Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Wiązka elekryczna - temat zbiorczy

Temat utworzony · 38 Posty · 8337 Wyświetlenia
  • Witam!!

    Czy ktoś wie gdzie idą wiązki przewodów? Słyszałem osotanio taką teorię, że podobno są w podłodze i jeśli się dostanie do nich woda, to zaczynają się problemy z elektryką. Jeśli ktoś wie czy w podłodze idą jakieś wiązki i do czego one są podłączone to proszę o odpowiedź, myślę, że może to rozwiązałoby moje problemy z elektryką w fabii.

  • Którędy idzie wiązka to dokładnie nie wiem, natomiast wiadomo jest, że wyszła partia fabek z wadliwymi wiązkami i chyba jeden z tych pechowych egzemplarzy trafił właśnie do Ciebie.

  • Czy wiesz o które dokładnie wiązki chodzi?
    Czy można to reklamować, nawet jak Fabia ma ponad 5 lat?

  • Podobno chodzi o główną wiązkę kabli, jednak nie umiem bliżej Ci sprecyzować.
    Wątpię by skoda uznała reklamacje w 5 - letnim aucie, nawet jak regularnie serwisowałeś. Dawno już minął Ci okres tzw. TABELI DOBREJ WOLI.

  • jeżeli chodzi o srodek fabi to wiażki lecą w zależności od wyposażenia do obydwóch stronach fabi na wysokości progór pod tym ptasiniem na progach Główna wiażka leci od bezpieczników w lewej stroni wewnetrznego progu az do tyłu swiateł tylnich a pużniej z swiatła tylniego do swiatła tylniego pod osłona plastikową

    to po krótce

  • A czy coś się nie wypięło??

  • [quote="annetka"]Czujnik temp zewn, moge miec racje? [/quote]

    Jak najbardziej wiem, że jest przy zderzaku nie pamiętam tylko z której strony 😢

  • No to pozostaje Ci go tylko wpiąć tu gdzie należy, niewiem tylko gdzie :roll: , jak wyczaisz - napisz 😉 .

  • [quote="MirekS"]No to pozostaje Ci go tylko wpiąć tu gdzie należy, niewiem tylko gdzie[/quote]

    Nie ma to jak fachowa rada 😄

  • [quote="Zygus"][quote="MirekS"]No to pozostaje Ci go tylko wpiąć tu gdzie należy, niewiem tylko gdzie[/quote]

    Nie ma to jak fachowa rada :-D[/quote]

    HAHAHAHA :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , a co Ty myślisz, że ja alfa i omega 😉

  • [quote="MirekS"]HAHAHAHA :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , a co Ty myślisz, że ja alfa i omega 😉[/quote]

    Sam nas do tego przyzwyczailes 😄

  • Witam.
    Wyczytałem na innym forum ze w fabiach leci wiazka elektryczna a wszystko to przez wode która sie zbiera wniej jest to wiazka ktora schodzi od podszybia po stronie kierowcy dotyczy rocznikow do 2004.Czy ktoś z Was spotkal się z czymś takim

  • Tak słyszałem o tym, ale do dnia dzisiejszego nie mam żadnych problemów mimo, iż fabka rozpoczęła siódmy rok więc wiązki nie ruszam.

  • Moja fabka ma 5 lat i też nić się nie dzieje.

  • No to nic tylko jeździć, minionego lata próbowałem tam zaglądnąć po okresie deszczowym czy gdzieś aby nie wilgotno, ale wiązka sucha, wyznaję zasadę, że dopóki g...o nie śmierdzi to się go nie rusza 🆗 <!-- s🆗 -->

  • Ja mam Fabkę z 2002r i narazie tyż nic nie widać. Sprawdzałem raz na jesieni i teraz na wiosnę. Żadnej wody nie widać.
    Pozdrawiam Mariusz

  • :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->
    ciekawe co wykryja po liftingu ,

    1. cieknące amoryzatory tylniej klapy bagaznika w HB - wymiana po gawaracji na koszt ASO tzw lista ............
    2. .................
  • [quote="Magic"]że serwisowany[/quote]

    No właśnie tu jest szkopuł, do serwisu jeździ się z autem nowym, a nie 7 - mio letnim. Oczywiście są wyjątki od reguły.

  • [quote="Magic"][quote="MirekS"]Podobno chodzi o główną wiązkę kabli, jednak nie umiem bliżej Ci sprecyzować.
    Wątpię by skoda uznała reklamacje w 5 - letnim aucie, nawet jak regularnie serwisowałeś. Dawno już minął Ci okres tzw. TABELI DOBREJ WOLI.[/quote]

    A jednak uznają reklamację, nawet jak samochód ma 7 lat, oto przepis:

    1. Udajesz się do jakiegokolwiek ASO i prosisz o darmową naprawę wiązki
    2. ASO (jak to ASO) odmawia i żądą co najmniej 1500zł za naprawę
    3. Mówisz, że się nie zgadzasz i prosisz ich o wysłanie maila do Poznania z prośbą o darmową wymianę (oczywiście ASO nic takiego nie robi i po pewnym czasie Cię informuje, że postanowili nie uznawać gwarancji)
    4. Wysyłasz maila bezpośrednio do Skoda Auto Polska w Poznaniu opisując swój przypadek (że wada fabryczna, że serwisowany, że ASO nie się zgadza itp...)
    5. Najpóźniej po tygodniu ASO zaprasza Cię na bezpłatną naprawę wiązki :super: <!-- s:super: -->

    Warunkiem jest to, że jest to Fabia z 2000 roku wyprodukowana w Poznaniu (tylko te mają tą wiązkę schrzanioną)[/quote]

    Cześć!

    Potwierdziała się diagnoza, mam uszkodzoną wiązkę spiralną od poduszki w kierownicy, ale ASO chce kasę za tą wymianę. Sprawdziłem homologację i mam tam wpisane, że Skoda była składana w Poznaniu i jest z 2000 roku, ale nie jest od dwóch lat serwisowana. Czy możesz na tej podstawie wymienią mi tą wiązkę? Gdzie trzeba napisać, żeby zrobili to za darmo.

  • Witam

    Mam też problem z wiazką elektryczną. Gdzie mogę sprawdzić homologację i gdzie była składana?
    Może uda sie wymienić.