Witaj na forum Fabia Club Polska

Ile oleju do Fabii??

Temat utworzony · 47 Posty · 46131 Wyświetlenia
  • witam mie interesuje rozmiar klucza do korka w misce olejowej w fabi 1,4 8v 60 koni

  • Jerzyk tu jeszcze coś dodam, jak wymieniasz olej weź pod uwagę, że trochę musi jeszcze wpłynąć do filtra oleju.

  • jak zmniejszyć stan oleju w misce, bez odkręcania korka spustowego?? robiliście kiedyś coś takiego??

    Mam AZQ 47kW i słyszałem że dobrze mieć stan oleju na granicy max lub nawet lekko ponad - to sprzyja łańcuchowi rozrządu... dlatego staram się tak trzymać. Jednak troszkę mi się przelało i nie chcę popsuć uszczelnień... (jestem 2 tyg po wymianie oleju i filtra)

    Myślałem o strzykawce i wężyku... jednak otwór kontrolny (na bagnet) jest za mały, więc może odessać trochę przez filtr?? uda się??

    jakieś lepsze patenty?? nie mam garażu ani kanału 😕 <!-- s:/ --> chodzi o mniej więcej 100 ml

  • heheh nie ma bata musieli cie naciagnac ja w swego Fabiowoza wlewa shell helix 10W40 a banka ma 4L i wierz mi ze dobre pol litra ponad zostaje

  • Ja jak wymieniam olej to zawsze wlewam ok 4,5 litra nowego oleju.

  • [quote="Lavina79"]Ja jak wymieniam olej to zawsze wlewam ok 4,5 litra nowego oleju.[/quote]
    To wlewasz około 0,8 litra za dużo ,ale jak piszesz w innym poście , że robisz wymianę co 100 tys km. i odpalasz auto na gazie to wszystko się może zgadzać :szok: <!-- s:szok: -->

    http://www.skodaczesci.pl/porady/skoda/Fabia/119

  • [quote="abwehry"]jak zmniejszyć stan oleju w misce, bez odkręcania korka spustowego?? robiliście kiedyś coś takiego??

    Mam AZQ 47kW i słyszałem że dobrze mieć stan oleju na granicy max lub nawet lekko ponad - to sprzyja łańcuchowi rozrządu... dlatego staram się tak trzymać. Jednak troszkę mi się przelało i nie chcę popsuć uszczelnień... (jestem 2 tyg po wymianie oleju i filtra)

    Myślałem o strzykawce i wężyku... jednak otwór kontrolny (na bagnet) jest za mały, więc może odessać trochę przez filtr?? uda się??

    jakieś lepsze patenty?? nie mam garażu ani kanału 😕 <!-- s:/ --> chodzi o mniej więcej 100 ml[/quote]

    Ad.: Nie słyszałem innego patentu jak tylko podłożyć miskę, w łapę imbusa, położyć się pod autem , poluzować korek i upuścić oleju...

    Ad2.:Ja też mam AZQ. Olej w tej kosiarce ma być zawsze na max nawet jak minimalnie ponad będzie to też nic się nie stanie. Pamiętaj, że jak odpalasz zimne auto to pozwól ,,jej'' chwilę popracować na wolnych obrotach tak, aby pompa oleju miała czas na zassanie go do układu i odpowiednie naciągnięcie łańcuszka rozrządu dopiero ruszaj w drogę. Olej ma być zawsze MAX.