Witaj na forum Fabia Club Polska

Fabia Sedan 1.4 16V 80 KM - położenie silnika.

Temat utworzony · 4 Posty · 2346 Wyświetlenia
  • Witaj, trudno będzie odpowiedzieć na Twoje pytanie bo nie wiem czy ktoś ma tu wogule Twą wersję silnikową by porównać.

  • Potwierdzam. To normalne. Wszystkie silniki 1,4 16V w Fabiach maja skosnie zamontowany caly zespół napedowy. Tez to odkrylem ze zdumieniem kiedy pierwszy raz zajrzalem glebiej pod maske samochodu. Do dzisiaj nie wiem, co przyswiecalo konstruktorom z VW aby tak pochylic os zespolu napedowego. Jest to rzadkosc w dzisiejszych samochodach.

  • Witaj,
    Ja tez poprzednio jezdzilem Uno, tylko ze 1,0 wiec teraz nie narzekam.
    A jak mi sie jezdzi mozesz przeczytac na konkurencyjnym ale zaprzyjaznionym forum, link [url=http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?p=30631&highlight=#30631]tutaj[/url]
    A poza tym, to OK.

  • Witaj!

    Jak odbierałem swoją Fabkę w zeszłym roku w grudniu, to myślałem, ze ten silnik jest źle wsadzony ale w salonie zapewniali, iż ten typ tak ma. Zrobiłem już prawie 10 tys. km, (z dużym zadowoleniem) więc skośne ułożenie już mi nie przeszkadza.
    :hurra: <!-- s:hurra: -->
    Ps. na dotarciu silnik sprawuje sie troche inaczej, ale potem jest super można z niego wycisnąć wiele ze względu na duży moment obrotowy.