Witaj na forum Fabia Club Polska

Wygłuszenia

Temat utworzony · 88 Posty · 79815 Wyświetlenia
  • A co myślicie o matach samoprzylepnych Armaflex, podobno bardzo dobrze wygłusza ale ciężko ją dostać i .... jest droga

  • wilgoc mialem jedynie w tylnich dzwiach. Pomogł sylikon :super: <!-- s:super: -->

  • App nie są dobre do wygłuszenia wiem to z praktyki .W lato się odklejają a w zimę pękają.Lepsza jest mata dekarska Soudal.Wygłuszałem nią kilka samochodów pod car audio.Oczywiście budżetowe instalacje.Zależy ile kasy chcesz wydać 😉 <!-- s;) -->

  • App :?: <!-- s:?: -->

  • panowie co wam powiem to wam powiem ale wam powiem ze przydalby sie jakis manual odnosnie demontarzu tapicerki drzwi przednich :cisza: <!-- s:cisza: -->

  • manual jest tylko chyba razem z uszczelnianiem drzwi 😛 <!-- s:P -->

  • [quote="Zygus"]manual jest tylko chyba razem z uszczelnianiem drzwi 😛 <!-- s:P -->[/quote]

    Tylko, że tylnich 😞

  • [quote="MirekS"][quote="Zygus"]manual jest tylko chyba razem z uszczelnianiem drzwi 😛 <!-- s:P -->[/quote]

    Tylko, że tylnich 😞 [/quote]

    no wlasnie wiec moze jakis dobry czlowiek ktory juz sie w to bawil... zapodalby cos takiego :super:

  • co to za problem... ja bez manuala rozebaralem drzwi za pierwszym razem, bez zadnego problemu.
    Zdejmujesz trojkat w podlokietniku tapicerki drzwi w gore. Przesuwasz dluzszy element w str przodu auta. Odkrecasz 2 sroby w tym podlokietniku. na dole chyba sa 2 lub 3 sruby torx. Odkrecasz srubke mocujaca regulacje lusterek (zdjemujesz zaslepke i odkrecasz). Zaczynasz ciagnac cala tapicerke od dolu (na sile, bo jest na plasikowych zatrzaskach). Jak juz bedzie wisial caly dol to wyciagasz caly boczek z uszczelka w gore. nie szarp za mocno, bo wizki kabli sa pod boczkiem. Wkladasz reke i odpisz wszystko i masz zdjety boczek.

  • Odkrecasz jeszcze srubke mocujaca klamke. Wczesniej mozna tez odpiac kostke przy elek szybach

  • [quote="Zygus"]Odkrecasz jeszcze srubke mocujaca klamke. Wczesniej mozna tez odpiac kostke przy elek szybach[/quote]

    ta srubka, to ta sama co opisalem przy regulacji lusterek. 😛 <!-- s:P -->

  • Witam!

    W prawych drzwiach podczas słuchania muzyki z dość mocnym basem słychać denerwujące stukanie w drzwiach. Mam wrażenie że coś się tam poluzowało jednak podczas przeglądu serwis nic nie stwierdził. Być może ktoś miał podobny problem? Co może być przyczyną stuków? :wsciekly: <!-- s:wsciekly: --> Z góry dziękuję za pomoc.

  • Sprawdź czy masz gumki wygłuszające na wszystkich zatrzaskach znajdujących się na tapicerce.

  • Miałem podobny problem. W aso zdjęli boczek i nic, ja się uparłem i jazda przy włączonej muzie, okazało się, że były to przewody biegnące do głośnika - one stukały. Zostały przyklejone taśmą i ok.

  • [b]zolw[/b],
    Ja miałem to samo,
    Tak jak pisze[b]MirekS[/b], niebyło podkładek gumowych pod zatrzaskami (a wcześniej ściągałem tapicerkę i ich nie założyłem :ups: <!-- s:ups: -->

  • Mam tak samo i też w prawych dzwiach. Mi sie wydaje ze to jest zle zamocowana tapicerka może wyskoczyła z zatrzasków. Ponieważ jak przytrzymam drzwi od zewnątrz w miejscu stukania to nie stuka. Juz chcielismy jechac do ASO ale pewnie oni by wymienili głosnik idąc na łatwizne :dobani: <!-- s:dobani: -->. A wcale mogło by niebyc lepiej. Pozdro

  • hmmm a ja mam u siebie takie dziwne stuki podczas najezdzania na wyboje gdzies w okolicach schowka przed pasazerem, moze to i drzwi... denerwuje mnie to i nieewiem gdzie tego szukac

  • Panowie pocieszę Was. W weekend miałem okazję przejechać się Saabem 9-3 - przebieg 115 000, 2 letni. Napiszę zdanie które usłyszałem od właściciela: "Nie przejmuj się tym skrzypieniem tapicerki, przestanie stukać jak nagrzeje się wnętrze" :mur: . Auto za grubo ponad 100 000zł a jakość "plastików" we wnętrzu chyba gorsza niż w Fabii 🆗 <!-- s🆗 -->

  • Powiem Wam tak: po wygluszeniu nie slysze wielkiej roznicy,a jestem czuly pod wzgledem dzwieku. Jak gralo tak gra. Moze kwestia wzmocnienia glosnikow, bo obecnie gra to na jakims panasonicu z dolnej polki. Sprzet z przodu mam tec'a a tyl pioneer w polce.
    Sam juz nie wiem - tylko szkoda 200zl na maty, ktore poszlo...

    Moze roznicy nie ma, bo wczesniej mialem kable ladnie oklejone tasma i skrecone plasiki, wiec blachy nie lataly, ani plastiki nie trzeszczaly.

    Co o tym myslicie - jakie wrazenia po wytlumieniu sa u Was?

  • Witam,
    Czy da się jakoś rozebrać pół tapicerki w fabii? Chodzi mi o tą plastikową część na samym dole. Na wszystkich manualach ściągany jest cały bok. Chcę się jakoś dobrać do głosnika bo jak jest wiecej niskich czestotliwosci to slyczac wkurzajace stukanie. Brzmia one jak przylozony paznokiec do grajacej mebrany. Przez ta "siatke" na dzwiach oblookalem glosnik i nie jest on uszkodzony. Podejrzewam ze przyczyna takiego zachowania jest kabel, ktory gdzies tam luzno lata i styka sie z tylna czescia mebrany glosnika. Na forum czytalem podobny temat i wlasnie kabelek byl przyczyna tych zaklocen. Jednak mam pewne obawy w zwiazku z zciagnieciem tapicerki. Bo chcac sie dobrac do tylu glosnika musze zdjac ta blache, a na niej sa kable nie kable i inne duperele (np centralny zamek). Ponadto na jednym zdjeciu kableki od glosnika byly umieszczone na dole i ewidentnie mogly wchodzic w kontakt z mebrana glosnika, a na zdjeciu ponizej jest kostka i moim zdaniem zadne kable po "tamtej" stronie nie beda potrzebne.
    [url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=edb71413ca4738ba]zdjecie[/url]

    Pozdrawiam