Witaj na forum Fabia Club Polska

Skoda fabia 1.9tdi kontrolka temperatury

Topic created · 3 Posts · 1096 Views
  • Czy ktos moze miał taki sam problem ze skoda fabia I (2002r.)zapala sie kontrolka od temperatury i piszczy a zanim sie zaświeci temperatura na zewnątrz spada na ok -20 a dzieje sie to drugi raz. W zeszłym roku było to samo po zmianie oleju i o tej samej porze od kwietnia gdzie temperatura na zewnątrz sięga 20 stopni. Jak zaczyna piszczeć opada poziom paliwa komputer tez pokazuje ze nie ma paliwa a jednak nie dopuszczam zeby rezerwa sie zapalała. Mechanik nie znalazł rok temu zadnego problemu po jakimś czasie przestaje sie zapalać zima tez normalnie przejeżdżona. Dodam ze płyn do chłodnicy jest wlany. Żadne błędy po podłączeniu do komputera nie pokazują sie. Czasem zapali sie od razu po odpaleniu jak stoi na słońcu czasem jak przejadę 10km a czasem przejadę 100 i nic sie nie zapala. Po zgaszeniu silnika i odczekaniu chwili temperatura zazwyczaj rośnie do takiej jaka jest na zewnątrz a czasem po chwili znow naleje i piszczy kontrolka.

  • Cześć.

    Przypadek ciężki.
    Zacząłbym od wymiany czujnika temperatury cieczy chłodzącej.

    Na starych częściach bym zrobił płukankę układu chłodzenia, aby nowych części nie zabrudzić . Przez płukankę usunie się / wykluczy zator w układzie chłodzenia.
    Po porządnej płukance dałbym nowy płyn chłodniczy do - 52*C.

  • <a href="mailto:karolina18101@wp.pl">karolina18101@wp.pl</a><!-- e --> prawdopodobną przyczyną Twojego problemu jest uszkodzony czujnik w zbiorniczku płynu chłodzącego, zbliżone do Twoich objawy miałem w poprzedniej mojej fabii tzn nie miałem dziwnych anomalii z paliwem reszta by się zgadzała.

Log in to reply