Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Sprężyste stuki w przednim prawym kole

Temat utworzony · 7 Posty · 3752 Wyświetlenia
  • Od pewnego czasu zauważyłem dość niepokojące stuki w prawym kole.

    Stuki pojawiają się przy skręcaniu podczas ruszania przy bardzo małych prędkościach oraz podczas kręcenia kierownicą na postoju (przy sporym skręceniu).

    Stuk jest dość sprężysty, tzn słychać uderzenie i przez moment słuchać jakby sprężyna wracała do siebie.

    Co to może być? Proszę o porady.

    Gumy stabilizatora, tuleje wahaczy są w tym kole praktycznie nowe.

  • na 99% łożysko macphersona , aby się przekonać weż na postoju złap rękoma za sprężynę a druga osoba niech pokręci kierownicą jeżeli to łożyski to poczujesz jak po sprężynie przenoszą się stuki ,u mnie tak bylo z lewej strony sam dałem radę jedną ręką za kierownicę a drugą za sprężynę .powodzenia

  • Tak jak napisał skodzian łożysko makphersona do wymiany postaraj się zbadać to i wymienić jak najszybciej gdyż jeśli już odgina sprężynę to w końcu ją złamie i będzie jeszcze do wymiany sprężyna, a łożysko kosztuje jak dobrze pamiętam 38 złotych oryginał i 1,5 godzinki spokojnej roboty na każdą strone

  • witam
    miałem ten sam problem, jak wyżej koledzy piszą jest to zatarte łożysko McPersona, ale dodatkowo sprawdź też czy do wymiany przy okazji nie będziesz miał całego mocowania amortyzatora do karoserii (komplet z gumą), przy okazji mozesz go sobie wymienić, ja musiałem wymienić i łożysko i mocowanie (guma była już wybita) .

  • [quote="andrzejk26"]łożysko kosztuje jak dobrze pamiętam 38 złotych oryginał [/quote]
    SAMO łożysko - ja proponuję wymienić komplet (ok. 80-90 zł) gdyż u mnie rozkalibrował się otwór w którym jest przykręcany amortyzator, co skutkowało takimi objawami że mechanicy ręce rozkładali ... a można od razu to wykluczyć.

  • u mnie działo sie to samo wiec dzis wymieniłem łożysko na mcpersonie koszt łożyska 40zł i ok 1.5 godzinki wymiana 2 łożysk na obu mcpersonach

  • skończyło się na wymianie łożysk, pękniętych sprężyn oraz wszystkich gum i uszczelek z tym związanych - 200 zł części i 4 h robocze