Witaj na forum Fabia Club Polska

Skrzywiona belka

Temat utworzony · 18 Posty · 6495 Wyświetlenia
  • Na przegladzie okazalo sie ze mam skrzywiona belke z lewej strony z przodu, co powoduje ze opony z przodu scinaja sie od srodka.
    co mam z tym zrobic, da sie to naprawic jakos mniejszym kosztem, czy trzeba taka belke wymienic??
    W ASO doradzono mi by zglosic to jako szkode i wziasc kase z autocasco. Co wy na to?? Co robic??

  • Widocznie widac ze jest krzywa, robilem przeglad roczny, sciagneli kola, to moze zauwazyli.
    Na allegro belka nowa orginalna, tyle ze tylnia kosztuje 2000 zl :szok: <!-- s:szok: -->

  • [quote="Zygus"]... tyle ze tylnia kosztuje 2000 zl :szok: <!-- s:szok: -->[/quote]

    to nic .. za katalizator (kawalek blachy) w jednym ASO mi powiedzieli 2400 zl a w drugim 4000 zl :szok: :szok: poj..lo ich !!

  • [b]Wojtas[/b] kup zamiennik za około 400 zł.
    [b]Zygus[/b] droga ta tylnia belka :przestraszony: <!-- s:przestraszony: --> . Jak znajdziesz przednią na alegro to daj link bo nie kumam która to część.
    O jakiej Ty belce piszesz bo naprawdę nie kumam. Belka jest ale z tyłu, ale z przodu :szok: . Jak Ci tnie gumy proponuję sprawdzić geometrię podwozia.

  • Przednia jest rowniez na allegro. O ile o to wogole chodzi, bo sam za bardzo nie wiem :zawstydzony: <!-- s:zawstydzony: -->
    http://www.allegro.pl/item92165051_belka_zderzaka_przedniego_skoda_fabia_.html

    O dziwo ta kosztuje 79zl. Juz sam nie wiem. Ale nowa napewno jest sporo drozsza.

    [quote="MirekS"]Jak Ci tnie gumy proponuję sprawdzić geometrię podwozia.[/quote]

    No wlasnie powiedzieli mi ze nie ma sensu robic geometrii dopoki nie zrobi sie z ta belka :zdziwko:

  • A gdzie w przednim zawieszeniu jest belka?:).

  • [b]Zygus[/b] to co masz na alegro to jest wzmocnienie przednie znajdujące się pod zderzakiem, jest ono montowane do podłużnic auta i jeśli Ty masz to skrzywione :przestraszony: <!-- s:przestraszony: --> to to autko musiało mieć dobrą czołówkę w przeszłości. Poza tym ta część nawet zakładając, że jest skrzywiona, pociągła za sobą całe podłużnice, a wtedy to możesz postawić tylko krzyżyk na geometrii tego auta. Prponuję jedź jeszcze raz do tego całego intera i niech Ci czarne na białym wytłumaczą o co im chodzi, bo według mnie to chcą Cię po prostu naciągnąć i tyle. Jeszcze raz powtarzam w przednim zawieszeniu nie ma belki.

  • Dzis sie dowiedzialem troche wiecej. Nie jest to naszczesci et abelka z allegro, ktora pokazalem 😄 <!-- s:D -->
    Chodzi o belke, tak jak mowi PIO gdzies przy wahaczu. Narazie w ASO ja troche wyprostowali, tak by wahacz o nia nie uderzal (czy cos w tym stylu)
    Jesli chodzi o dziury, to sztuka jest nie wpadniecie w zadna z nich. Niestety takie mamy drogi w naszym kraju.
    Moja fabke poza mna uzytkuje moja siostra od czaasu do czasu. Jezdzi jednak ona ostroznie i stara sie omijac dziury. Wiec udzial w pokrzywieniu tej belki mamy po 50%.
    Popoludniu ma dzwonic koles z serwisu, bo mial sie dowiedziec jaka cena tej belki.
    Dodatkowo przy wymianie dochodzi zrobienie geometrii, co w ASO kosztuje 120zl wiec koszta spore.
    Jesli sie zdecyduje zrobic to z AC, to i tak raczej bede to robil "sam", moze uda si ewyjsc troche na swoje :rotfl:

  • [quote="Zygus"]Dodatkowo przy wymianie dochodzi zrobienie geometrii, co w ASO kosztuje 120zl wiec koszta spore.
    [/quote]

    Na Siewnej mają dobry sprzęt do ustawiania geometrii koszt 60 zł. Nie wiem czy dasz radę zrobić to z AC skoro nie masz żadnej dokumentacji ani notatki z policji.

