zdecydowanie złe miejsce by zostawić swoje auto. Poplamili mi połowę tapicerki w aucie, podrapali ( i to głęboko) próg. Nie doprowadzili auta do stany sprzed-serwisu. Żadnej rekompensaty za stracony czas i paliwo.

    Sytuacja gdy przyjeżdżam umówiony na godzinę a auto stoi dwie godziny na placy to norma.

    Nie mają lakierni w Katowicach - wożą gdzies auto.

    Przez dwa lata pomimo wielokrotnych prób nie potrafili zlokalizowac usterki w abs, w innym serwise zrobili to w kwadrans.

    Krótko: ciarachy i partacze. Omijać.[/quote]

    no wzupelnosci potwierdzam !!!!!!!!
    mialem taka sytuacje z felicia pojechalem na przeglad i okazalo sie ze sa jakies diody do wymiany i mialem za malo kasy to chcialem do taty zadzwonic czyby przywiozl to mi powiedzieli ze musze isc na miasto zadzwonic bo odnich telefon nie sluzy do dzwonienia ze strony klijentow........ 😕 <!-- s:/ -->
    a droga sytuacja pojechalem tam bo cos kierownica bila to chcieli mi polowe auta wymienic wszystko cos mialo kosztowac ponad 1200 zl a okazalo sie ze tylko opone wystarczylo zmienic bo cyc wyskoczyl <nie powiem> takze rowniez w 100 % odradzam[/quote]

    Ja z kolei ww. ASO umescilem w poscie DOBRE ASO zaznaczajac jednak, ze balansuje na pograniczu dobrego i zlego..

    .
    .
    .

    ..ale po zastanowieniu sie to nie zasluguja na opinie DOBREGO ASO! Teraz glebiej przemyslalem sprawe i kij im w .... Jezdze do tej pory z jedna usterka zawieszenia (glosne stukanie po obu stronach), a jak bylem u nich to mi kazali laczniki wymienic..
    Podpisuje sie pod tym wszystkich - [glow=red][color=red]ZLE ASO[/color][/glow]

  • Przychylam się opini [b]Wolfmka[/b] że Śliwka to niezbyt solidny warsztat. Uczucia mam mieszane z przewagą na nie. A to dlatego że swego miałem problemy z temperaturą silnika - mianowicie nie dogrzewał się silnik. Pojechałem na serwis - sprawnym samochodem - panowie przyjeli zgłoszenie, podpieli Vaga, zrobili jazde próbną i wrócili ze smutnymi minami mówiąc: "Jak pan może jeździć takim samochodem, przecież on w ogóle się nie zbiera". Troche zdziwiłem się bo zanim oddałem auto było ok. Wymieniono mi czujnik temperatury choć zgłaszałem że auto długo się nagrzewa. Silnik rozkręcał się tylko do 2 tysięcy potem była kaskada szarpnięć, prychnięć i dławień. Oczywiście smutni panowie wprowadzili do sterownika jakieś swoje parametry (cholera wie czy dla tego silnika w ogóle) i samochód był do niczego. Po 2 dniach wyregulował się i było ok , ale dalej nie nagrzewał się tak jak powinien. Pojechałem na reklamacje - i panowie karneli się - po powrocie ponownie zakomunikowali mi że tym samochodem nie da się jechać, że zapchana przepustnica i inne bzdety. Reklamacji nie chcieli przyjąć odnośnie czujnika twierdząc że był uszkodzony - ja na to, że nic się nie zmieniłood wymiany. No to może termostat - ale termostatu nie sprawdzą bo jest silnik gorący,a oni muszą widzieć wykresy jak podnosi się temperatura silnika. Padła propozycja żeby zostawić auto na noc to będzie zimny i wtedy się dowiedzą. Nie przystałem na to. Starczyło wyjechać na A4 puścić auto na luz i wskaźnik temperatury leciał na łeb. Pan powiedział, że wskazówka może trochę się wahać to nic nie zwykłego - chociaż dzień wcześniej pytałem telefonicznie i dowiedziałem się nie ma prawa w normalnym zakresie temperatury drgnąć. Chciałem domagać się ekspertyzy wymienionego czujnika który jest sprawny, ale postraszyli mnie kosztami. Ustąpiłem i powiedziałem że moja noga wiecej tam nie postanie - jak powiedziałem tak zrobiłem. Silnik trzeba było ponownie przegonić, termostat wymieniłem sam - rozsypał się drobny mak, zajęło mi to jakieś 30 minut. Konkluzja: ASO Piotr Śliwka Katowice to banda zwykłym wymieniaczy którzy bez pomocy komputera nie są w stanie nic wykoncypować, a jeśli już z niego korzystają to po to żeby wyssać kase. W następnym poście poskarżę sie ASO Bieńkowski w Sosnowcu - tym razem na lakierników. Pzdr.

