Witaj na forum Fabia Club Polska

Vmax dla 1,9 TDI (filmik)

Temat utworzony · 23 Posty · 17064 Wyświetlenia
  • Bardzo pozytywnie...

    Będzie zmiana IC :?: <!-- s:?: -->

  • Ach marzy mi się TDI 🙂 <!-- s:) --> .
    Filmik spoczko, do czerwonej kreski widzę nie doszło, no i zużycie nawet ładnie widać 14 literków przy tej prędkości to nie zły wynik, benzyniak miałby więcej.

  • Wynik piekny i rzeczywiscie zapas jeszcze byl. Ponadto pelny bak troche obciazyl autko.
    Piekna ta niemiecka 😉 autostrada, az chce sie docinac :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

  • [quote="terminator"]Ja mam seryjny ATD 1.9TDI 101KM, ze sportowym jedynie filtrem powietrza. Koła 15cali 195/50.
    Myślałem zawirusować kompa ale boję się o skrzynkę biegów, ma za mały zapas wytrzymałości na zwiekszenie momentu.

    Zapuyam przy okazji, ty masz z tyłu bębny w hamulcach czy tarcze? Bo z książki wynika że ATD w hatchbacku powinny mieć tarcze a u mnie są bębny, ale właśnie będę zmieniał tył na tarcze: zaciski, jarzmo, końcówka przewódu hamulcowego i inne linki od rącznego. Reszta jest ta sama. Kupiłem juz tarcze i klocki.[/quote]
    A ja mam tarcze z tylu...

  • [quote="terminator"] ale właśnie będę zmieniał tył na tarcze: zaciski, jarzmo, końcówka przewódu hamulcowego i inne linki od rącznego. Reszta jest ta sama. Kupiłem juz tarcze i klocki.[/quote]

    A jakie koszta takiej wymiany, jesli mozna wiedziec??

    No silniczek TDI jest boski, teraz od czasu do czasu pomykam taty octavka i spalanie w trasie 5l/100km a w miescie ok 5,5l :padam: <!-- s:padam: -->

  • [quote="sontario"]Choć z reguły nie jestem miłośnikiem prędkości, wczoraj postanowiłem na chwilkę sprawdzić ile Fabka pójdzie na autostradzie... :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

    Samochód mnie bardzo pozytywnie zaskoczył 😄

    Warunki pogodowe były dobre (piękne słoneczko), choć dla seryjnego IC temperatura na zewnątrz wynosząca 28 stopni to sporo. Na pokładzie 2 osoby, teren płaski, pełny zbiornik zalany zwykłym Dieslem na Shellu 😄

    Poniższe załączniki prezentują to samo, ale różnią się wagą i jakością filmiku 🙂

    [url=http://www.toya.net.pl/~sontario/Vmax.avi]Vmax - xvid 640x480 - 6,97 MB[/url]
    [url=http://www.toya.net.pl/~sontario/Vmax.wmv]Vmax - windows media video 352x288 - 2,59 MB[/url][/quote]

    jak na taki silnik i taka wage samochodu to chyba szalu nie ma :niepewny:

  • [quote="sontario"][quote="waku"]jak na taki silnik i taka wage samochodu to chyba szalu nie ma :niepewny: <!-- s:niepewny: -->[/quote]

    Hahaha... nawet nie pochwalisz się jakim autem z jakim silnikiem jeździsz Ty? Twój pewnie szalenie jeździ...

    :rotfl: [/quote]

    kolego ten temat nie powstal do tego zeby sie w nim klocic tylko do tego zeby wyrazic opinie na temat twojego v-maxa ktory dla mnie nie jest wielkim osiagnieciem biorac pod uwage ten silnik co do mnie jak przejrzysz troche forum to sie domyslisz czym jezdze nie mowie ze moj silnik jest lepszy od twojego bo nie jest(biorac pod uwage moc mojego i moc twojego to twoj naprawde nie wypada tak wspaniale z vmax) ..ale tez nie twierdza ze moj jest najnajnaj jak stwierdziles przed chwila bo ten silnik stac na duzo wiecej.

