Witaj na forum Fabia Club Polska

Głośniki tył

Topic created · 237 Posts · 123619 Views
  • [quote="djczas"]zainwestuj w przedni zestaw a nie w tylne głośniki za około 100 możesz sobie wsadzić boshmanna i za to co zostało kupić proszki od bólu głowy

    Rada jest taka zaoszczędź pare złotych mniej piwa lub innych używek i kup pożądny zestaw odseparowany na przód np coś z power bassa za 350 zł dostaniesz już pożądne głośniki które będą wmiare dobrze grały[/quote]

    racja, a fachowca trza woytek posłuchać.

  • No zo mnie zgasiliście :kwasny: Powiem tak: obecnie mam zainstalowane radio skoda to najtaqńsze i głośniki, które były standardem w wersji Classic. No i w takim zestawieniu z tyłu nie słychać prawie nic. A jako żę praktycznie jest to auto ojca mego a ja nawet prawka nie mam :zdegustowany: <!-- s:zdegustowany: --> to nie wiem czy wypali taki zestawik za conajmniej 200zł.

    Mój tata ma taka zasadę: "Nie zmieniaj tego co jest dobre i działa"- człowiek nadwyraz oszczędny....

    No i mam dylemat. Za swoją kasę to może bym coś tam wkleił ale nie wiem czy to auto będzie moje za rok jak będę miał prawko czy zainwestuje w TDI :zdegustowany:

    Sam nie wiem co radzicie??????????

  • Wstrzymaj sie troszke, pozbieraj kaski i kup cos drozszego - bedziesz czerpal napewno wieksza przyjemnosc 🙂 Zwlaszcza, ze nie wiesz czy bedzie to Twoje autko.. Nie ma co sie napalac 😉 <!-- s;) -->

  • Jesli 30 zl to dla ciebie nie wiele, to ja bym kupil 😄 <!-- s:D -->
    Jak za rok autko dostaniesz to wtedy sobie glosniki wymienisz albo cos innego zrobisz, ale kable bedziesz mial juz pociagniete.
    A jak nie dostaniesz to 30zl za glosniki nie bedzie zal. A cos tam brzeczec z tylu napewno bedzie

  • I ta odpowiedż mnie zadowala :hyhy: <!-- s:hyhy: --> Chyba zainwestuje w jakieś tanie nagłośnienie. NIe chce abyu to był super zestaw bo przy takim radiu to po co inwestować w głośniki.

    Teraz kolejna sprawa. Co z podłączeniem. Gdzie idą kable i jakich użyć???? Czy pociągnięcie ich na tył to duży kłopot????

  • Kable najprościej pociągnąć wzdłuż progu pod listwami.

  • A podłączenie???? bo ja podciągnąć mam te kable pod radio i do kostki czy do głośników z przodu????

    Który z tych zestawów wybrać bo nie wiem jak to jest z maskownicami tymi co są na półce. Jeżeli tamte ściągne i zostawie okrągłe to jak to będzie wyglądało?? czy muszę zastosować maskownice z auta a te co będą z głośnikiem zostawic???

    Pomóżcie bo jak mówie jestem kompletnie zielony w car audio 😞 <!-- s:( -->

    I jeszcze jedno myślę o takich zestawach:
    [url=http://allegro.pl/item104731451_super_cena_2_glosniki_13cm_2_drozne_maskownice.html]1[/url]
    [url=http://allegro.pl/item106429112_professional_car_audio_dwa_glosniki_13cm_300watt.html]2[/url]

    Powtarzam że jest to przejściowa instalacja. Najprawdopodiobniej tym autem będzie jeździł kiedyś tatuś :zdegustowany: a nie ja. więc za moją kasę nie będe mu kupował Nagłośnienia firmy Sony czy innych markowych.

  • Ktory wybrac to nie wiem. Chyba obojetnie, za ta cene oba beda porownywalnie.
    Moze PIO albo ktos inny powie na jakie parametry zwracac uwage przy doborze glosnikow??
    Co jest waznijesze, moc czy moze pasmo przenoszenia??

  • A co z podłączeniem???? Gdzie i do czego mam je podłączyć???? WIem gdzie idą kable bo sprawdzałem i wiem, że łatwo można te progi odczepić ale do jakiego miejsca mam podpiąć te kable i jak??? czy zwykła wsówk, a może jakieś złącze, kostka????


    Więc tak chyba zdecyduję się na taki zestawik:[url=http://allegro.pl/show_item.php?item=104861968&msg=Aukcja+zosta%C5%82a+dodana+do+obserwowanych.%0A%09%3C%2Fp%3E%3Cp%3EAby+przed+zako%C5%84czeniem+otrzyma%C4%87+e-mail+z+przypomnieniem%2C%3Cbr+%2F%3Ezmie%C5%84+ustawienia+w+zak%C5%82adce%0A%09%3Ci%3EMoje+Allegro+%3E+Aukcje+%3E+%3Ca+href%3D%22%2Fmy_allegro.php%3Fpage%3Dauctions%26type%3Dwatch%22%3EObserwuj%C4%99%3C%2Fa%3E%3C%2Fi%3E]allegro[/url]

    Teraz czekam na informacje co do montazu owych głośników. Mam nadzieję, że nie będzie to trudne 😕 <!-- s:/ -->

  • 1.MOC RMS 2x80 WATT
    2.nominalna moc: 70 W;

    taaa juz widze ta moc i te palace sie przy niej cewki :hyhy: :rotfl: <!-- s:rotfl: -->

