Witaj na forum Fabia Club Polska

Filtr paliwa w Fabii

Topic created · 125 Posts · 39799 Views
  • [quote="szymon189"]Co do silnika to nie wiem jaki tam dokładnie jest bo to samochód ojca ale razem jeździmy 🙂 <!-- s:) --> Wiem tylko tyle, że to Fabia Run[/quote]

    Przypuszczam ze masz 1.4MPI 60KM lub 68KM w wersji run nie było jeszcze 1.2HTP.

    A na wolnych obrotach jak silnik pracuje? Podepnij pod komp. sprawdź błędy. Objawy nierównej pracy na wolnych obrotach może też być brudna przepustnica (dość częsta przypadłość 1.4 MPI), problem z wtryskami no i jeżeli gaśnie to też filtr paliwa. Możemy tylko gdybać na odległość.

  • [quote="abenek"]w wersji run nie było jeszcze 1.2HTP. [/quote]

    Były także grono podejrzanych jest szersze nieco 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="Zygus"][quote="abenek"]w wersji run nie było jeszcze 1.2HTP. [/quote]

    Były także grono podejrzanych jest szersze nieco 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    Wersja Run była równolegle z wersją Fresh w 2002 roku. Masz rację, fakt może jeszcze zahaczyła o 2003 rok. 🙂

  • Filtr paliwa jest w oklicach tylniego prawego kola w fabiach z silnikiem 1.4 w 1.2 moze byc podobnie

  • Witam forumowiczów. Jak często nalęzy wymieniać filtr paliwa w Fabii 1.4MPI/60KM? I kolejne pytanie. Wymiana płynów hamulcowego i chłodzącego bezwzględnie co 2 lata? Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam

  • Zapobiegawczo filtr paliwa mozna wymieniac co 60-80 tys. km. lub wtedy, kiedy podejrzewamy ze moze byc przytkany.
    Wymiana plynu chlodzacego natomiast jest zalecana co dwa lata - moj ma 4 lata i jeszcze nie wymienilem :zawstydzony: <!-- s:zawstydzony: --> . Co do plynu hamulcowego rowniez zalecana jest wymiana co 2 lata.. Na plynie hamulcowym bym nie oszczedzal.
    O kurcze.. plyn hamulcowy musze juz wymienic :suchy:

  • dzięki za pomoc. pozdrawiam

  • witam podepne sie chciałem wymienic filtr paliwa w mojej fabi 1.4 60KM ale nie moge zdjac starego jest na jakies dziwne spinki jak to zdjac?

  • Witam FIGO 23 ! Jeśli chodzi o te spinki na filtrze... małym śrubokrętem nacisnąć na półksiężyc na spince i lekko pociągnąć. Schodzą bez problemu. Jak już kupujecie filtry zaglądajcie na produkt. Kolega kupił MANN i jak mu wymieniłem jeździł trzy dni !! potem się zatkał.

  • Gdzie znajdę filtr paliwa? bo mi został do wymiany, można go samemu bez kanału wymienić?

  • filtr jest po prawej stronie pod tylnymi drzwiami. bez kanału cieżko bedzie

  • ale gdzieś w nadkolu? czy gdzie dokładniej?

  • po podwoziem jak się schylisz to będziesz go widział

  • [quote="styk1854"]Witam FIGO 23 ! Jeśli chodzi o te spinki na filtrze... małym śrubokrętem nacisnąć na półksiężyc na spince i lekko pociągnąć. Schodzą bez problemu. Jak już kupujecie filtry zaglądajcie na produkt. Kolega kupił MANN i jak mu wymieniłem jeździł trzy dni !! potem się zatkał.[/quote]

    hmm na półksiężyc czyli nie na te prostokaciki jeden jest niebieski drógi zielony bo ja mam 2 wejscia ze ziornika do filtra a jedno wyjscie na silnik

  • ja nie bede tego ruszał 😄 <!-- s:D --> nie wiem... czy to trzeba na pustym baku robić czy jak...

  • możesz na pełnym jak Ci się podoba 😄 <!-- s:D --> jedynie się troszkę paliwa wyleje jak wężyk ściągniesz. trudne to to nie jest

  • wolę nie 😄 ale dzięki za pomoc 😄 <!-- s:D -->

  • ok nie ma sprawy 😄 <!-- s:D -->

  • witam chciałem odświerzyc temat czy ktos z was wymieniał sam ten filtr paliwa ?? za cholere nie moge tego sciagnąć tych spinek diabelskich plastykowych poroz...erdalały sie ale filtr trzymaja ..czy idzie te badziewne spinki kupic gdzies???

  • panowie tego cholernego filtra paliwa nie moge sciagnac mam pozrozpiedzielane spinki te plastykowe czy tam kolanka jak kto woli i to diabelstwo nie chce zejsc czy idzie dorwac gdzies takie samozaciskowe badziewie ??

Log in to reply