Witaj na forum Fabia Club Polska

Gdzie znajde sygnał dźwiękowy od świateł, rezerwy??

Topic created · 5 Posts · 2564 Views
 • Witam.
  Od jakiegoś czasu w mojej fabi nie ma sygnały dźwiękowego od włączania się rezerwy, świateł awaryjnych, kierunkowskazów i pozostawienia włączonych świateł przy wyłączonym silniku. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki ale są w pożądku. Podejżewam że przepalił się odpowiedzialny za dźwięk jakiś głośniczek czy jak to nazwać. Mam pytanie gdzie się on ewentualnie znajduje i czy można go w jakiś łatwy sposób naprawić w domowym zaciszu. Bo przyznam że mnie to już trochę denerwuje. pozdrawaim

 • Głośnik jest przymocowany "na tyłach" licznika, takie okrągłe, nie sposób nie zauważyć po wyjęciu licznika

  Czasami może się zdarzyć zimny lut, czasami pada sam głośniczek wtedy wizyta w hutrowni elektronicznej lub u elektronika. No a mogło też paść coś w liczniku jakiś generator dzwięków albo inny pieron i wtedy to nie wiem, może też elektronik.

  Ps. VAGiem można sprawdzić - zrobić test głośniczka, poza tym Vagiem można sprawidzić błędy. Licznik jest na oodzielnym kanale na Vagu może jakieś konkretne błędy pokaże.

 • Ja się podłącze do tematu.

  Jak wykonać test tablicy przyrządów VAGiem? Chodzi mi o coś takiego, że wskazówki się zaczynają ruszać, zapalają się wszystkie lamki i pojawia się sygnał dźwiękowy. Wiem, że można coś takiego zrobić, bo jak mi kiedyś auto padło na drodze i wezwałem pomoc skodowską (z Dożywotniej Gwarancji Mobilności, czy jak tam się to zwie), to koleś mi pokazywał, że da radę zrobić taki test.

  Z góry dzięki za odpowiedź.

  Pozdrawiam.

 • [quote="Krzychu_W"]Jak wykonać test tablicy przyrządów VAGiem[/quote]
  na drugim forum kiedyś o tym rozmawialiśmy, więc pozwolę sobie wstawić linka.
  to jest jak odczytać błędy bezpośrednio z licznika
  a ponieżej jeszcze jak zrobić test licznika i co się wtedy testuje
  http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?p=57259#57259<!-- m -->

 • [b]Cukier[/b] temat przenoszę do działu elektrycznego

Log in to reply