  • Głośniki już są w domku najdroższe były kable bo kupiłem 12m tak mi wyszło :hyhy: Teram mam ogromny problem jak wyjąć radio????????? Kupiłem uzywane i nie mam tych fiutków do wyciągania radia. Ma ktos może jakieś zdjęcie jak one wyglądają to może "stuninguje" te co mam od mojego starego radia :kwasny: Nei wiem jak to zrobic. I do okablowania myslę, że będzie sporo roboty z deską rozdzielczą. Ale mam nadzieję że tylko tak mi się wydaje. Prawa strona wiem jak idzie bo zdejmowałem. Ale strona kierowcy to wyzwanie. Możę ktoś się tym bawił???? :luka: <!-- s:luka: -->

  • [quote="woytek13"]Głośniki już są w domku najdroższe były kable bo kupiłem 12m tak mi wyszło :hyhy: Teram mam ogromny problem jak wyjąć radio????????? Kupiłem uzywane i nie mam tych fiutków do wyciągania radia. Ma ktos może jakieś zdjęcie jak one wyglądają to może "stuninguje" te co mam od mojego starego radia :kwasny: Nei wiem jak to zrobic. I do okablowania myslę, że będzie sporo roboty z deską rozdzielczą. Ale mam nadzieję że tylko tak mi się wydaje. Prawa strona wiem jak idzie bo zdejmowałem. Ale strona kierowcy to wyzwanie. Możę ktoś się tym bawił???? :luka: <!-- s:luka: -->[/quote]

    nie musisz zdejmowac zadnych plastikow wyjmujesz radio a to sie da zrobic srubokretem umietejnie 😉 albo nozem..tylko nie polam nic...co do kabli to ja wsadzalem normlanie od gory tak jak wchodzi radio z doly wyciagalem miedzy plastiki 😄 pod progi i do tylu zero porblemu

  • NO i się rozczarowałem....... Pewnie myślice że jakością głosników ale NIE. Mam zamontowane radio Skody MS 202 i dopiero po kostce dowiedziałem się że ona nie ma wyjścia na 4 głosniki!!!!!! :szok: I kurde będę musiał zamontować tył pod wejście na przód. I trochę dupa z tym no ale cóż. Się oszczędza się ma 😕 😕 😕 <!-- s:/ -->

  • [quote="woytek13"] Się oszczędza się ma 😕 😕 😕 <!-- s:/ -->[/quote]

    a ktoś mówił: Co tanie to Drogie 😉

    pozdrawiam

  • W tym momecie zastanawiam się nad innym radiem. Niestety w grę wchodzi tylko i wyłącznie radio Skody o ojciec innego nie chce. Wg niego nie kompunuje się z deską rozdzielczą. Jednak najtrańsze na allegro takie już na CD to chyba 350zł minimum. A to majątek. Za moje dostyanę moze 150. to jeszcze 200 muszę dorzucić. A moje chwiloe oszczędności są znacznie ograniczone 😕 Więc chyba pozostane przy tym co mam. Najtańsze car audio na forum :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

  • Może i masz najtańsze audio na forum, ale nikt nie ma biedniejszej wersji wyposarzenia w Fabi niż moja 😉 <!-- s;) --> , sorry za OT .

  • [quote="woytek13"]W tym momecie zastanawiam się nad innym radiem. Niestety w grę wchodzi tylko i wyłącznie radio Skody o ojciec innego nie chce. Wg niego nie kompunuje się z deską rozdzielczą. Jednak najtrańsze na allegro takie już na CD to chyba 350zł minimum. A to majątek. Za moje dostyanę moze 150. to jeszcze 200 muszę dorzucić. A moje chwiloe oszczędności są znacznie ograniczone 😕 Więc chyba pozostane przy tym co mam. Najtańsze car audio na forum :hyhy: <!-- s:hyhy: -->[/quote]

    taki koles o nick de-padre mial na allegro kiedys bardzo tanio radyjka do skody rozne modele...

  • Wim bo od niego kupiłem moje radio :hyhy: <!-- s:hyhy: --> Ale on ma same 202 i 402 czyli podstawowe. NIe wieecie możę które radio miało już podłączenie na przód i tył i za ile moge kupić radio Skody z CD??? A może ktoś z was ma takowe na sprzedaż????//

    Inna sprawa jeśli ten m,otyw z nowym radiem nie wypali to jak mogę się dostać do tej kostki. Tzn mam zamiar połączyć kable od głosników przednicgh i tylnych ale ten kabel nie chce wyjść z kostki??? Jak ją "rozpakować"???? Pewnie to jest banalnie proste ale jakoś nie mogłem dziś na to wpaść po półdniowej walce z tymi wszystkimi plastikami :dontgetit:

  • No i problem w tym, żę wyciągnąłem ten "kwadracik" czyli tą blokadę ale one nawet nie drgną w żadna stronę. Coś mnie to wkurza!!!!

  • Sory że post pod postem :kwasny: <!-- s:kwasny: --> Ale mam problem i musze go szybko rozwiazać

    POMOCY!!!

    Czy jak podłącze te tylne głosniki i przednie do tego samego wejścia z tyłu radia to nic nie spale. Czy nie będzie przeciążenia???? Bo tego się obawiam najbardziej.

    Potrzebuje szybkiej pomocy!!!!!!!!!!!!!!
    😕

    😕 😕 😕

Log in to reply