Witaj na forum Fabia Club Polska

Wymiana filtra kabinowego Fabia II FL 2013

Temat utworzony · 6 Posty · 7706 Wyświetlenia
  • Panowie i Panie

    Kupiłem ostatnio fabie 2 z ostatniego rocznika i chciałem wymienić filtr kabinowy.
    Jakież było moje zaskoczenie jak sie okazało ze jest inny niz w rocznikach np 2011-2012.

    Tzn filtr jest bez tej ramki jak na foto.
    Jest sam wkład wsuniety w dziurę.
    Teraz pytanie czy cos zmienili w ostatnim roczniku czy ktos mi na pałę założył zly filtr?

    Wymieniany byl w aso i ma nr bodajze 6r0 (polo) lub 6q0.

    Ma ktoś nr ramki jakbym chciał wszystko poskladac do kupy tak jak byc powinno?[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180308/012acdf1021eff14f9e767228f634a96.jpg[/img]

  • To nie moje foto. Ja zaślepke mam.

    Nie mam ramki w ktora sie wklada filtr.

    I nie wiem czy tak ma byc czy ktos wyrzucil ramke i wsadzil zly filtr.

  • Odpowiem sobie sam z racji nadmiernego ruchu na tym foro-cmentarzysku 😉 <!-- s;) -->

    Tak ma byc - w fabiach II 2013 nie ma ramki filtra kabinowego. Wsadza się go po prostu w plastikową obudowę.

    Moj ma nr 6R0 820 367 - wymieniany w ASO i taki sam był w drugiej fabii z którą porównywalem.

  • [quote="Michael_1"]Odpowiem sobie sam z racji nadmiernego ruchu na tym foro-cmentarzysku 😉 <!-- s;) -->
    [/quote]

    To jest Twoja opinia. Zawsze możesz ją zachować dla siebie.

    To że nikt nie odpowiada to nie znaczy że nikt nie czyta i nie robi korekt.

    Oczywiście dziękujemy za podanie rozwiązania problemu.

    Zauważ że forum "rosło" gdy popularny był model F1 a F2 był nowością.
    Klubowicze zmieniają samochody ale LUDZIE się nie zmieniają.

    To tak do przemyślenia...

    tapatalk

  • Mały dopisek ode mnie:
    mam F2 fl z końca 2010 roku i też nie ma tej ramki, filtr jest włożony bez niczego, tylko z tą plastikową zaślepką. Wygląda na to, że dotyczy to w ogóle modeli F2 po lifcie.

  • Dokładnie tak to wygląda. W Fabii po FL nie ma ramki trzymającej filtr. Jest też inny filtr, tzn ma on grubsze boczki, tak by pełniły one rolę uszczelnienia filtra w komorze. Krótko mówiąc: filtr dedykowany do ramki nie nada się do montażu bez niej.

    To samo rozwiązanie zastosowano w Rapidach. Osobiście uważam, że rozwiązanie z ramką było lepsze.