Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Problem z ABS /czujniki/pompy/inne - temat zbiorcz

Temat utworzony · 181 Posty · 46761 Wyświetlenia
  • Czy może mi ktoś wyjaśnić co mogło być przyczyną, że pewnego dnia zeczeły wi szaleć wskaźniki: zapaliła się kontrolka od airbag, wspomagania, abs; obroty silnika raz spadały do zera to znowu wracały do normy, a poźniej wszystko wróciło do normy tylko została świecąca kotrolka od absu.

  • Wszystko wskazuje, że masz problemy z elektryką, może to ta sławetna wiązka :?: <!-- s:?: -->

  • Na vaga go i będzie wiadomo.

  • miga mi kontrolka recznego i swieci sie abs....silnik 1.4 mpi co to moze byc...?

  • Vag proponuję 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="MirekS"]Vag proponuję 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    hehheheheh vag wykazal blad absu ale nie wiadomo jaki pan rozlozyl rece :mur: juz raz byl wymieniany sterownik abs-u a to nie sa male koszta i czyzby znowu :mur: :mur: :mur: :mur:

  • A czy oprócz sterownika, jest tam jakiś czunik :?: <!-- s:?: --> bo sądzę, że powinien być, może to on padł.
    Z abs-em nie miałem wiele doczynienia, to za wiele nie pomogę. A jak [b]Ci[/b] poprzednim razem padł sterownik to jaki miałeś objaw :?:

  • [quote="MirekS"]A czy oprócz sterownika, jest tam jakiś czunik :?: <!-- s:?: --> bo sądzę, że powinien być, może to on padł.
    Z abs-em nie miałem wiele doczynienia, to za wiele nie pomogę. A jak [b]Ci[/b] poprzednim razem padł sterownik to jaki miałeś objaw :?: [/quote]

    no sa chyba 4 czujniki... poprzednim razem kazde kolo inaczej hamowalo...jak jechalem po prostej i zaczalem hamowac nagle to auto zaczynalo leciec bokiem :szok:

  • No to trochę niebezpiecznie szczególnie zimą, może to faktycznie znów sterownik tylko dla mnie to trochę dziwne, że tak często by leciał, woda go gdzieś nie podmywa :?: <!-- s:?: -->

  • padl sterownik...tak okreslil serwis skody i dwoch innych mechanikow 😕 <!-- s:/ -->

  • Hmm przykro, a drogie to ustrojstwo :?: <!-- s:?: -->

  • [quote="MirekS"]Hmm przykro, a drogie to ustrojstwo :?: <!-- s:?: -->[/quote]

    nie edytuj mi postow :krzeslem: :krzeslem: :krzeslem:

    a co do tematu to 2250zl 😕 w serwsie ...poza 1700...... ale kolezka jakis ostatnio kupil uzywke za 170zl ale bardzo ciezko dostac.....

  • [quote="waku"]nie edytuj mi postow[/quote]

    Od tego sa moderatorzy nie prawdaz 😛 <!-- s:P -->

    Kurde 1700zl poza aso to kupa szmalu. Z tego co pisaales o hamowaniu to raczej nie da sie obejsc bez tego.

    Ps. Dziwne ze uzywka jest az tak tania w porownaniu do nowki.

  • [quote="waku"]nie edytuj mi postow[/quote]

    Za edytowałem bo dopisałem [Kupię] czego nie zaznaczyłeś. A rocznik i silnik szczerze mówiąc nie wiem czemu wcięło bo nie kojarzę bym usuwał, program widać sprawił jakiegoś psikusa. Sorki w takim razie :zdrowko: <!-- s:zdrowko: --> .
    Staram się by było jasno, przejrzyście i w odpowiednim dziale. Nie stosuje metod jak na FC gdzie są przerabiane, usuwane posty lub podpisy.

    Poza tym myślę nad przeniesieniem tego tematu do warsztatu elektrycznego, bo z mechaniką nie ma za wiele wspólnego - chyba się nie pogniewasz :?: hmm :?:

  • heheh spoko luz i spontan 😉 <!-- s;) -->

    no drogi jest wlasnie i szukam jakiejs osoby ktora moze umie to nareperowac...podobno jakis koles w piasecznie pod wuwua cos tam robi ale nie mam kontaktu zadnego 😕

  • Zauważyłem z rana jak uruchamiam samochód zapala się kontrolka ABS-u, potem gaśnie i jest wszystko OK. I teraz mam pytanie. Panikować i lecieć do serwisu (sam. na gwarancji) czy odczekać na przegląd w styczniu?

  • [quote="vanhouse"]Zapala sie i gaśnie? to chyba normalnie tak jest mi tez sie ikonki pokazują a po chwili gasną.

    zawsze jak uruchamiasz silnik to sie pokazują wszystkie kontrolki i potem gasną[/quote]

    Dobra, to może pokolei. Owszem jak przekręcam kluczyk to palą się lampki (dużo), później gasną. Przekręcam kluczyk czyli uruchamiam silnik i w tym momencie zaświeca się ABS na sekundę i gaśnie.

  • Mam to samo, ale to dzieje się tylko w okresie jesień, zima, wiosna. W serwisie powiedzieli, że to nie jest żadna usterka, prawdopodobie kropelki wody przymarzają w nocy na czujnikach ABS. A tak woogóle to te typy tak mają. 🆗 <!-- s🆗 -->

  • No niestety u mnie dzieje sie tak samo 😞 <!-- s:( --> dariog 15 i jak byles w serwisie co ci powiedzieli???

  • [quote="mayestro"]Mam to samo, ale to dzieje się tylko w okresie jesień, zima, wiosna. W serwisie powiedzieli, że to nie jest żadna usterka, prawdopodobie kropelki wody przymarzają w nocy na czujnikach ABS. A tak woogóle to te typy tak mają. 🆗 <!-- s🆗 -->[/quote]

    właśnie też to zauważyłem, zaczęło się tak naprawdę nie dawno (może i na wiosnę coś było ale nie pamiętam). też tak myślałem że to może być nic. dzięki pomoc, poczekam na badanie okresowe i się ich tam zapytam.