  • [quote="MirekS"]Nie wiem czy dasz radę zrobić to z AC skoro nie masz żadnej dokumentacji ani notatki z policji.[/quote]

    No nie wiem, tak mi powiedziala w ASO ale jakas kobita, wiec pewny nie jestem :rotfl: <!-- s:rotfl: -->

  • Musisz najpierw znależć odpowiednio głęboką dziurę, uzbroić się w aparat zrobić fotki wezwać policję i wtedy z AC problemu nie będzie.

  • Cena tej belki w ASO 1100 :przestraszony: <!-- s:przestraszony: --> zl + wymiana ze zrobieniem geometrii ok 300-400zl.
    Co do zrobienia tego z AC, to musze podejsc do nich i porozmawiac z osoba zajmujaca sie szkodami.

  • [quote="DJ GRZES"]A mozecie sprecyzowac co to za belka za 1100zl[/quote]

    Chodzi o ten gruby odcinek centralnie po środku auta, a pomiędzy wachaczmi to coś nazywają belką. [b]Zygus[/b], a czy mógłbyś w jakiś sposób trzasnąć fotki tego skrzywienia? Poza tym znalazłem Ci dziurę głęboką na 6 metrów, szeroką na 10, myśłę, że spokojnie mógłyś się starać o nowe auto po wjechaniu w nią 😛 <!-- s:P -->
    http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=730097

  • [quote="MirekS"]Chodzi o ten gruby odcinek centralnie po środku auta, a pomiędzy wachaczmi to coś nazywają belką. [b]Zygus[/b], a czy mógłbyś w jakiś sposób trzasnąć fotki tego skrzywienia? Poza tym znalazłem Ci dziurę głęboką na 6 metrów, szeroką na 10, myśłę, że spokojnie mógłyś się starać o nowe auto po wjechaniu w nią 😛 <!-- s:P -->
    http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=730097[/quote]

    Hehehe, dziureczka calkiem spoko, nie ma co :rotfl:

    Fotki postaram sie pstryknac jutro, tylko za bardzo to nie wiem jak to zlokalizowac wogole. troche nei douczony jestem z mechaniki :wstyd:

  • Hmmm, no wiesz prostowac felgi po zimowych szalenstwach to nie nowosc dla mnie, pare razy sie zdarzylo :wstyd: <!-- s:wstyd: -->
    Ale to bylo rok temu, w tym roku nie mialem zadnych przygod. Caly rok przejezdzilem, nic sie nie dzialo.
    Rok temu na przegladzie nic o tym nie mowili, wiec albo stalo sie to teraz na jakiejs dziurze, ktorych pelno, albo stalo sie to rok temu, a oni na poprzednim przegladzie nei zauwazyli tego :oczami:

    Fotki zrobie jednak przez weekend, bo nie mam narazie czasu, wiec wtedy licze Mirek na jakas diagnoze i recepte 😄

  • Ok, a wiesz jak to się jeszcze mogło stać, Ty lub siostra zjeżdżaliście przednimi kołami z jakiegoś krawężnika i w momencie jak przednie koła za szybko zjechały mocno dobiło przód jednak co do tej diagnozy to musiałbym zaglądnąć najprzód pod auto czy jest to wogule możliwe. Zygus będę wkrótce robił całe hamulce w favoritce to może byśmy się umówili i byś wpadł do mnie.

  • [quote="MirekS"]Zygus będę wkrótce robił całe hamulce w favoritce to może byśmy się umówili i byś wpadł do mnie.[/quote]

    Oki, to jak bedziesz robil to daj znac to podjade do ciebie, to przynajmniej obejrzysz co i jak.
    A jesli to nie bedzie za szybko to wtedy bym zmienil rowniez klocki u siebie z Twoja pomoca.

  • Wczoraj bylem u Mirka na ogledzinach.
    Okazalo sie ze to nic takiego, wiec nie wymieniam.
    Rzeczywiscie jednak "belka" jest troche wgnieciona, ale nie pokrzywiona. Zreszta to porzadny kawal stali, to musi byc trwaly 😛 <!-- s:P -->