Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Jakie opony, felgi - temat zbiorczy

Temat utworzony · 1814 Posty · 308790 Wyświetlenia
  • Ząbkowanie jest objawem zużytych amorków.Proponuje sobie najpierw tłumienie amorków sprawdzić.

  • moim zdaniem to jezeli 16" to tylko 7,5" szerokosci i wysokosc opony 45 :hyhy: a wtedy ET jest 35 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="CooB"][b]Loni[/b] :hyhy: no to na co czekasz... może mały teścik 😉 <!-- s;) -->[/quote]

    No właśnie tak jak napisałam wyżej - że już się do tego spieszę jak cholerka 😛 😉
    Ps. Zresztą czy ja wyglądam: coś typu lalki barbie żeby takimi aluskami pocinać? hihihiii 😄 :hyhy: Aha i moja fabka jest black a nie pink 😛 więc ja odpadam ale [b]CooB [/b]Twoja fabka ma coś kolorek całkiem podobny do różowego więc może jednak....??? :hyhy: 😉

  • [quote="CooB"]Gwarantuje Ci [b]Loni[/b], że moja córa była by napewno zadowolona 🆒 <!-- s🆒 -->[/quote]

    Nio to [b]CooB [/b]Dzień Dziecka tuż tuż :hyhy: :]

  • [quote="superstone"]Pomysl ciekawy, gorzej z ostatecznym wizerunkiem samochodu po montazu takich cacek... 😛

    :wstyd: [/quote]NO CZEGO NIE ROBI SIE DLA DZIECI............ :rotfl: <!-- s:rotfl: -->

  • jezeli sie temat przenosi na dyskusje, proponuje moderatowi czesci watka przerzucic dotematu np testy opon.

    A moje zdanie:
    W Fabce od nowosci jezdzilem na barumach i wszyscy sie smieli z tych opon... nie moge zlego slowa powiedziec, tylko tyle ze na zakretach slabo trzymaly i sie slizgaly.

    Continental... gowno (lub firma dla bogaczy) a nie firma. Jezdzilem Laguna i 4 opony zeszly mi w hmmmm po 15tys km.... czy to nie sa zarty ? Ale trzymaly dobrze.

    Obecnie mam Firestony... powiem tak musialem kupic opony (bo mi dowod zabrali) i byly tylko te od reki, wiec wzialem. W tym roku przekladalem opony w Michelin i mnie kolesie tem pracujacy pod nosem szydzili ze takie opony mam. A powiem sczczerze trzymaja na deszczu zajebiscie w zakretach tez... ale jeden minus sa zbyt twarde i nie moga sie szybko na feldze ulozyc. Od nowosci w przeciagu 3 tygodni jezdzilem z 7 razy na wywazanie (oczywiscie w ramach gwarancji).

    Michelin (piloty) fajne oponki, zajebiscie trzymaja i na bank schodza wolniej niz continetale 😛 <!-- s:P -->

    Hmm na czym to ja jeszcze jezdzilem... aaa co do zimy to z 3-4 lata temu mialem debica frigo, a w tym roku Goodriche i nie zauwazylem roznicy 🙂

    To poko co na tyle bo musze spadac 😛

  • Yokohama AVS Sport w jedynym słusznym rozmiarze 195/50/R15 😉 <!-- s;) -->

    albo Toyo T1-R 😉 http://www.opony.com/opony/51050_toyo_proxes_t1_r.html

    Gumy na suchym tak się kleją że sztuką jest zapiszczeć. Na mokrym są ok pod warunkiem, że nowe - troszkę podstarzałe mogą mieć problem z przyczepnością przy prędkościach ponad 100 km/h

    Ja teraz chyba się skuszę właśnie na Toyo cena przystępna i firma jest firma 😉

  • [quote="Maciek1986"] i jaka średnica otworu centrującego?[/quote]

    Tym bym sie najmniej przejmowal, bo mozna dokupic pierscienie centrujace. No chyba ze bedzie za maly otwor 😄 <!-- s:D -->

