Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Termostat - silnik Pb

Temat utworzony · 46 Posty · 16587 Wyświetlenia
  • Na to wygląda, termostat nie jest jakiś super drogi więc warto go wymienić 🙂 <!-- s:) -->
    Co do rodzaju termostatu, to ja wymieniałem cały ale z tego co wyczytałem to w niektórych wersjach silnika wymienia sie tylko wkład.

  • dzieki koledzy wymiana termostatu pomogło,po rozkreceniu go poprostu sie wysypal,te uszka podtrzymujace popekały.a również mam problem z falowaniem na biegu jalowym?czy wogole idzie to jakos zrobic? mechanik w aso powiedzial ze te czeskie 1.4 60km tak maja,ten typ tak ma

  • wszystko jest do zrobienia - zmień mechanika.

  • a od czego to zalezy co jest tego wina?wszystko bylo w miare póki nie dalep przepustnicy wyczyscic,oczywiscie byla zaadoptowana,jak jest zimny zapole i przez 1min chodzi równo a po chwili tak przerywa.jak sie rozgrzeje to jest w miare lepiej co to jest?

  • Ktoś kiedyś napisał, że to Przerywanie/bujania/falujące obroty/trzepanie budą jest związane z kontrolą spalin i autko myśląc, że ma za bogatą mieszanke zubaża ją po czym koryguje i tak w kółko
    i z tego wynika to falowanie.

    Ja tam nie wiem, ale na moje oko, to chcąc sie tego pozbyć to trzeba by było strzelać niczym w totku i wymieniać po kolei czujniki w autku lub udać się do jakiegoś bardzo bardzo dobrego diagnosty.
    A ta, na marginesie, to jest na ten temat już pare wątków na forum. Polecam poszukać i poczytać 🙂 <!-- s:) -->

  • No więc dziś zajrzałem pod maske i zaobserowałem nowe objawy, wywala mi płyn ze zbiorniczka jakby było za duże ciśnienie, po drugie jest taki biały nalot pod korkiem oleju (nie geste masło). Uprzedzam od razu uszczelke pod glowica, olej i i plyn chłodniczy wymieniłem miesiąc temu. Załozyłem dzisiaj karton na chłodnice (stary sposób) i przejechałem co prawda krótką trase po 5 km ale tak po 3 km silnik złapał 90 C i już nie spadła, więc gdzie leży przyczyna?
    Ja podejrzewam trzy rzeczy:
    czujnik temperatury
    termostat
    korek od płyny chodzącego nie odpowietrza
    Ale chciałbym być pewny co wymienić dlatego czekam na Wasze wypowiedzi
    Pozdrawiam