Witaj na forum Fabia Club Polska

Przeglądy serwisowe

Temat utworzony · 254 Posty · 109627 Wyświetlenia
  • [quote="MirekS"]Tak, wynosi 0zł plus moja dniówka spędzona w garażu przy sączącym się browarku :zdrowko: <!-- s:zdrowko: --> .[/quote]

    Tu niestety masz przewage ktorej ASO nigdy nie odrobi :hyhy:
    Niestety ja przynajmniej nie potrafie zrobic tych czynnosci sam :]

    Ale podliczajac twoje 302 zl za materialy plus moej 240zl za robote w ASO, wychodzi 542 zl, czyli o cale [b]22zl wiecej[/b] niz zaplacilem ja 😛

  • [quote="Zygus"][quote="MirekS"]Tak, wynosi 0zł plus moja dniówka spędzona w garażu przy sączącym się browarku :zdrowko: <!-- s:zdrowko: --> .[/quote]

    Tu niestety masz przewage ktorej ASO nigdy nie odrobi :hyhy:
    Niestety ja przynajmniej nie potrafie zrobic tych czynnosci sam :]

    Ale podliczajac twoje 302 zl za materialy plus moej 240zl za robote w ASO, wychodzi 542 zl, czyli o cale [b]22zl wiecej[/b] niz zaplacilem ja 😛 [/quote]

    No cóż... :zawstydzony:
    :rotfl: :rotfl: :rotfl:

  • [quote="MirekS"]No cóż... :zawstydzony: <!-- s:zawstydzony: -->
    :rotfl: :rotfl: :rotfl: [/quote]

    Ale na wymiane klockow, to bym podjechal do ciebie :padam:
    Ale to w przyszlym miesiacu

  • [quote="Zygus"][quote="MirekS"]No cóż... :zawstydzony: <!-- s:zawstydzony: -->
    :rotfl: :rotfl: :rotfl: [/quote]

    Ale na wymiane klockow, to bym podjechal do ciebie :padam:
    Ale to w przyszlym miesiacu[/quote]

    Oki 🙂

  • [quote="Fabian"]Czy w ASO możliwa jest wymiana płynu hamulcowego bez odpowietrzania układu przy poszczególnych kołach? Mam wątpliwości czy ta usługa została u mnie prawidłowo wykonana.[/quote]

    Jesli masz zastrzezenia to wal spowrotem do ASO. Tylko moze od razu popros kierownika serwisu do rozmowy.
    Oni nie widza wszytskie co sie dzieje na serwisie, ale to oni sa odpowiedzialni za serwis.

    Dodaj ze korzystasz z forum internetowego uzytkownikow Fabii i ze jak ci nei poprawia tego to "pochwalisz" ten serwis w necie :rotfl: <!-- s:rotfl: -->
    Mysle ze ten amlutki szantaz pomoze :rotfl:

  • [quote="Fabian"]Ponieważ nie mam zamiaru tego tak zostawić stąd pytanie, czy możliwa jest i czy jest to prawidłowa operacja - bez odpowietrzania przy kołach?[/quote]

    Nie.

    [quote="Fabian"]Jeśli tak to robią, to na mój chłopski rozum ta usługa nie może być wykonana dobrze, bo stary płyn i tak pozostał w instalacji w tych dalszych odcinkach.[/quote]

    No i zarazem sam sobie odpowiedziałeś. Ja bym na Twoim miejscu nie odpuścił.

  • i tu je dowód że serwisy to qrwa mać złodzieje.

  • [quote="Fabian"]Po długim oczekiwaniu na odpowiedź w sprawie wymiany płynu hamulcowego, serwis realizujący tę usługę odpowiedział tak:

    "Płyn w układzie hamulcowym został wymieniony prawidłowo z zastosowaniem urządzenia podciśnieniowego, które umożliwia wymianę płynu bez konieczności odpowietrzania układu"

    Ponadto zarzuciłem serwisowi, że ocenę nadwozia przeprowadził bez jego umycia. Dodam, ze auto było naprawdę brudne - pogoda była deszczowa i jeszcze prawie zimowa bo padał deszcz ze śniegiem. Do serwisu jechałem ponad 60 km, a wcześniej auta nie myłem chyba z miesiąc. W odpowiedzi uzyskałem takie wytłumaczenie:

    "Faktem jest iż nie dokonaliśmy umycia auta przed dokonaniem czynności przeglądowych jednak stan zabrudzenia nadwozia umożliwiał sprawdzenie powłoki lakierniczej i ewentualnych uszkodzeń"[/quote]

    W ASO nie ma rzeczy niemożliwych :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

  • Zgadza się, że

    W ASO nie ma rzeczy niemożliwych !!!
    Kolejny przykład:

    [b][color=blue]Przegląd mojej Fabii po 30 tys i 1-roczny[/color][/b]

    1. Dzwoniłem do ASO w okolicy Krakowa i:
      a) Emida ok. 500 zł.
      b) Murawski Wieliczka ok 550 - 600 zł.
      c) InterAuto Kocmyrzowska ok. 460 zł.
      d) InterAuto Zakopiańska ok 390 zł.