  • P.H. Piotr Śliwka
    ul. Plutonowego Szkubacza 4
    41-800 Zabrze
    tel. 032 / 277 90 90
    fax 032 / 277 90 98
    http://www.auto-sliwka.pl/<!-- m -->

    :mur: co mnie skusuło tak jechac na tzw ostatni przegląd po 2 latach :mur:

    :wsciekly: nigdy tam nawet nie zajeżdzajcie :wsciekly: trasa Bytom - Gliwice obok Nort Auto - Real

    MIJAJCIE Z DALEKA

    nie bede sie rozpisywal co mnie tam trafiło i co tam robia za ludzie - porazka totalna

    [b]w Rudzie Śląskiej Auto Partner ponoć też juz zabrali autoryzacje [/b] 🆗

  • [b][size=150]Auto Lellek Plus [/size][/b]

    Gliwice ul Portowa 2 zjazd z A4 na Gliwice

    zajechałem tam po nieudanem przglądnie w Zabrzu u Śliwki

    oczywiście już po gwarancji wymienili mi amorki tylniej klapy bagaznika bez wiekszego marudzenia , gość popatrzył na kartke A4 - ściąge i bez fachania zapytał ciekną TAK to wymienimy chociaz juz po gwarancji , ludzie w sklepie znają sie na żeczy , zamówiłem parek ostek do oświeltenia i dostałem to co chciałem

    narazie zrobili na mnie dobre wrażenie
    chociaż Panowie sprzedamcy nie zapomnieli skomentować moich dodatków tuningowych w samochodzie

  • AUTO CENTRUM
    Zbigniew Kierat
    TYCHY

    Jedyne ASO w okolicy Katowic jakie znam w ktorym z kultura podchodza do czlowieka. Auto naprawiaja szybko i bezproblemowo.

  • [b]P.H Piotr Śliwka Sosnowiec i Katowice [/b]

    Na temat moich przebojów z odbiorem nowego auta w 2005 roku to moglbym niezly artykul napisac. Porysowali mi nowe auto partacze. Do tego oszusci bo wynegocjowalem fabryczny alarm co zreszta mam an pismie z pieczatka. Dostalem tania analogowa bezpilotowke...tragedia a auto bylo zamawiane z produkcji wiec wystarczylo w systemie zaznaczyc. No ale koszty koszty koszty... lepiej oszukac klienta.

    Dodatkowo mieli dolozyc relingi ...jak sie potem okazalo ktos cos zle policzyl i musialem zaplacic za nie. Serwis na poziomie zerowym. Proste rzeczy ich przerastaja.

    NIE POLECAM NIKOMU. Jeden wielki burdel w ktorym wszystko nastawione jest na oszukanie i wyciagniecie kasy z klienta. Jadac do nich trzbe sie lepiej znac na problemie jaki dolega naszemu auto niz sami "fachowcy" z ASO.

  • Auto Lellek Plus
    ul. Portowa 2
    44-100 Gliwice
    tel. 032 / 335 63 00
    fax 032 / 335 63 04
    http://www.lellek.pl<!-- w -->

  • Auto-Centrum Zbigniew Kierat
    ul. Begonii 12
    43-100 Tychy
    tel. 032 / 218 04 04
    fax 032 780 30 30
    http://www.auto-centrum.tychy.pl<!-- w -->

  • Witam!

    Mam pytanie do forumowiczow ktorzy bywali w serwisie Skody w Zabrzu , u Śliwki.

    Czy jestescie zadowoleni z tego serwisu?

    Ja do tej pory serwisowalem swoja Fabie w Tarnowskich Gorach w Noma Auto ale sobie pomyslalem ze przeciez mam blizej Zabrze i chcialbym wyprobowac serwis Śliwki w Zabrzu.

    A tak na marginesie moze polecicie jakis dobry serwis na przyszlosc, autoryzowany jak i serwis przyslowiowego "Pana Kazia" gdzie dobrze naprawiaja i znaja Fabie, w okolicach Bytomia.
    Dzieki za opinie i sugestie no i za polecenia.

