Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Poprawienie osiągów 1.4 16V 75KM

Temat utworzony · 52 Posty · 47353 Wyświetlenia
  • WITAM,MAM PYTANKO CZY DA SIE ZWIęKSZYć MOC W 1,4 75KM TZN.MOMENT OBROTOWY LUB PRZEPROWADZIć JAKIś TUNING NA TYM SILNIKU.

  • Wszystko zalezy od tego jakie przyrosty cie interesuja. Napewno nie bedzie to tanie, nie wystarczy tj w dieselku zmienic program i miec 20-30 km wiecej.

  • Pytałem ostatnio mechanika w serwisie czy wystarczy zmienić kompa od tego 101km ,ale powiedział że się nie da,ale i tak mu nie wierze,i czekam na jakies konkrety z waszej strony,mam nadzieje że czegoś sie dowiem.

  • [b]TOM16V[/b], pogadam z tym kolegą u mnie w pracy co pracował w ASO to Ci powiem co i jak, tylko musisz poczekać, z tego co kojarzę to komp z tej mocniejszej wersji pasuje tylko chyba w samym silniku trzeba coś pogrzebać, ale nie będę gdybał jak nie jestem pewny, dowiem się.

  • Jeżeli jest ta sama sytuacja co w vwejach to inne są:głowica,wałki,komputer,wiązki elektryczne,wtryski.
    Pomyśl o takich zmianach:
    http://www.unitronic.pl/Projekty/?projekt=2<!-- m -->

  • OKI [b]MIREKS[/b] BęDE CZEKAł CIERPLIWIE.

  • Na wymiane samego kompa to bym raczej nie liczyl.

  • [quote="Zygus"] Napewno nie bedzie to tanie, nie wystarczy tj w dieselku zmienic program i miec 20-30 km wiecej.[/quote]

    Masz na mysli TDI? Mam 1.9SDI i chetnie bym zwiekszyl moc,ale czytalem ze chiptuning moze zwiekszyc w tym silniku moc o ok. 10KM... a moze da sie dolozyc turbo do SDI?

  • Tego to niestety nie wiem, mialem na mysli tdi. Na twoim miejscu poczytalbym w necie, albo na forch poswieconych dieslom.

  • Pewnie da radę założyć do sdi ale trzeba będzie rozprężyć silnik dosyć mocno no i strojenie elektroniki,inny kolektor dolotowy,cały wydech ,założyć icek,zmienić zawias,hamulce.Gdzieś w necie widziałem całe kity do założenia turbo ale koszty ponad 10 tyś w zwyż .Prawda jest taka że taniej jest sprzedać furke i kupić nowa z tdi.

  • Tak tez myslalem... 😞 <!-- s:( -->
    A jak ma sie sie do zwiekszania mocy wymiana inncy elementów np. wydechu i itp. przewodów :zabawa: Przepraszam za moze troche glupie sformulowanie,ale jestem poczatkujacy w sprawach tunningu,wiec nie za bardzo wiem co gdzie i jak.Slyszalem ze wymiana wydecu takze podnosi moc, ale jakiego wzrostu mocy mozna sie spodziewac?

  • Jimmy ten temat dotyczy 1,4 16v BENZYNA,BEZ OBRAZY ALE JEśLI CHODZI CI O DIESLA TO NAPISZ ODDZIELNY TEMAT.

  • Nie obrazam sie 🙂 <!-- s:) -->... ale temat jest
    WIEKSZA MOC, wiec akurat Ty pytasz o benzyne a ja pytam o diesel, temat chipa zostal poruszony, teraz pytam o wymiane innych elemntow, ktore masz tez w benzynie wiec nie rozumiem dlaczego ten KRZYK.... ale jesli chcesz to nie bede juz postowal w Twoim topicu.

  • Profesjonalnie zaprojektowany wydech moze dac przyrost kilku kilkunastu koni, ale tylko w przypadku dalszych zmian w silniku. Jesli silnik zostanie seria, a zmienisz tylko wydech to gra nie warta swieczki. Zreszta nie wiem czy dobrze kojarze, ale dobry wydech, dobrze dobrany to koszt ok 2 tys. Chodzi o caly ukl wydechowy.

    Takie czesci jak hamulce czy zawieszenie nie dodadza ci KM, ale pozwala jakos ujarzmic auto po modyfikacjach. Dlatego podnoszenie mocy nie jest tanie

  • [quote="Adaś"]Nie tak dawno temu niektóre ASO oferowały zmianę czipa na inny, dający 101 KM[/quote]

    Ale to chyba w dieselku, bo wiem ze moj tata dostal kiedys taka propozycje. On ma octe 1.9 90KM i proponowali mu chipa na 100 albo 105KM. O benzynie nie slyszalem, zeby takie chipy proponowali.

  • [quote="TOM16V"]Pytałem ostatnio mechanika w serwisie czy wystarczy zmienić kompa od tego 101km ,ale powiedział że się nie da,ale i tak mu nie wierze,i czekam na jakies konkrety z waszej strony,mam nadzieje że czegoś sie dowiem.[/quote]

    Rozmawiałem z kolegą i sprawa jest nie wesoła, musiałbyś wymienić:

    • kolektor ssący
    • głowicę wraz z całym osprzętem, zawory itp.
    • wałki
    • no i kompik
      Także lepiej zmienić całe autko, lub kompletny silnik z osprzętem

    Wiem mowa tu o benzyniaku, ale się podepnę:
    [quote="Jimmy"]Mam 1.9SDI i chetnie bym zwiekszyl moc,ale czytalem ze chiptuning moze zwiekszyc w tym silniku moc o ok. 10KM... a moze da sie dolozyc turbo do SDI?[/quote]

    W Twoim przypadku trzeba by zmienić:

    • układ wydechowy
    • usunąć przepustnicę
    • zmienić kolektor
    • pompę
    • kompik
    • no i dołożyć turbinę
  • Wielkie dzięki, widze że koszty byłyby ogromne,lepiej zmienić autko.

  • [quote="TOM16V"]Wielkie dzięki, widze że koszty byłyby ogromne,lepiej zmienić autko.[/quote]

    Ja przy następnym autku też najpierw podejmę decyzję o wyborze silnika, a potem cała reszta 🆗 <!-- s🆗 --> .

  • ja juz wybralem .. diesel 1.9 albo 2.0 :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

  • Ja tez wybralem 4.2 V8 😄 <!-- s:D -->
    Zmiesci sie pod maska Fabki?? :evil: