Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Łożysk i przeguby - temat zbiorczy

Temat utworzony · 99 Posty · 26192 Wyświetlenia
  • Padło mi łożysko w prawym przednim kole i szumi oj...mocno i nowy wydatek :rozpacz: <!-- s:rozpacz: --> tym bardziej, że trzeba go wymienić wraz z piastą.

  • Ile kiosów juz zrobiłes ?
    mi też cos szumi ale myślę ze to szczeki z tyłu

  • [quote="Thomas 74"]Ile kiosów juz zrobiłes ?
    mi też cos szumi ale myślę ze to szczeki z tyłu[/quote]

    87 tys mam nabite. Bezpośrednio od źródła wiem, że łożycha lecą właśnie w okolicach 90 tys, niestety taka przypadlosć fabii, łatwo to sprawdzić, podnieś autko do góry i zakręć kołem, jeśli łożysko to go usłyszysz z tyłu co najwyżej to może Ci się zapiec rozpieracz nic poza tym.

  • No włąśni tak dokońca niewiem Hampel jest dobry ale jak leciutko naciśniesz do przodu to takie uszucie jak by cię cuś z tyłu trzymało i puszczało trzymało i puszczało (10razy szybciej niż to czytasz) 😄 ktośmi mówił że to pył ze szczęk podszedł i to to jakoś nie chce mi się wierzyć ale meches to ja nie jestem pozatym to włąśńie dziśąj padł mi czujnik temp . :zalamany: :zalamany: :zalamany: <!-- s:zalamany: -->

  • Mirek Jutro dzwonię do kolesia i pytam jak coś bede wiedzieć dam znać
    A dzwoniłeś na Christo botewa Rybitwy ponoc tam jest dobra Hurtiownia z cześciami do skody.

  • [quote="Thomas 74"]Mirek Jutro dzwonię do kolesia i pytam jak coś bede wiedzieć dam znać
    A dzwoniłeś na Christo botewa Rybitwy ponoc tam jest dobra Hurtiownia z cześciami do skody.[/quote]

    Nie mam tam kontaktu jakbyś mógł to daj jakieś namiary, bo jutro chcę już zakupić i wymienić bo huczy, że hej. Narazie z ceną zszedłem do 158 zł plus 50 zetów wymiana, bo wolę się za to nie brać sam bo mógłbym mieć później problem bez odpowiedniego ściągacza.

  • Adres Hurowni Pomuliłem ulice Znaczy nazwy
    Deko Sp.j.
    30-833 Kraków, ul. Obrońców Modlina 9 - woj. małopolskie
    tel. 012 653 26 62, fax 012 653 26 62

    A to numer Mojego mechesa Specjalizuje się w Skodach
    Może znajdzie ci coś taniego
    Ireneusz Porębski
    501702650

  • [b]Thomas 74[/b] wielkie :padam: <!-- s:padam: --> , jutro się skontaktuję i spróbuję coś ponegocjować.

  • [b]Thomas 74 [/b]- dzwoniłem tam i dowiedziałem się, że koszt to 182 zł
    [b]Zygus[/b] - w interze krzyknęli 350 zł :szok: , nawet jakby odjąć od tego 20% dla FCP to kosztowałoby 280 :przestraszony: <!-- s:przestraszony: --> .
    Pojechałem więc do [b]mojego[/b] sklepu i kosztowało mnie 157,50 zł, mówię oczywiście o oryginalnych częściach 🙂 . Teraz przyjdzie czekać jak padnie z drugiej strony 😛 .

  • Git Mirku ty masz może kombi i byłęś dziś w pobliżu os. Na skarpie rano?

  • [quote="Thomas 74"]Git Mirku ty masz może kombi i byłęś dziś w pobliżu os. Na skarpie rano?[/quote]

    Nie ja mam hatbacka, a w hucie rzadko bywam :zawstydzony: <!-- s:zawstydzony: -->

  • Po zalozeniu felg zaczelo mocno szumiec w aucie.. Poczatkowo myslalem ze to opony - albo zalozone zle, albo za duzy bieznik. Niestet moje opony nie sa kierunkowe, a jesli chodzi o bieznik to tez zaczynam watpic powoli, bo wydaje mi sie ze buczy tylko z mojej strony :niepewny: <!-- s:niepewny: -->
    Jak moge sie upewnic, czy to lozysko na 100% zeby mnie w ASO nie zbyli ??
    Jak podniose auto i zakrece kolem i bedzie szumialo to bedzie lozysko? A co jesli nie bedzie szumialo?
    help 😕

  • [quote="wolfmk"] jesli chodzi o bieznik to tez zaczynam watpic powoli, bo wydaje mi sie ze buczy tylko z mojej strony [/quote]
    Dźwięki w aucie rozchodzą się bardzo dziwnie i czasami trudno zlokalizować skąd pochodzą.

    [quote="wolfmk"]Jak podniose auto i zakrece kolem i bedzie szumialo to bedzie lozysko? A co jesli nie bedzie szumialo? [/quote]
    Czy te opony to nówki, czy już jeździłeś na nich?
    Jeśli na podniesionym aucie nie będzie szumiało a opony były już jeżdżone to obejrzyj bieżnik, czy nie jest wyząbkowany (na tylnej osi się najbardziej ząbkują). U mnie się wyząbkował i szumi i buczy dokładnie tak jak lubi buczeć łożysko (a na zimówkach było o niebo ciszej).
    Może u Ciebie też w tym tkwi problem.

    Druga sprawa, nie wiem czy z alusami to możliwe, ale kiedyś jak znajomemu ukradli kołpaki (P206) i kupił jakieś nieoryginalne z zupełnie innym wzorem niż fabryczne. Od tego czasu zaczęło szumieć - okazało się, że wzór otworów w kołpakach powodował zawirowania powietrza i buczenie. Nie wiem czy z aluskami to możliwe, ale może to one są takie "muzykalne". Choć o tyle o ile kołpaki robi byle rzemieślnik w szopie i ma w nosie co się dalej będzie działo to już felgi raczej są testowane pod tym kątem - a przynajmniej powinny.

  • miałem buczenie po zimie jak zalozylem letnie opony przejechane ok 50k km, wyly tak ze sie jechac nie dalo, myslalem ze to lozysko ale pomogla wymiana opon na nowe i nie wiem co tańsze by bylo...

  • Łożysko najłatwiej sprawdzić w sposób taki, że podnieść autko do góry i zakręcić ręcznie kółkiem jak szumi sprawa jasna, jak nie to jest oki.

  • [quote="abenek"][b]MirekS[/b] a czy łożysko słychać skręcając czy przy jeździe na wprost?[/quote]

    I tak i tak z tym, z tym że jak przy skręcie to już bardziej chyli się do wymiany.

  • Łożyska czekają już na półce wraz ztylnymi amorkami na wymianę, niestety z braku czasu muszą poczekać do poniedziałku.

  • No i po sprawie -łożyska z przodu dziś wymienione wraz z tylnymi amortyzatorami. Fabia znów śmiga jak nowa. 🙂 <!-- s:) -->

  • No to wspaniale :hurra: , oblejmy dalszą bezawaryjność :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->

  • Już oblałem dziś 🙂 :piwo: <!-- s:piwo: -->