Witaj na forum Fabia Club Polska

Bagażnik na rowery - F1 Kombi

Temat utworzony · 34 Posty · 19618 Wyświetlenia
  • U mnie temat bagażnika na rowery nadal aktualny... nadal nie wiem jak to rozwiazac.

    Znalazlem na allegro bagazniki na dach ktorego montaz opisany jest tak:
    "Bagażnik mocowany jest do fabrycznych punktów montażowych, znajdujących się na dachu samochodu."

    Co to za punkty montażowe?
    ( chodzi o otwory pod relingi? - ktore nie wszystkie wersje mają)

    I jeszcze pytanko, ile kosztuje montaż haka ? Zakladal ktos jakos niedawno?

  • nie. masz na dachu w tej rynience takie plastikowe zaślepki, które musisz podważyć. i będą tam takie dwa haczyki tak jakby, nie wiem jak to nazwać. a relingi muszą mieć mocowanie za pomocą takich szczypcy jakby które wejdą w te blaszki. Tylko szczerze mówiąc to mnie nie przekonuje taki sposób mocowania, bo wygląda wg mnie trochę licho. Ale może rzeczywiście dobrze trzyma. musiałby ktoś się udzielić, kto ma taki bagażnik 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="Torrence"]nie. masz na dachu w tej rynience takie plastikowe zaślepki, które musisz podważyć. i będą tam takie dwa haczyki tak jakby, nie wiem jak to nazwać. a relingi muszą mieć mocowanie za pomocą takich szczypcy jakby które wejdą w te blaszki. Tylko szczerze mówiąc to mnie nie przekonuje taki sposób mocowania, bo wygląda wg mnie trochę licho. Ale może rzeczywiście dobrze trzyma. musiałby ktoś się udzielić, kto ma taki bagażnik 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    Wydaje mi sie ze nie mam tych zaślepek 😞
    U mnie w tych rowkach na dachu jest guma - na calej dlugosci.

  • Wiesz co, chyba wprowadziłem Cię w bład niechcący. Za co przepraszam. Myślałem, że masz HTB, a teraz zauważyłem, że kombi 😛 <!-- s:P --> To możesz tego nie mieć. w takim razie pozostają uchwyty, które wchodzą pod drzwi tak jakby. jakiś kolega z forum sprzedaje taki bagażnik.

  • [quote="Torrence"]Wiesz co, chyba wprowadziłem Cię w bład niechcący. Za co przepraszam. Myślałem, że masz HTB, a teraz zauważyłem, że kombi 😛 <!-- s:P --> To możesz tego nie mieć. w takim razie pozostają uchwyty, które wchodzą pod drzwi tak jakby. jakiś kolega z forum sprzedaje taki bagażnik.[/quote]

    Dzieki za info, nie zauważyłem tego ogloszenia.

  • Jak już wszystkie pomysły upadną, wtedy decyzja o haku i zrobienia takiej przyczepki jak na tych [url=http://sprzedajemy.pl/przyczepa-lekka-marki-sam,386662]ogloszeniach[/url] . Wtedy quad, rowery, bagaż...bez problemu.

  • Ja mam do sprzedania do kombi bez relingów jak ktoś potrzebuje to będzie zadowolony są aluminiowe PreAlpiny z zamkami do tego kupujesz uchwyt na rower i śmigasz

  • [quote="jablonix"]Ja mam do sprzedania do kombi bez relingów jak ktoś potrzebuje to będzie zadowolony są aluminiowe PreAlpiny z zamkami do tego kupujesz uchwyt na rower i śmigasz[/quote]

    Ja narazie się wstrzymuję z zakupem, zapadła decyzja że na te wakacje jednak bez rowerów.

    P.S.
    Wydaje mi sie też ze jazda ok. 1000km z rowerami na dachu jest uciażliwa.

    Widzialme ostatnio na drodze wszystkie znane mi rodzaje bagaznikow na rower i wg. mnie ten na hak, najlepiej sie bedzie sprawował w trasie (tzn jazda z wieksza predkowscią).
    Z moich obserwacji wynika ze na takim bagazniku rower najmniej wystaje po za samochód i jak sądze stawia najmniejszy opór.
    Natomiast wadą takiego bagaznika jest proble mz 3cią tablicą rejestracyjną 😞 <!-- s:( -->

  • pozwolę sobie odświeżyć temat.
    W starym samochodzie mam hak holowniczy do którego już za 200zł dało się dokupić nowy, renomowanej firmy, bagażnik na 2 rowery.
    Teraz będe miał Fabie I Combi bez haka i zastanawialem sie co zrobić z rowerami. Chyba taniej będzie jednak zamonotwać hak niż kupowac bagażnik na dach i do niego uchwyty na rowery.
    Uchwyt na klapę jakoś mnie nie przekonuje. Ten na hak jest bardzo wygodny użytkowaniu.

  • Ja na twoim miejscu właśnie bym założył hak. Będzie idealny skoro masz już taki uchwyt do niego. I zapewne kiedyś się przyda do jakiejś przyczepki. 😉 <!-- s;) -->

  • Wiosna nadeszła i temat bagaznika na rowery powrócił 🙂 Włąśnie przeszukuje forum w poszukiwaniu informacji na temat tego jaki hak wybrać 🙂 <!-- s:) -->

  • Ja chyba jednak się zdecyduję na dachowy.

  • Co do dachowych to od znajomej słyszałem ze przy wiekszej predkości potrafią strasznie świszczeć. Ja sie zdecydowałem na hak.

  • No i pierwsza wycieczka z rowerami za mną. Finalnie zdecydowałem się na zamontowanie haku. Bagażnik póki co pożyczyłem od znajomych i wycieczkę z trzema rowerami można uznać za udaną 🙂 Ogólnie bagażnik nie ęsprawia żadnych kłopotów w podróży, nie hałasuje, nie czuć żeby rowery się jakoś "bujały" , jestem pozytywnie zaskoczony. Teraz trzeba będzie rozpocząć poszukiwania własnego bagażnika 🙂 <!-- s:) -->

    [color=#008000]Post edytowany przez Tomuś[/color]