    Pozdrowienia.
    ŻABER

  • ja sie do sliwki zraziłem

    obsługa serwisowa taka sobie

    wykonanie serwisu ?? - patrzyłem przez szybe , nie mam wiekszych uwag

    NIE POLECAM DAWAĆ UMYĆ AUTO - robi to emeryt , chyba szmata z podłogi - jak zobaczyłem swoja czarna perłe po umyciu :wsciekly: <!-- s:wsciekly: -->

    nie chcieli mi wymienić amorków klapy tył na gwaracji :wsciekly: a ciekły jak cholera

    opinie ma temat śliwki i co tam sie dzieje znam bo pracował tam znajomy

    co do obsługi sklepu , zatrudnili tam kobite - oceniam ja na poziomie średnim , może dla tego ze znam programy serwisowe i wiem gdzie szukać jakiej cześci

    Ja teraz spróbuje skorzystać z usług Lelka w Gliwicach na ul Portowej 2
    gdzie na 2 dzień po terminie upływu gwarancji wymieniono mi amorki bez wiekszych problemów na gwarancji , szkoda tylko ze nie ma szyby przez która można by zobaczyć co robią psełdo fachowcy z autkiem , chociaż przyznam szczerze ze połowe firmy musiało wyrazić opinie o moich zmianach w autku od jakiś małolatów mechaników po psełdo sprzedawców

    to chyba na tyle

  • Ja Śliwkę omijam szerokim łukiem - odkąd drgania silnika, kwalifikującego się na wymianę głowicy określili, że Ten Typ Tak Ma.
    Poza tym miałem podobne przygody z amorkami klapy tylnej, więc szczerze mówiąc nie plecam...
    Serwisuję regularnie swoją i dodatkowo firmową skodę w Gliwicach i jak narazie jestem zadowolony. Nie widać co prawda co robią z autkiem, ale czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal, a najważniejsze, że wymieniają wszystko co powiem w ramach gwarancji 😉 <!-- s;) -->

  • Ja mam propozycję informacji i opinii gdzie kto był i jak ocenia ktrórekolwiek ASO Górnośląskiej Aglomeracji.

    Wiem że nie ma zbyt wielu zwolenników ASO w forach internetowych wogóle, ale jednak sa i tacy co jednak chcą wykonywać pewne czynności tylko w Autoryzowanych Serwisach.
    Zwłaszcza że jeszcze mamy np. gwarancję .

    Słyszałem różne opinie o serwisie np. w Dąbrowie Górniczej, Zabrzu , wiem że jest nowy serwis w Rudzie Śląskiej który otwarła spółka Emida - ogólem proszę o propozycje .

  • ten temat jest bardzo rozbudowany i ASO sa podzielone na firmy i opinie juz tez sa na ich temat

  • Widzę ze nie trafiles do działu o ASO 🙂 <!-- s:) -->

    http://www.fcp.pl/forum/viewforum.php?f=45

  • Trafiłem teraz właściwie.

    Mam jeszcze gwarancję na samochód który kupiłem dość niedawno.
    Wybieram się do tego serwisu (Auto Profil) by sprawdzić jak tam z detalami które należałoby wymienić zanim gwarancja się skończy.

    Czy macie jakieś zdanie o tym serwisie ? Czy możecie go polecić ?

    Wogóle co sądziciie o tym czy wogóle warto do nich jechać z prośbą o takie sprawdzenie przed końcem gwarancji ? Czy raczej więcej szkód narobią (powykręcają dobre) niż pomogą ?

  • Dziękuję serdecznie za twoje zdanie , u "ŚLiwki" moja Skoda była kupiona . Słyszałem o nich jednak różne i to raczej mało pochlebne opinie.

    Może jednak masz rację . Nie mam tam jednak nikogo znajomego , a Dąbrowie Górniczej mam .

    NIe wiem co zrobić - obawiam się ASO jak ognia.

  • Witam, byłem tam 2 razy i jestem zadowolony. Fakt, też mam znajomego w serwisie, ale ogólnie nie jest źle. Nic nie mówili na zmiany, a i szli na rękę przy wyborze czy serwis roczny czy po 15tyś.
    Jeśli chodzi o detale, to albo masz dobrego znajomego, albo konkretne argumenty za wymianą. Sami od siebie nie zrobią, bo przecież oni musieliby za nie płacić.

  • Mam parę problemów .

    Leje mi do środka przez drzwi , już raz próbowałem to uszczelnić i nic nie wyszło ,
    skrzypi mi w przednim zawieszeniu ( jak przejadę śpiącego policjanta) , skrzypi mi tylna półka (kombi) , jak jest zimny to słyszę łozysko oporowe.

    Troszkę mam dupereli . Nie wiem jak podejście znajomego do teamtu ??