Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Kluczyk - scyzoryk/dorabianie/kodowanie

Temat utworzony · 125 Posty · 31789 Wyświetlenia
  • Jestem w trakcie zakupu fabi 1.4 101KM, wybralem wersje FIT. Jest to wersja oparta na wyposazeniu Ambiete z paroma dodatkami. Mam w zwiazku z tym jedno pytanie w wersji tej nie wystepuje opcja skladanego kluczyka czy w pozniejszym czasie bede mogl we wlasnym zakresie kupic scyzoryk i wprogramowac go do mojej skody zebym wszystkie czynnosci zwiazane z alarmem/cetralnym robic ze skladanego kluczyka, dodam ze alarm i centralny bedzie fabryczny skody ?

  • Dorobić to będziesz myślę mógł, nie słyszałem o przeciwwskazaniach, tylko koszty będą spore.

  • Witam, czytałem na innych postach ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.
    a mianowicie:
    posiadam kluczyk taki
    [img]http://img462.imageshack.us/img462/1166/204999080qs1.jpg[/img]

    a mam juz taki

    [img]http://img76.imageshack.us/img76/4620/204361804dz0.jpg[/img]

    Juz sie dowiedzialem ze scyzoryk jest na fale radiowe a moj na podczerwien,

    alarm z centralnym mialem zamontowany fabrycznie, z immo juz sobie poradzilem

    I momyslalem sobie ze załoze sobie drugi alarm i srodek przełoze do nowego scyzoryka
    tylko ze nie wiem czy nowy alarm da sie polaczyc z centeralnym zamkiem zamontowanym fabrycznie

    A moze wie ktos gdzie jest ukryta syrena alarmu w fabce??

  • ja równięż mam zamiar kupić "scyzoryk", na allegro można taki kupić od 59-89zł więc nie tak drogo, tylko niewiem co później (jakie koszta?) :?: <!-- s:?: -->
    Jeśli ktoś by coś wiedział na ten temat to ... byłbym wdzięczny

  • Wiem, że w ASO programowanie kluczyka kosztuje od 300 zł w górę.

  • Jestem ciekaw co oni z tym kluczykiem robią? Za 300?

    Ale po za ASO też można go zaprogramować?
    Może są jakieś programy?

  • A jak poradziłeś sobie z immobiliserem?

  • narazie nie mam samochodu....ale juz sie dowiadywalem ze spec za "programowanie" kluczyka bierze 80 zl (Gdańsk), zobaczymy jak odbiore samochod i pojde z kluczykiem co wykombinuje

  • [quote="melony"]A jak poradziłeś sobie z immobiliserem?[/quote]
    Był w kluczyku namontowany niwy transponder immo, wystarczylo go tylko zaprogramowac.

    Chyba go sprzedam bo nie chce sie w koszta juz wciagac

  • [quote="BoreK"]narazie nie mam samochodu....ale juz sie dowiadywalem ze spec za "programowanie" kluczyka bierze 80 zl (Gdańsk), zobaczymy jak odbiore samochod i pojde z kluczykiem co wykombinuje[/quote]

    tylko na takich "specow" trzeba uwarzac .. bedzie mial Twoj adres zamieszkania no i zeby czasami nie dorobil 1 kluczyka wiecej dla siebie .. slyszalem juz o takich przypadkach .. potem auto znikalo wlascicielom tuz z od okien :cenzura: a za kilka dni maja telefony czy nie chcieliby odkupic swojego samochod za pewna kwote :wsciekly: <!-- s:wsciekly: -->

    jezeli juz chcesz miec taki "bajer" to lepiej doplac w ASO albo wynegocjuj jako gratis .. dopoki nie podpiszesz umowy mozesz od nich wyciaganc prawie wszystko 🆗

  • Wszystko się zgadza, jeśli ktoś kupuje nowe auto to można dużo wynegocjować
    ale ja już mam auto i teraz chciałbym zmienić kluczyk :mur: <!-- s:mur: -->

    [b]BoreK[/b],
    jakbyś wiedział coś konkretnie to daj znać

  • [b]majron19[/b],
    masz może program do przeprogramowania tego kluczyka?
    gdzie ewentualnie mogę go znaleźć?