  • mam pytanie czy 17 podejda do fabie bez problemu ? czy wystarczy usztywnic zawieszenie czy cos jeszce trzeba zrobic i jakie musi byc ET bym byl wdzieczny za wszelkie info 😉 <!-- s;) -->

  • 17'' wejdą do fabki bo jeden Nasz "ex" klubowicz wsadził i wyglądały :super: i napewno glebe musiałaby zaliczyć żeby fajnie wyglądało 🆗 /np gwint lub chociaż sprężynki/ 😛 <!-- s:P -->

  • a jezeli chcesz pchać 17" do orginalnych amorów i sprezyn
    to do autka dają kartke papieru A4 na której na 2 str sa wymiary oponek i felg jakie możesz zastosować w danym modelu autka

    • papier nazywa sie : świadectwo homologacji
  • [b]MŁODY[/b], u mnie w swiadectwie homologacji nie ma nic o 17" ale sa przeciez przypadki ze ludzie wkladaja takie felgi do Fabek.
    Czy wiaza sie jakies nie przyjemnosci jesli zaloze inne opony i kola, niz te podane w SH??

  • jeżeli producent nie zaleca czegość to chyba coś bedzie ..........

    zawieszenie ogólnie mówiąć dostaje w dupe :?: <!-- s:?: -->

    wiec do takich oponek i felg powinno sie pozmieniać co nieco :zakrecony:

    moin zdaniem nie tylko amory i spreżyny , ale reszta tez powinna byc mocniejsza :idiota:

  • nie no to jak robic to tak zeby bylo dobrze 😉 <!-- s;) --> czyli mowicie ze wejda a jakie ET musi byc max ??

  • To jeszcze chyba zalezy od szerokosci felgi jaka chcesz dac. Na pewno male. Normalnie na 14" mam u siebie Et chyba 43. Wiec jak dasz szeroka 17" to musisz miec ET pewnie ok 25. Ale to tylko moje gdybanie.

  • Wolnymi krokami ale zbliza sie jednak zima. Stoje teraz przed dylematem bo musze kupic oponki. na allegro jest oferta oponek Yokohama, w cenie ok 140zl, ale rok produkcji 2004. Tzn oponki przelezaly gdzies dwa lata. Oplaca sie jeszcze kupowac taka opone, czy 2 lata to juz za duzo i opona mogla stracic swoje wlasnosci??
    A moze jakies inne oponki polecicie?? cena ok 150zl za sztuke, wiecej nie mam 😄 <!-- s:D -->

  • Zależy jak szybko zamierzasz zajeździć kupione opony. Jeśli kupujesz je na jeden sezon to pewnie te dwa lata w poczekalni krzywdy im nie zrobiły (jeśli były dobrze przechowywane- a tego pewnie nie wiesz...).
    Domyślam się jednak, że chcesz na nich pojeździć dłużej więc raczej proponowałbym kupno opon z bieżącego roku.

  • Przez 2 lata nie straci swoich właściwości ale warunkiem jest ich właściwe przechowywanie.Wedle przepisów sklepy mogą sprzedawać opony nie starsze niż 3 lata.Na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać dlatego poszukał bym innych ofert .
    http://www.baloon.pl/<!-- m -->
    http://www.netcar.pl/
    Tu masz sprawdzonych sprzedawców.

  • [quote="Zygus"]Czy wiaza sie jakies nie przyjemnosci jesli zaloze inne opony i kola, niz te podane w SH??[/quote]
    Po ostatnim wypadku przy oględzinach samochodu rzeczoznawca bardzo przyglądał się moim kołom.Mam max rozmiar jaki był fabrycznie montowany i dociekliwie sprawdzał czy fabryka dopuszcza takie koła w innym przypadku nici z odszkodowania.Tak przynajmniej mówił.
    Teraz tak:jeżeli 7 calowe to ET 35-40, 8 calowe 32-35 ale to przy tak dużej szerokości może być uzależnione jeszcze od budowy felgi.

  • No wlasnie dlatego sie pytam. Sam myslalelm podobnie, ale cena jest naprawde kuszaca.
    No nic szukam dalej 🆗 <!-- s🆗 -->
    Macie jakichs swoich faworytow jesli chodzi o zimowki??