Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Swiatło stop

Temat utworzony · 28 Posty · 10810 Wyświetlenia
  • Nie działają mi światła stop, świeci się tylko 3 światło i co dziwne nawet przy wyłączonym hamulcu. Przed rokiem wymieniłem włącznik świateł stop, nie pamiętam czy wtedy paliło się światlo na szybie czy nie. Może ktoś z was miał taki problem?

    Pozdrawiam
    Mariusz

  • A sprawdziłeś czy nie spaliły Ci się 2 żarówki w jednym czasie, bo jeśli trzecie działa to czujnik przy pedale raczej bym wykluczył. Natomiast sprawdź czy pedał Ci odbija do końca bo coś dziwne, że świeci przy puszczonym hamulcu.

  • Napewno nie są to żarówki, tylko wącznik stopu pod pedałem hamulca.
    Roboty z wymianą nie ma dużo tylko trzeba uważać bo są dwa rodzaje i dopuki go nie wymątujemy mie wiadomo jaki jest u nas w samochodzie.
    Muszę jeszcze skasować kody będów samodiagnozy ze sterownika silnika, ale w ASO w Warszawie chcą 95zl. !!!

  • [quote="marart"]Muszę jeszcze skasować kody będów samodiagnozy ze sterownika silnika, ale w ASO w Warszawie chcą 95zl. !!![/quote]

    Poza ASO kosztuje to flaszeczkę i po sprawie :piwo: <!-- s:piwo: -->

  • [quote="MirekS"]Poza ASO kosztuje to flaszeczkę i po sprawie [/quote]
    flaszka dla ciebie za adres w Warszawie, a nawet dwie:)

  • [quote="marart"][quote="MirekS"]Poza ASO kosztuje to flaszeczkę i po sprawie [/quote]
    flaszka dla ciebie za adres w Warszawie, a nawet dwie:)[/quote]

    Adres mogę podać ale w Kraku 🙂 , Wawy nie znam :rozpacz: , może ktoś z miejscowych da cynk :niepewny: <!-- s:niepewny: -->

  • Można kasować w warsztacie;
    Dawidy ul. Śliska 1a
    tel. 606 666 000
    to przy ul. Baletowej (połączenie Ursynowa z Raszynem)

    gdzie te flaszki??? 🆗 <!-- s🆗 -->

  • to niech mi ktos jeszcze powie gdzie moze zrobic to za flaszke na slasku a dokladniej Sosnowiec lub okolice katowic Stawiam 2 flaszki 😛 🙂 i :piwo: <!-- s:piwo: -->

  • Witam Fabiowiczów!!!
    Czy ktoś z Was może miał taki przypadek że spaliły mu się w tym samym czasie obydwie żarówki "stopy" co, jak mi powiedziano w serwisie- również powoduje że ten na szybie nie działa 😞 <!-- s:( --> .
    Wydaje mi się to dziwne, gdyż nie powinno tak być (choćby ze względów bezpieczeństwa) 😞
    Pytam dlatego bo już w przeciągu 5 lat wymieniałem 3x "czujnik stopu"który notorycznie wysiada 😕 - i właśnie objaw zawsze jest taki sam : zapala się kontrolka EBC i z tyłu "widzę ciemność" 🙂 czujnik był na gwarancji i byłoby za free a tak za wymianę żarówek w autoryzowanym serwisie 64 zeta . Zastanawiam się czy nie wpuścili mnie ... w maliny :zly:
    Czy spalone żarówki po obu stronach powodują że nie ma nawet stopu na tylnej szybie ...?

  • trzeba było te żarówki wymienić samemu... to żadna większa filozofia... Portfel by nie ucierpiał tak bardzo... odnośnie 3 stopu Ci nie powiem... może kiedyś zrobie test... wykręce żarówki i sprawdzę ale powinien działać. Jaki sens miałoby gdyby Ci sie przepaliła pozycyjna z przodu i zgasłyby Ci wszystkie pozycyjne w aucie?

  • Pierwsze co bym pomyślał gdyby był "STOP" na tylnej szybie,to właśnie to żeby zajrzeć do żarówek, ale...z tyłu była całkowita ciemność :zabawa: i mając już 3xwcześniej ten sam objaw .(świeci się EPC i nie ma żadnego stopu) nie pomyślałem że tym razem to nie czujnik a przepalone żarówki 😞 <!-- s:( -->

  • [quote="marart"]flaszka dla ciebie za adres w Warszawie, a nawet dwie[/quote]

    No to mam flaszkę.... W-wa ul. Gościeradowska. Warsztat z kompem i vagiem ok 50 zeta za kasowanie odczyt itd. To jest konkretnie na siekierkach przy kościele obok przystanku autobusowego.

  • [quote="kol_olecko"] za wymianę żarówek w autoryzowanym serwisie 64 zeta . Zastanawiam się czy nie wpuścili mnie ... w maliny :zly: <!-- s:zly: -->
    Czy spalone żarówki po obu stronach powodują że nie ma nawet stopu na tylnej szybie ...?[/quote]

    Niedawno kupowałem żarówkę zapłaciłem okrągłą złotówkę, czyli krótko mówiąc za wymianę skasowali Cię 62 zł :szok: - bez komentarza ...

    Czy obie spalone żarówki powodują nie świecenie trzeciego stopu nie wiem, [b]gory[/b] sprawdzi to napisze.

  • też mi nawalił czujnik stopu, oczywiście kontrolka EPC zaświeciła. Rozebrałem wszystko, wyciągnąłem czujnik, wysunąłem ten trzpień do końca, czujnik z powrotem zamontowałem. Światła świecą, kontrolka zniknęła 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="MirekS"]
    Czy obie spalone żarówki powodują nie świecenie trzeciego stopu nie wiem, [b]gory[/b] sprawdzi to napisze.[/quote]

    przy przepalonych żarówkach - na trzecim swietle na klapie lampki tylko po zewnętrznej stronie się świecą nawet gdy nie hamujemy... a gdy sie naciśnie pedał hamulca wtedy stop sie cały świeci.

  • Dzięki [b]kapi[/b], za cenną info kiedyś może się przydać 🙂 <!-- s:) --> .

  • Witam!!!
    Mam mały problem ze światłami stop. Cały czas świecą. Prawdopodobnie padł czujnik stop. Mam w związku z tym małe pytanka:
    Czy nowo zakupiony czujnik należy instalować przy odłączonym zasileniu (odłączony akumulatory) czy nie?
    Czy po zainstalowaniu nowego czujnika trzeba go jeszcze jakoś regulować (blokować?)?

  • [quote="miropj"]Witam!!!
    Mam mały problem ze światłami stop. Cały czas świecą. Prawdopodobnie padł czujnik stop. Mam w związku z tym małe pytanka:
    Czy nowo zakupiony czujnik należy instalować przy odłączonym zasileniu (odłączony akumulatory) czy nie?
    Czy po zainstalowaniu nowego czujnika trzeba go jeszcze jakoś regulować (blokować?)?[/quote]

    Ja wymieniałem dwa tygodnie temu ten czujnik, nie ma potrzeby odłączania akumulatora ani bliżej niesprecyzowanej dodatkowej regulacji.

    Pozdrawiam
    Luku

  • Witam!!!
    Zainstalowałem czujnik i wszystko jest OK :super: <!-- s:super: -->
    Najwięcej czasu zajmuje demontaż oraz montaż tapicerki. Sama zmiana czujnika to 5 minut i po zawodach.
    :zdrowko:

  • Sprawdź czy dochodzi napięcie do wtyczki ( do odpowiedniego kabla ) przy naciskaniu pedału hamulca.

    pozdro