Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] problemy z odpalaniem po tygodniowym postoju

Temat utworzony · 6 Posty · 1645 Wyświetlenia
  • Hejka
    Zmienilem miejsce pracy na takie w centrum miasta gdzie nie ma jak zaparkowac. Jezdze do pracy komunikacja i samochod odpalam raz na tydzien i mam z tym problem. Bo 2 tyg temu odpalil za pierwszym ale obroty mu mocno spadly zaraz po odpaleniu i go zatelepalo. Po sekundzie wrocil do prawidlowych i juz chodzil normalnie. a tydzien temu odpalil dopiero za 3 razem jak mu pomoglem pedalem gazu. Jak juz odpali to chodzi dobrze. Rozrusznik kreci dobrze wiec problem akumulatora wykluczam. Czy moze to byc wina niesprawnego czujnika otwarcia drzwi bo slyszalem ze podobno w zaleznosci od niego pompa robi cisnienie przed odpaleniem?

  • [quote="patgaw"] Czy moze to byc wina niesprawnego czujnika otwarcia drzwi bo slyszalem ze podobno w zaleznosci od niego pompa robi cisnienie przed odpaleniem?[/quote]

    Tak, może być jak piszesz.
    Po otwarciu drzwi kierowcy pompa paliwa powinna dac znać że żyje; )
    Podłącz komputer i sprawdź działanie krancowek oraz - czy zmieniane było kodowanie jakichś podzespołów w samochodzie ? Może coś się "odklikneło"
    Długi postój bez używania nie jest też dobry dla akumulatora.

    Odpowiednie kodowania znajdziesz w dziale Zrób To Sam.

    tapatalk

  • krancowka w drzwiach kierowcy nie dziala to wiem 😉 <!-- s;) --> reszta dziala. A z tym kodowaniem to nie rozumiem za bardzo. mozesz mnie jakos nakierowac? czy jest jakis sposob zeby te odpalanie wspomoc? np jakos zmusic pompe do wlaczenia?

  • Zobacz tu :
    https://forum.fcp.pl/viewtopic.php?p=98276#p98276<!-- m -->

    Obawiam się że tematu krancowki nie przeskoczysz.

    tapatalk

  • A wiec tak. Niezaleznie czy dlugo stal czy krotko czy cieply czy zimny to slabo odpala. Czujnik temp sprawny. Jak sie wcisnie pedal gazu podczas odpalania to wtedy odpala lepiej. Jakies pomysly? Dodam ze posiadam instalacje lpg.

  • Tu raczej masz problem z powietrzem .

    Gdy depniesz na gaz to otwiera się przepustnica z powietrzem. Zobacz przepustnicę no i wiadomo filtr od powietrza.