Witaj na forum Fabia Club Polska

Co to za dźwięk przy przyspieszaniu?

Topic created · 3 Posts · 1143 Views
 • Witam, posiadam Skodę Fabię 1.9 TDI 101KM. Podczas przyspieszania słychać jakiś dźwięk-szum jakby wiatr wiał 🙂 <!-- s:) --> . [b]Czy odgłosy wydaje turbina?[/b] Czy jest to powód do niepokoju?
  Czy prawidłowo powinno być ją słychać? jeśli tak to jak bardzo? i czy to w ogóle ona może być przyczyna tego dźwięku czy coś innego? Obecnie nie mam osłony silnika pod spodem założonej.

  Jakie są objawy gdy turbina kończy swoje życie? [b]Oraz czy po rozgrzaniu silnika do 90 stopni gdy jak sie "ostro" przyspiesza działa to negatywnie na turbinę?[/b] zużywa się? jak najlepiej używać takiego samochodu (TDI) aby jak najdłużej nam służył . Wiem o tym że nie należy gasić go bezpośrednio po dotarciu do celu jak i ostro "dawać" na zimnym silniku.

  Pozdrawiam

 • sprawdź szczelność węży od turbiny do interkulera miałem podobny problem przewód ten obijał się o ostrą krawędź silnika i się przetarł :rozpacz: <!-- s:rozpacz: --> (gumowy przewód w odległości około 10 cm od turbiny)

 • [quote="piotrrekk"]Jakie są objawy gdy turbina kończy swoje życie?[/quote]

  Brak przyspieszenia przy dociskaniu pedału gazu.

  [quote="piotrrekk"] [b]Oraz czy po rozgrzaniu silnika do 90 stopni gdy jak sie "ostro" przyspiesza działa to negatywnie na turbinę?[/b] zużywa się??[/quote]

  Gaz powinno się wciskać płynnie, nie jednym szybkim ruchem.

  [quote="piotrrekk"] jak najlepiej używać takiego samochodu (TDI) aby jak najdłużej nam służył . Wiem o tym że nie należy gasić go bezpośrednio po dotarciu do celu jak i ostro "dawać" na zimnym silniku.?[/quote]

  No to wiesz wszystko.

Log in to reply