    Zgadnijcie gdzie pojechałem?????? oczywiście na Zakopiańską

    1. Oczywiście orjentacyjne ceny podane są bez znizek 5% i 10%

    2. [b]Mój rachynek brutto z rabacikiem = [color=blue]361,22zł.[/b][/color]

    a) pakiet smarujący 6,31 (w tym 10% rabatu)
    b) przegląd po 30 tys km 153,17 zł (10%)
    c) olej silnikowy Mobil 1 OW/40 115,52 zł. (5%)
    d) pierscien uszczelniajacy 0,73 zł. (5%)
    e) wkład przeciwpyłkowy 51,99 zł. (5%)
    f) wklad filtra oleju 33,50 zł. (5%)

    1. Co mnie zaskoczyło? To różnica po miedzy cenami tego samego ASO tylko na dwuch końcach miasta! Ale to dobrze dla klientów, gdyż jest konkurencja.

    2. [size=150]Jest jeszcze jedna rzecz, któa mnie dopiero dzisiaj kilka dni po przeglądze zastanowiła, mianowicie tym razem [b]wlano mi olej MOBIL 1 OW/40 dotychczas miałem MOBIL 1 5W/50.[/size][/b]

    [size=150][b]Moje pytanko: [color=red]Czy to lepiej dla silnika, czy nie?[/color][/b][/size]

  • [quote="Fasolka"]4. Co mnie zaskoczyło? To różnica po miedzy cenami tego samego ASO tylko na dwuch końcach miasta! Ale to dobrze dla klientów, gdyż jest konkurencja.[/quote]

    To normalna sprawa. Zobacz na stacje benzynowe. Rozne pkt miasta(kraju) i jakie roznice w cenie. Mowa o tych samych koncernach. Wszystko zalezy od tego jakie dealer ponosi koszta.
    Mozliwe tez, ze na zakopianskiej sa nizsze ceny, gdyz jest to najmlodszy serwis w Krakowie.

  • [quote="Fasolka"]5. [size=150]Jest jeszcze jedna rzecz, któa mnie dopiero dzisiaj kilka dni po przeglądze zastanowiła, mianowicie tym razem [b]wlano mi olej MOBIL 1 OW/40 dotychczas miałem MOBIL 1 5W/50.[/size][/b]

    [size=150][b]Moje pytanko: [color=red]Czy to lepiej dla silnika, czy nie?[/color][/b][/size][/quote]

    W nowym silniku niekorzystne są takie zmiany.

  • Co w takim razie [size=150][color=blue]MirekS[/color][/size] proponujesz...

    Zapytać ASO, to które robiło przegląd i to poprzednie, czy poczekać do nastepnego przegladu za jakieś 5-6 miesięcy???

    Sprawdziłem na stronie Mobil1

    http://www.mobil.pl/Poland-Polish/LCW/Products_Services/Auto_Synthetics.asp<!-- m -->

    oleje są podobne, niemniej jednak wydaje mi się, iż ten poprzedni był chyba lepszy...
    lecz nie wiele sie na tym zanam, aby nie powiedzieć, że wcale :zawstydzony: :zawstydzony:

  • Ja bym się ich zapytał dlaczego zrobili to bez Twojej zgody. W końcu to Twój wózek.
    Ktoś tu na forum kombinował z olejami jednak nie pamiętam kto, trzeba by przejrzeć archiwum i skończyło się to dla niego tym, że silnik zaczął brać olej i to ochyba dość sporo. Ja bym do nich pojechał i zarządał wlania oleju takiego jak był. Oleje mają różne specyfikacje jeśli chodzi o lepkość i każda zmiana oleju może spowodować rozpuszczenie nagarów starego co w dalszej eksploatacji prowadzi do rozszczelnienia jednostki napędowej.
    "Znacząco wydłuża żywotność silnika i utrzymuje go w czystości" - Takie zdanie jest na stronce którą podałeś, tyczy się to oleju 0W40. Przy oleju 5W50 go brak. To właśnie trzymanie w czystości to jest rozpuszczenie nagarów.
    W Twoim przypadku oba oleje są jednej firmy, ale to nie zmienia faktu, następnym razem pojedziesz i naleją Ci niewiadomo jakiego jeszcze badziewia nie pytając Cię o zdanie, a w końcu Ty za to płacisz.