  • [quote="Adaś"]Już wkrótce ktoś udowodni że Fabia w najuboższej wersji z 2001 roku będzie bez większego problemu robić 250 km/h... przy kosztach łącznych porównywalnych z cena 1.9 tdi.
    Ale tak czy siak nie zmienisz faktu, że nie jest to zawrotna prędkość 🙂 <!-- s:) --> i zostane przy swoim zdaniu, masz prawo mieć swoje zdanie i to szanuje ale ja również pozwalam sobie je wyrazić.
    🙂 [/quote]

    😉

    [quote="sontario"]... [color=red]totalnie w serii[/color], tyle, że z delikatnie [color=red]zmodyfikowaną charakterystyką silnika.[/color][/quote]

    :oczami:

    [quote="sontario"]...Nie zrozumiałeś tematu, który nie jest wyzwaniem do pojedynków...[/quote]

    dokladnie nie jest ale jest miejscem gdzie kazdy moze wyrazic swoja opinie.

  • [b]Panowie widzę, że zaczynją się delikatne zgrzyty, więc proszę o łagodniejsze wyrażanie swych opinii [/b]:dobani:

  • Chłopaki tak jak pisze Mirek prosze o spokój, chłoapk pojechał 220 km/h nikt sie nie grzeje...

    Adas wątpie ze pojedziesz 250 km/h czym gdzie tuning silnika ograniczył sie do wgrania programu... domyślam sie co masz na myśli mówiąc [b]"Już wkrótce ktoś udowodni że Fabia w najuboższej wersji z 2001 roku będzie bez większego problemu robić 250 km/h"[/b] ale mówimy tutaj o silniku który jest w fabii seryjnie 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="Adaś"]Już wkrótce ktoś udowodni że Fabia w najuboższej wersji z 2001 roku będzie bez większego problemu robić 250 km/h... przy kosztach łącznych porównywalnych z cena 1.9 tdi.
    Ale tak czy siak nie zmienisz faktu, że nie jest to zawrotna prędkość 🙂 <!-- s:) --> i zostane przy swoim zdaniu, masz prawo mieć swoje zdanie i to szanuje ale ja również pozwalam sobie je wyrazić.
    🙂 [/quote]

    A mi starczy,że moja jedżie 160km/h i nie mam o to żalu... Jak na taki silnik(nie pierwszej już młodości) i "buty" 2055516" które też trochę przekłamują dla mnie jest git. Tylko to spalanie przy tej prędkości wywołać może zawał(12.2l)Pb wg.komp.pokładowego.

    Czekam Adaś jak zobaczę twoją fabkę z 250km/h.. :hyhy:

    Nasze silniczki są takie same.. :rotfl:

  • [quote="DAX"][quote="Adaś"]Już wkrótce ktoś udowodni że Fabia w najuboższej wersji z 2001 roku będzie bez większego problemu robić 250 km/h... przy kosztach łącznych porównywalnych z cena 1.9 tdi.
    Ale tak czy siak nie zmienisz faktu, że nie jest to zawrotna prędkość 🙂 <!-- s:) --> i zostane przy swoim zdaniu, masz prawo mieć swoje zdanie i to szanuje ale ja również pozwalam sobie je wyrazić.
    🙂 [/quote]

    A mi starczy,że moja jedżie 160km/h i nie mam o to żalu... Jak na taki silnik(nie pierwszej już młodości) i "buty" 2055516" które też trochę przekłamują dla mnie jest git. Tylko to spalanie przy tej prędkości wywołać może zawał(12.2l)Pb wg.komp.pokładowego.

    Czekam Adaś jak zobaczę twoją fabkę z 250km/h.. :hyhy:

    Nasze silniczki są takie same.. :rotfl: [/quote]

    hmmm 60km i max 160 :niepewny: ... hmmm => http://www.fcl.pl/forum/viewtopic.php?t=978

  • [quote="waku"]hmmm 60km i max 160 :niepewny: ... hmmm => http://www.fcl.pl/forum/viewtopic.php?t=978<!-- m -->[/quote]

    Moze wlasie to jest przyczyna twojego wysokiego spalania waku 🆒
    Robiles cos poizniej w tym temacie??

  • [quote="Zygus"][quote="waku"]hmmm 60km i max 160 :niepewny: ... hmmm => http://www.fcl.pl/forum/viewtopic.php?t=978<!-- m -->[/quote]

    Moze wlasie to jest przyczyna twojego wysokiego spalania waku 🆒
    Robiles cos poizniej w tym temacie??[/quote]

    tu odp http://www.fcl.pl/forum/viewtopic.php?t=1515&start=15

  • 220km/h to rzeczywiście żaden wynik autem które wg katalogu powinno jechać max 186 😉 <!-- s;) -->

    Kurcze, ja chyba mam jakąś popsuta ta fabkę bo swoją na seryjnym silniku nigdy nie mogłem przekroczyć 200km/h. A już słyszłałem od wielu osób z silnikiem ATD że pojechali ok. 220.

    Aporpos skrzyni 6 biegowej musze cię zmartwic ale 6 bieg jest tam prawktycznie taki sam jak 5 u nas, więc szybciej nie poleciałbyś. Super że wyciągneła tyle seryjna fabia ATD ale jakos nie wierzę że nawet gdybys miał dłuższy 5 bieg pojechałbys szybciej, miedzy 220 a 230km/h na prawdę jest przepaść jeśli chodzi o opory powietrza itp.

    ps. sorki, masz chipsa, zapomniałem 🙂 Tak czy inaczej nawet z chipsem pojechać pow 220 to jest problem. przy 150KM jest juz łatwiej. Zresztą po cholere latać z takimi prędkościami, dla mnie 130 do jazdy na codzien to max (w trasie), a 220-240 to tylko przy wyprzedzaniu lub ściganku.

  • [quote="McsEb"]220km/h to rzeczywiście żaden wynik autem które wg katalogu powinno jechać max 186 😉 <!-- s;) -->[/quote]

    no zobacz a u mnie jest predkosc max 157 czyli tyle co jade spokojnie na 4 😉

  • [quote="waku"][quote="McsEb"]220km/h to rzeczywiście żaden wynik autem które wg katalogu powinno jechać max 186 😉 <!-- s;) -->[/quote]

    no zobacz a u mnie jest predkosc max 157 czyli tyle co jade spokojnie na 4 😉 [/quote]
    Sorry, jak to pisałem nie zauwazyłem że auto miało zmieniony program.

  • [quote="sontario"]Czy większe koła mają duży wpływ na prędkość? Ja mam seryjnie 185/60/R14 i zastanawiam się nad 15-tkami w alufelgach....[/quote]

    Odpowiednikiem tych kół jest 195/50/15

  • [quote="sontario"]Z tą skrzynią to mnie zaskoczyłeś. To nie jest ta sama co do Octy 130 KM kładą? Zasugerowałem się właśnie tym, bo jeżdżę trochę Octą ASZ i naprawdę ten 6-ty bieg to przyjemność. 3 tys rpm i 180 na budziku.... Gdybym tak miał we Fabii to samochód jeszcze szybciej by jeździł, ale takiej konieczności już nie ma. [/quote]
    W fabii RS przed 04' była trochę dłuższa skrzynia, po 04' jest skrócona co przekłada się na jeszcze lepsze przyspieszenie ale troszę wyższe spalanie.

    [quote="sontario"]
    Czy większe koła mają duży wpływ na prędkość? Ja mam seryjnie 185/60/R14 i zastanawiam się nad 15-tkami w alufelgach....[/quote]
    na 15" przede wszystkim jest sztywniej, auto lepiej sie prowadzi. w 15" 195/15/15 jesli chodzi o osiągi i Vmax auto będzie jeździło praktycznie tak samo.

  • [quote="EL"]Sontario.. narazie 130 Ci wystarczy za jakis czas stwierdzisz ze to nie jedzie :rotfl: <!-- s:rotfl: -->[/quote]

    Apetyt rosnie wmiare jedzenia 😄
    Na poczatku pewnie te 100KM bylo wystarczajace