Witaj na forum Fabia Club Polska

Elektryka

Temat utworzony · 16 Posty · 4654 Wyświetlenia
  • Witam ponownie,mam kolejne pytanie,bardzo prosze o szybka odpowiedz jesli to mozliwe.Stalo mi cos takiego ze:szyby otwieraj sie odwrotnie czyli prawy przycisk otwiera lewa a lewy przycisk otwiera prawa,nie swieca sie lampki na drzwiach po otwarciu drzwi,bagaznik nie zamyka sie razem z centralnym zamkiem.Bylem juz u elektryka podlaczyl pod komputer i nic nie wykazalo.Z gory dzieki za odpowiedz.

  • [b]kamilm594[/b] przenisolem temat, patrz na przyszlosc gdzie powinienes zamiescic swoj temat :!: <!-- s:!: -->

  • sprobuj odlaczyc akumulator i ponownie podlaczyc. pozniej przy zamknietych szybach przytrzymaj przycisk podnoszenia obu (czterech) szyb przez ok 5 sek. Moze taki prosty reset pomoze.
    Albo masz cos z alarmem spaprane - obadaj instukcje alarmu.

  • Nie mam alarmu wiec to napewno nic z nim nie tak.A jak odlacze akumulator i pozniej ponownie podlacze to czy nic sie nie przestawi w komputerze i czy pozniej w ogole odpale samochod bo slyszalem ze jak sie np.zmienia akumulator to trzeba to zrobic w taki sposob aby ciagle byla ciaglosc pradu.

  • Nie musisz mieć ciągłości, ważne byś nie zamienił + z - i po ponownym podłączeniu trzeba uruchomić sterownik, przekręcasz kluczyk w drzwiach kierowcy i trzymasz aż się szyby opuszczą później kluczyk w drugą stronę i aż do zamknięcia, tyle.

  • Ok rozumiem ale to jest wlasnie rowniez jeden z problemow wczesniej kiedy to wszystko dzialalo to szyby po przekreceniu kluczyka sie otwieraly i zamykaly a teraz nie,plus jeszcze te problemy ktore wymienilem wyzej,takze jezeli tak zrobie to myslisz ze bedzie ok??Pozdrawiam

  • [quote="MirekS"]Nie musisz mieć ciągłości, ważne byś nie zamienił + z - i po ponownym podłączeniu trzeba uruchomić sterownik, przekręcasz kluczyk w drzwiach kierowcy i trzymasz aż się szyby opuszczą później kluczyk w drugą stronę i aż do zamknięcia, tyle.[/quote]

    Ja czegos takiego nie mam, a kolega ma taka tabke jak ja.
    To co pisalem wczesniej - adaptacja automatycznego podnoszenia/opuszczania szyb odbywa sie poprzez, przytrzymanie przez 5 sek podnoszenia szyb na calkowicie zamknietych szybach, wtedy komputer zapamietuje maksymalna pozycje szyb i ustawia do tego silniczek krokowy.
    🙂 <!-- s:) -->

  • Wiec zrobilem tak odlaczylem i podlaczylem ponownie akumulator i nic a jeszcze przestal dzialac centralny zamykaja sie tylko drzwi kierowcy,szyby po przekreceniu kluczyka sie nie otwieraja ani nie zamykaja,szyby sie nie otwieraja ani nie zamykaja po jednym nacisnieciu przycisku...jeszcze pare rzeczy,prosze niech ktos pomoze.Z gory dzieki...

  • Wyglada to tak jak bys mial problemy z siecia CAN ktora odpowiada za sterowanie szybami, centralnym. Czy cos robiles w aucie krotko przed wystapieniem tej usterki ?

  • Nie nic nie robilem,nic nie kombinowalem,tak sie poprostu stalo z dnia na dzien.A jeszcze do tego odlaczenia akumulatoa to wystarczy go tylko odlaczyc i podlaczyc ponownie od razu czy trzeba zaczekac chwile tzn.jakies 5 czy 10 minut aby sie zresetowal??

  • Zastanawiam się czy woda Ci czegoś nie zalała, wydaję mi się, że musisz uderzyć do jakiegoś porządnego elektryka.

  • Woda??Ale ktoredy by sie mogla wlac czy dostac do jakichs kabli,kostki czy czegos gdzie mogloby zrobic zwarcie??

  • Napisałem woda, bo sam się przekonałem, że gdy autko stoi na pochyłości to potrafi wpłynąć w różne dziwne niemożliwe zdawałoby się miejsca.

  • To prawda auto stoi na pochylosci.Nie mam pojecia co to moze byc.

  • Dlatego mówię wal do dobrego elektryka i niech grzebie.

  • Wlasnie przed chwila odlaczylem akumulator ale tylko minus na jakies 1,5 minuty i centralny juz dziala ale cala reszta o ktorej pisalem nadal nie:(