  • a co z grotem dorabiales czy przekładałes do kluczyka scyzoryka

    pozdrawiam adam

  • [b]adamos12[/b],
    dopiero przymierzam się do kupna kluczyka,
    jeszcze niewiem czy 2 przyciskowy czy 3,
    jeśli chodzi o grot to chyba trzeba dorobić
    pozdrawiam

  • [quote="majron19"]
    Juz sie dowiedzialem ze scyzoryk jest na fale radiowe a moj na podczerwien,
    A moze wie ktos gdzie jest ukryta syrena alarmu w fabce??[/quote]

    Kto Ci takie "cus" powiedzial ze ten 2 przyciskowy jest na podczerwien ???
    Oba sa radiowe.

    W kwesti syreny masz fabryczny alarm czy tylko bezpilotowke podpieta pod twoj kluczyk ?? Innymi slowy zamawiales auto do produkcji z alarmem ?

    Swoja droga ja bym sie chetnie przesiadl w druga strone, ze scyzoryka na ten 2 przyciskowy. Czasami mam jzu dosc noszenia tego "klocka"

  • Programowanie kluczyka w ASO (Śląsk) kosztuje 100zl. Polega to na wpisaniu numerku do immobilizera czyli w przypadku Fabi do tzw Crypto48.

    Spece maja maszynki ktore czytaja i zapisuja imo typu crypto48. W ASO robia to za pomoca VAG'a.

    W kwesti alarmu fabrycznego uwazaj zeby cie nie nacieli. Skasuja za fabryczny a zaloza bezpilotowke. Najprosciej poznac to mozna po tym ze przy fabrycznym krancowka alarmu w komorze silnika jest polaczona z zamkiem a w dorabianym jest gdzies na obrzezach komory.

  • W piatek postaram sie napisac jaki jest koszt kupna takiego "scyzoryka" + programowanie u zwyklego "dorabiacza kluczy" .. chcialem sie zapytac wczesniej ale niestety budka byla juz zamknieta...

  • A da się ściągnąć gdzieś ten program (VAG) i co to jest Crypto48?
    Da się to przeprogramować samemu?

    Alarmu niemam fabrycznego kupiłem na allegro (to źle czy dobrze?)
    Czy da się tak przeprogramować żeby nie nosić pilota od alarmu razem ze scyzorykiem?

  • [quote="melony"]A da się ściągnąć gdzieś ten program (VAG) i co to jest Crypto48?
    Da się to przeprogramować samemu?

    Alarmu niemam fabrycznego kupiłem na allegro (to źle czy dobrze?)
    Czy da się tak przeprogramować żeby nie nosić pilota od alarmu razem ze scyzorykiem?[/quote]

    Crypto to rodzaj immbilizera w grupie VAG
    Wszelkie programy mozna znalezc w necie (osiolki i te inne p2p) lub czesto dodaja je do kabli na allegro.

    Jesli masz alarm pilotowy to nie ma mozliwosci podpiecia go pod fabrycznego pilota chyba ze scyzoryk potrafi ci sterowac samym centralnym zamkiem (inaczej mowiac modul comfortu wspiera ci fabrycznego pilota). Na allegro byly kiedys alarmy do ktorych ktos dawal pilota w formie wkladi do scyzoryka VW. Kosztowalo to cos okolo 300zl. Nie wiem czy jeszcze sa. W kazdym badz razie bylo to jedyne sensowne rozwiazanie.

  • [b]Wojtas[/b],
    Dowiadywałem sie o scyzoryk i się trochę zawiodłem. Koszt takiego BAJERU to ok 220zł
    a jakby było mało nie da się podłączyć centrala i alarmu pod scyzoryk gdyż zabezpieczenia te były zakładane później (nie są fabryczne) i w związku z tym niem jakiejś centralki sterującej (czy coś takiego??????) w instalacji elektrycznej. :ups: <!-- s:ups: -->

    jakby ktoś wiedział jak samemu zaprogramować taki kluczyk to może się skusze