Witaj na forum Fabia Club Polska

Kupno auta

Topic created · 4 Posts · 903 Views
  • Witam was, od niedawna mój wujek nosi sie z zamiarem kupna auta jakim ma być skoda. Ale po długich przemyśleniach doszedł do wniosku, iż kupi większą siostre fabii, czyli Octavie II . Ma już wypatrzony pewien egzemplarz, ale i tu sie rodzi pytanie, czy opłaca się zakupić auto z roku 2004 z przebiegiem prawie 197.000? Jest to silnik TDi o pojemności 1.9l. Wujek głównie jeździ w tarsie, i obawia się, iż z takim przebiegiem mogą być juz pewne problemy. Za każdą podpowiedź z góry dziękujemy.

  • [b]Adam 1.9TDi[/b], z tym pytaniem uderz na forum Octavia Club Polska http://forum.octaviaclub.pl/<!-- m --> .
    A wracając do silnika 1.9TDI 105KM w tym przypadku oznaczenie będzie BJB, zależy od tego jak obchodził się z nim właściciel. Trzeba umówić się w ASO lub innym warsztacie znającym się na TDI i wykonać diagnostykę silnika, sprawdzić koło dwumasowe i turbinkę.

  • 4 letnie auto z przebiegiem 197 tys :szok: <!-- s:szok: --> nie radzę kupować, bo wkrótce zaczną się duże inwestycje. Spokojnie znajdziesz takie autko z przebiegiem conajmniej połowę mniejszym.

  • Taaa a pierwsza inwestycja najprawdopodobniej bedzie turbina. 😕 <!-- s:/ -->

    co do sprawdzania polecam jeszcze sprawdzic stopine kompresji, jesli jest w porzadku to znaczy ze silnik nie byl katowany, jesli beda jakies odchylenia lepiej sie nie pchac w zakup takiego auta. w TDI kompresja ma znacznie wieksze znacznie niz w silnikach benzynowych. 😉

Log in to reply