Witaj na forum Fabia Club Polska

Tarcze i klocki - temat zbiorczy

Temat utworzony · 435 Posty · 145548 Wyświetlenia
  • Tak bywa z zamiennikami, nic z tym nie zrobisz.

  • [quote="darco"]Miałem ATE (nacinane) co prawda w innym samochodzie ale to nie ma nic do rzeczy bo hamulce to hamulce , powiem tak różnicy nie odczułem hamują tak samo jak oryginalne tarcze jedynie tylko klocki dwa razy szybciej się zużywają 😕 plusem jest to że nie zachodzą rdzą i przy alumkach z wąskimi ramionami dodają wyglądu[/quote]

    Jezeli nie odczules roznicy tzn ze jezdzisz spokojnie - a do takiej jazdy to i normalne hamulce wystarcza. 😛 <!-- s:P -->

  • witam. mam Fabkę 1.4 16V 55kW.
    muszę kupić nowe klocki i tarcze, ale nie wiem jakie wybrać. na allegro są LUCAS-y, BREMBO, TRW i FERRODO. czy macie jakieś doświdczenia w tym temacie?
    a może kupić oryginały? gdzieś wyczytałem, że niby producentem oryginałów jest LUCAS, ale nie znalazłem potwierdzenia tej informacji.
    druga kwestia to czy klocki mam kupić z czujnikami czy bez? nie będę przecież ściągał koła by to sprawdzić 🙂 <!-- s:) --> mam samochód z ABS, jeżeli ma to jakieś znaczenie. na desce nie wyczaiłem żadnej kontrolki o zużyciu okładzin, więc chyba nie mam czujników...

    nie jeżdzę rajdowo i nie chcę żadnych sportowych wynalazków. oczekuję dobrej jakości sprzętu za sensowną cenę. planuję wydać na klocki z tarczami ok. 350 zł.

    będę bardzo wdzięczny za pomoc.

  • U mnie też iszczą a wymieniłem nie dawno szczęki bębnów i odpowietrznik hamulca(przód lewy)chwile nic nie piszczało ale teraz troszke piszczy...grubość klocków i tarcze z przodu ok;) wiec to raczej wina zamienników:( pozdrawiam

  • napiszcie jakie macie zamienniki by inni takich shitów nie kupowali 😉

  • Ja raz kupilem tanie zamienniki ktore wogole nie pasowaly. Firma chyba niemiecka, ale dokladnej nazwy nie pamietam. W krk placilem za nie ok 70zl.
    teraz mam steinhoffy, polecane przez mirka i daja rade. nie piszcza w kazdym badz razie

  • Ferodo FDB tez piszcza - niezaleznie czy na mokro czy na sucho, zimne czy rozgrzane. Ja juz przywyklem ale piesi na przejsciach maja nie tegie miny :ups: <!-- s:ups: -->

  • Ferodo FDB piszcza niemilosiernie. FDSy za to sa bardzo twarde wiec mocniej zuzywaja tarcze. Ale z tego co zauwazylem to jest to cecha wszystkich Ferodo.

  • Co do marki to tak jak z olejem każdy będzie zachwalał swoje, ja jeżdżę np. na STEINHOFACH i sobie chwalę. Co do czujnika zawsze go możesz obciąć.

  • Ja wymieniłem na Brembo ale czy są tam jakieś rewelacyjne to niewiem

  • [quote="MirekS"]Co do marki to tak jak z olejem każdy będzie zachwalał swoje, ja jeżdżę np. na STEINHOFACH i sobie chwalę. Co do czujnika zawsze go możesz obciąć.[/quote]

    Nie powiem abym byl ze swoich Ferodo zadowolony - wlasnie przez to piszczenie - wiec nie bede zachwalal swoich. Pisze ku przestrodze:)
    Co do czujnika - ktore Fabie maja je? Ja w swojej nie znalazlem zlacza, wiec ucialem kabelek na klockach 😞 <!-- s:( -->
    A co sadzicie o klockach ATE i Bosch'a?

  • sprawę czujników wyjaśniłem 🙂 <!-- s:) -->
    żadna Fabia (chyba, że ta najnowsza) nie ma klocków z czujnikami. występują one w niektórych modelach VW, Seatach i Audi, a że teoretycznie pasują też do Fabii to robi się zamieszanie. oczywiście jak ktoś z poprzedników napisał, zawsze można je uciąć 🙂

    martwi mnie opis działania klocków FERODO, bo na allegro są fajne zestawy tarcz BREMBO i klocków FERODO PREMIUM. no chyba, że dodatek PREMIUM oznacza, że nie będą piszczały 😄
    a co sądzicie o LUKASACH? podobno właśnie takie montują w fabryce...

  • Nie znam modelu PREMIUM. Znam za to PREMIER - to nic innego jak zwykle FDB (piszczace). Co innego PERFORMANCE czyli FDSy - te nie piszcza ale za to nieziemsko zuzywaja tarcze (w zasadzie przyjmuje sie ze wymiana klockow = wymiana tarcz). Podobno lepiej sie tym hamuje ale o ile to nie wiem - 0,5m? Osobiscie watpie w oplacalnosc kupowania takich klockow, zwlaszcza ze kosztuja ok 400zl.
    A co do czujnikow - to dlaczego mam w instrukcji do Fabii informacje o kontrolce zuzycia klockow na desce? I faktycznie jest tam, tylko nie aktywna... Moze byly w elegance? Ma ktos takowa i moze sie wypowiedziec?

  • Jeśli tarcze to polecam Brembo Max. Jeżdżę na takich i nie widzę jakoś wielkich oznak zużycia klocków, rajdowcem nie jestem i w ostatniej chwili też raczej nie hamuję, wobec czego klocki nie dostają zbyt mocno popalić.

  • ale BREMBO MAX to tarcze nacinane. czy nie ścierają szybciej klocków????

  • owszem ścierają, ale tempo w jakim to robią zależy od stylu jazdy

  • [quote="yenerau"]A co do czujnikow - to dlaczego mam w instrukcji do Fabii informacje o kontrolce zuzycia klockow na desce? I faktycznie jest tam, tylko nie aktywna... Moze byly w elegance? Ma ktos takowa i moze sie wypowiedziec?[/quote]

    W jednej z gazetek motor, czytałem parę lat temu, że tylko elegance miały czujnik, ale jest to info na żywo nie potwierdzone.

  • Będę wymieniał klocki hamulcowe. W sklepie usłyszałem, że są 2 systemy zacisków: VW lub GRL. Jak można rozróżnić te typy zacisków a najlepiej jak można to sprawdzić bez zdejmowania koła (np po roczniku, wersji itp itd)?

  • Pierwwsze slysze. Ja do tej pory jak kupowalem to mowilem ze do Fabii rocznik taki i taki, czasem poj silnika podawalem, w zaleznosci od firmy jaka klocki robi. I tyle.

  • Ja też jestem zdziwiony, dlatego napisałem posta.