  • Mi stuknelo juz 60 tys. i postanowilem tym razem NIE-skorzystac z uslug autoryzowanej stacji. Podaje koszty jakie ponioslem:

    • olej Mobil1 0W-40 95zl (4l) ->ASO ok. 160 zl za 3 litry
    • filtr oleju 25 zl (oryginal)
    • filtr przeciwpylkowy (zamiennik) 25 zl ->ASO ok 40 zł.
    • laczniki stabilizatorow (zamienniki) 60 zł. + robocizna = 100 zł -> ASO laczniki + wymiana = 250 zł
      Lacznie oszczednosci wyniosly: ok 200 zł.
      Filtru powietrza nie musialem wymieniac bo mam wkladke sportowa, a swiece wymienilem 10 tys km temu wiec narazie spokoj. Jeszcze pozostal filtr paliwa + wymiana niektorych plynow np. hamulcowego, ale to juz nie w tym miesiacu.. 🆗 <!-- s🆗 -->
  • Wracając do tematu, to:

    1. Panowie z ASO InterAuto ul. Zakopiańskiej zamiast powiedzieć przepraszam i coś tam.. zaczęli wciskanie kitu, że to jest ten sam olej 0W40 tylko nowszy niż 5W50, ze tę 50 Mobil wycofuje, gdyż były jakieś reklamacje co do składu... jakieś ble ble ble, natomiast ani słowa o tym aby zapytać właściciela pojazdu w tym wypadku mnie.... przy tego typu braku informacji to może nalali rzepakowego oleju i tez można w ten sposób tłumaczyć.
    2. Zadzwoniłem do ASO InetrAuto na Kocmyrzowskej jak to u nich wygląda, nalewanie oleju, jaki leją itp. I tutaj otrzymałem informację, że od około 6 m-cy leja do nowych samochodów, szczególnie diesela 5W50 natomiast, benzynowe zalewają 0W40, niemniej jednak, jeżeli ktoś przyjeżdża na przegląd to leja to co miał dotychczas!!!!, Chyba, że chce sam go zmienić, może mieć swój olej...
    3. Pan z serwisu, poinformował mnie, iż niedługo może być tak, że będą lać CASTROLA, gdyż firma ta zaczyna przejmować rynek Mobila, poprzez „umowy partnerskie” z dealerami.

    Zawsze jeździłem na Kocmyrzowską, niestety tym razem pojechałem do ich drugiego serwisu na Zakopiańską, gdyż koniczyno mi się na drugi dzień prawo jazdy, a na Kocmyrzowskiej najbliższy wolny termin mieli dopiero za 6 dni. Prawko dostałem, po 42 dniach!

  • Właśnie jestem po przeglądzie 60.000 - z uwagi na gwarancję - ASO:
    Przegląd - 207
    Filtr pow. - 56
    Mobil 0w40 - 342=126
    Filtr oleju - 32
    Świece - 3
    33 = 99
    Razem:520
    Dodatkowo pióro tylnej wycieraczki - 17
    Ceny po rabacie 10%, ASO Rybnik

  • Nadszedl czas na wymiane oleju 🙂 <!-- s:) -->

    Czytam posty i kazdy z Was zalal cos innego .. 0W, 5W a kto inny jeszcze 10 W :zakrecony:

    mam przejechane 44 kkm i silnik 16V .. co bylo by najlepsze dla mnie :?: :help:

  • Jeśli nie masz jakichś zastrzeżeń co do oleju którego używasz, to ja bym nie zmieniał

  • [quote="Wojtas"]Nadszedl czas na wymiane oleju 🙂 <!-- s:) -->

    Czytam posty i kazdy z Was zalal cos innego .. 0W, 5W a kto inny jeszcze 10 W :zakrecony:

    mam przejechane 44 kkm i silnik 16V .. co bylo by najlepsze dla mnie :?: :help: [/quote]

    Ja Ci nie będę zalecał żadnego oleju lej to co do tej pory.

  • Czytałem na forum Astry Coupe że jednym z gorszych olejów jest Castrol... bardzo sobie chwalili Mobil1, Shell, ale Castrola odradzali, podobno na tym oleju silnik stawał sie głośniejszy, obroty falowały itp. Jednak bardzo wiele zalezy od oleju.