Witaj na forum Fabia Club Polska

Wymiana żarówek H7

Temat utworzony · 13 Posty · 7650 Wyświetlenia
  • Prosty temat , a nie mogę znaleźć. Jak wymienić żarowki H7 w przednich swiatłach, popdobno nie trzeba wyjmować reflektora ( szczególnie lewego), ale tam przecież jest bardzo mała odległość od akumulatora!!
    Czy może trzeba poprostu się pomęczyć i być twardym z małymi rączkami??

  • [quote="wojtisek1"]Prosty temat , a nie mogę znaleźć. Jak wymienić żarowki H7 w przednich swiatłach, popdobno nie trzeba wyjmować reflektora ( szczególnie lewego), ale tam przecież jest bardzo mała odległość od akumulatora!!
    Czy może trzeba poprostu się pomęczyć i być twardym z małymi rączkami??[/quote]

    Ostatnio wymieniałem żarówkę od str. akumulatora. No cóż jest trochę trudniej niż z tej drugiej strony. Tak jak napisałeś musisz poprostu się pomęczyć i być twardym z małymi rączkami.
    Wsuwasz od górę palce, odpinasz osłonę plastikową z zatrzasków (naciśnij o góry na ołonie 2 plastikowe noski, odpychaj osłonę na akumukator i podnieś osłonę do góry).

    Wyjmij wtyk od żarówki, ściśnij sprężysty pałąk z drutu do środka żarówki, odchyl go.

    Wyjmij żarówkę i załóż nową tak, aby noski mocujące na trzonku żarówki znalazły sie w wycięciach talerza żarówki. Reszte składasz w odwrotnej kolejności.

    Chociaż robiłem to pierwszy raz zajęło mi ok. 10 min.

    Powodzenia, dasz radę! :super: <!-- s:super: -->

  • A mi ostatnio tez padła żarówka od strony akumulatora i wymieniłem ją w 2 minuty.Czytam te posty o żarówkach i dziwie :szok: <!-- s:szok: --> sie że macie takie kłopoty z wymiana która jest bezproblemowa.

  • [quote="TOM16V"]A mi ostatnio tez padła żarówka od strony akumulatora i wymieniłem ją w 2 minuty.Czytam te posty o żarówkach i dziwie :szok: <!-- s:szok: --> sie że macie takie kłopoty z wymiana która jest bezproblemowa.[/quote]

    Nie będę sie sprzeczał czy było to 10 minut czy 2.

    Faktem jest, iż od strony akumulatora jest problem z wymianą.

  • przeciez to proste wymienic mozna sobie sciagna obudowe od akumulatora i po klopocie

  • zakończmy temat. Zarówki wymienione w 10 minut dwie bez wyjmowania reflektora. Po zdjęciu plastikowej zaklopki żarowek robi się wystarczająco miejsca na wlożenie dłoni .
    Polecam H7 Philipsa X-treme power!!! Widoczna różnica w jakości swiatła i jasności w porownaniu do poprzednich Osram ( nie wyrażając się oczywiście!! )
    Koszt zakupu to 99 pln w hurtowni motoryzacyjnej.

  • A jaki jest koszt tych żarówek H7 Philipsa X-treme power.

  • potaniały ostatnio 75-100 zł komplet (wymiana tylko parami) w zależnosci czy w inernecie czy w sklepie
    Wbrew obiegowym opinionm że się szybko przepalają ja jeżdze na nich od wczesnej wiosny i odpukać ale oki
    Mam H7 Philips BlueVision 12V/55W mają w skali jasności philipsa 4,5 gwiazdki (X-treme- 5 gwiazdek to max). super sprawa bardzo intensywne swiatło o przyjemnym białem widmie.

    (Jest jeden minus, sa tak jasne że dość często osoby jadące z przeciwka pomimo prawidłowo ustawionych reflektorów migają mysląc ze jadę na długich)

  • [quote](Jest jeden minus, sa tak jasne że dość często osoby jadące z przeciwka pomimo prawidłowo ustawionych reflektorów migają mysląc ze jadę na długich)[/quote]
    zgadza sie ale to juz przez te zaroweczki ale to co mozna czasem po oslepiac ludzi 😄 <!-- s:D --> ja tez mialem jaiejs nie znanej firmy i wyjezdziłem sie na nich ponad rok moze i dluzej bym posmigal ale mi popalił czujnik skretu je

  • Dzięki za podanie cenki, może sobie takie sprawie ,ale nie rozumiem ostatniego postu"kornat" jak to żarówka uszkodziła ci czujnik skrętu, nie rozumie.

  • A co powiecie o tym wynalazku , może ktoś już to ma w swojej fabce http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=264461718<!-- m -->

  • I jeszcze taka nowość https://www.hurt.com.pl/?o=shpp&i=3942<!-- m --> ,co sądzicie o żarówkach firmy osram.

  • ja tam jezdze na zwyklych zarowkach i nie narzekam 😄 <!-- s:D -->